USB Sürücülerini Yüklemek

Önemli

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Sems
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar,

Motorola telefonlara yazılım atabilmek için usb sürücülerini yüklememiz gerek. Bunun için işletim sisteminizin çekirdeğine göre 32Bit ya da 64Bit sürücülerden birini kurmamız gerekiyor. Kurulum sırasında telefon pc'ye bağlı olmamalı. Motorola Phone Tools yüklüyse kapalı olmalıdır. Kurulum işlemi çok basit birkaç adımdan ibaret. Aşağıdaki linklerden uygun sürücüyü ve RSD Lite'ı indirin.

USB Sürücüleri ANA KONU ( tüm sürümler )

RSD Lite 4.57

1- İndirdiğimiz sürücü *.msi dosyasını açıyoruz ve aşağıdaki ekran geliyor. Next'e tıklayın.

png

2- Çıkan pencerede agree kutucuğunu işaretleyip next'e tıklayın.

png

3- Yükleme tamamlanıncaya kadar bekleyin.

png

4- Yükleme tamamlandığında aşağıdaki pencere gelecek, close'a tıklayıp çıkın.

png

Sürücüler pc'ye başarıyla yüklendi fakat donanimlar henüz bulunmadı. Donanimların bulunması için RSD Lite 4.57'yi açın ve telefonunuzu data modunda pc'ye bağlayın. RSD Lite sürücüleri 3 yeni donanim bulup yükleyecektir. Son olarak 4. donanım bootloader modda yüklenecektir.

Edited by Semseddin - 14/9/2011, 17:34

.
  2. tyanali
        Like  

.

User deleted

teşşekkürler eline sağlık kardeşim.

.
  3. Sems
        Like  

.

User deleted

Yukarıdaki herşeyi yaptım ama hala sürücüler yüklenmedi diyorsanız, windows'un usb ayarları kafayı yemiş demektir.

Çözümü :

1, İlk posttaki sürücülerden uygun olanını yükleyin.

2. c:\windows\system32\drivers\wdf01000.sys dosyasını silin.

3. Telefonu bağlayın.

4. Yeni aygıtlar bulunup yüklenecektir.

5. Eğer 4.adımdaki anlatılan gerçekleşmediyse ;

Kontrol Paneli / Sistem / Donanım / Aygıt yöneticisi / Modem sekmesine gelin. Ünlem işaretli motorola usb modem üstüne sağ tıklayın ve sürücüyü kendim yükleyeceğimi seçin.

Kesin Çözüm !

.
  4. dawras
        Like  

.

User deleted

ya uff :S ben kurdum herşeyi yaptım teli pc ye bağladım pc benden Pseudo istedi.usb sürücülerini siliyim dedim bu dosya yok bende:Skuriyim dedim ondada hata veriyo

.
  5. Sems
        Like  

.

User deleted

Kardeşim, motorola phone tools yüklü ise kaldır ve ilk postta anlatılanları uygula, olmazsa 3. posttaki yöntemi dene.

O da olmazsa modding programları bölümünden usb sürücüleri 4.1 ya 4.2 yi kurabilirsin. Psuedo ilk defa duydum.

.
  6. dawras
        Like  

.

User deleted

hepsini denedim şimdi başka bir pc de deniycem :D

.
  7. Sems
        Like  

.

User deleted

İlk posttaki USB sürücüleri ve RSD Lite linkleri en güncel sürümleriyle yenilenmiştir. :B): :thumb_yello.gif:

.
  8. siyamtekizi
        Like  

.

User deleted

mevzu biraz geçmişte kalmış ama yeni görecekler için yazıyorum. eğer usb driverini yükleyemiyorsanız pc de yada laptopta kaç tane usb girişi varsa hepsini deneyiniz. bende uzun zaman harcadıktan sonra 3. girişten denedim ve sorun halloldu.

.
  9. m_cntmr
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar bende bir adet Motorola ZN5 alarak aranıza katıldım. Bende telefona yeni özellikler katmak amacı ile modlama yapmak istiyorum ancak daha önce hiç böyle birşey yapmadım. Telefonu bozmaktan korkuyorum. Güncellemeyi bile nasıl yapacağımı tam bilmiyorum. Yukarıdaki linklerden hangisini kurmam gerekiyor? "RSD Lite 4.57" linki yeretlimi bu işlem için?

.
  10. siyamtekizi
        Like  

.

User deleted

n cntmr hoşgeldin. ilk önce zn5 bölümünde konuyla ilgili yazıları okumanı tavsiye ederim daha sonrasında gerekli olan rsd lite proğramını ve usb driverlerini indirip adım adım işlemleri uygulamanı tavsiye ederim. Bu işlerden çok anlamıyorsan en güncel orjinal yazılımı yükleyip ilerleyen günlerde farklı yazılımları deneyebilirsin.

.
  11. uzzmanx
        Like  

.

User deleted

dostum 32 bit işletim sistemim var, e8 telefonum var, dediğin linke tıkladım ama ne indireceğimi bulamadım yardımcı olur musun?

.
  12. inanki
        Like  

.

User deleted

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=41873311

Fw yüklemek için bunu da RSD Lite 4.57 kurmalısın.. İlk postta mevcut..

.
  13. M_R_T
        Like  

.

User deleted

Ben de Foruma yeni üye oldum, sanırım kampanyalı satışlar bir çok kişiyi ZN5 sahibi yaptı. Cihazım henüz gelmedi ama Modlama için yüklemelere ve ön araştırmaya başlamak istedim. Yalnız yukarıdaki sürücü linkleri çalışmıyor. Bir arkadaşımız yardımcı olur ve upload edebilirse çok sevinirim..

.
  14. inanki
        Like  

.

User deleted

Merhaba M_R_T, MotoModTR'ye hoşgeldin..

Bir üstteki mesajımda açıklamışım.. :B):

.
  15. M_R_T
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler, evet şimdi farkettim. Aslında mesajı yazdıktan sonra Programlar Bölümünde de buldum Sürücülerin son versiyonlarını. Henüz durumu kavrama aşamasındayız, yarın muhtemelen cihaz gelir ve denemeler başlar. :)

.
17 replies since 17/7/2009, 08:42   6068 views
  Share  
.