Milestone Overclocking

« Older   Newer »

Share  
.
  1. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (yimyim @ 18/10/2010, 22:00)
    aynen vermis oldugunuz hizini sicakligini filan gosteriyor dedim acaba benmi bulamiyorum kendimden supelenmeye baslamistim :P saka bir yanada cok tesekkurler hakkinizi nasil oderim bilemiyorum....

Rica ederim :thumb_yello.gif:

.
  2. beefytr
        Like  

.

User deleted

arkadaslar hekese gunaydin,

epeydir yazamiyordum...
    gecen hafta artik dayanamadim ve teknosa'dan milestone aldim. gerci milestone 2 almayi hedefliyordum ama dedim ya, dayanamadim :)
    milestone ile xt720 arasinda secim yapmama sebep milestone'da klavye olmasi...

iki gun once froyo (ingiliz surumu) attim alete; bayagi da tatli oldu hani...
    dun gece de overclock yaptim 1 ghz vurdu...
    simdilik her sey gayat dengeli gozukuyor; catlama patlama yok cihazda...
    ama ciddi bir pil problemi var; neredeyse her gun sarj etmek gerekiyor...
    en buyuk sebeplerinden biri tahminimce gps'i acik birakmam...
    bu arada 3g altinda hspda dsa cok yiyor pili...

bir tek hasta eden sey, telefon kendini otomatik kilitledigi zaman gelen telefonu cevaplamak; cunku ekranda kaydirma yapmaniz gerekiyor ve o da cildirtiyor, ozellikle de araba kullanirken eger bluetooth kulaklik yoksa... :(
    bunun disinda youtube uygulamasi var ve gayet basarili...
    bir kac tane daha uygulama var ama en onemlisi bizim memlekette satilan aletlerde maalesef bulunmayan MARKET programinin da olmasi; zaten olmasi gerekiyor ama bir sekilde bizim idarecilerimiz engel olmus...
    zaten market olmadan da bir naneye benzemiyor, tadi cikmiyor... :)

malum flash player var 10.1...
    hic uzmeden gayet de guzel gosteriyor herseyi; zaten en guzel testi de www.ligtv.com.tr adresini ziyaret ettmeniz...

simdilik bu kadar...
    daha fazla kurcaladikca, yazmaya calisacagim...

son bir not; i-phone halt etmis... :)

.
  3. enreka_tr
        Like  

.

User deleted

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dilegi ile..
    Evet şarjı hızlı gidiyo özellikle gps açıksa,geçen gün lazım oldu ekran da sürekli açık kalınca acaip gidiyo ama hoşuma giden kısmı tam dolu olunca hemen düşmüyo sonra ortalarda 40ta fln hızlı gidiyo ve 15-20kalınca baya gidiyo.
    tekrardan hayırlı olsun

.
  4. beefytr
        Like  

.

User deleted

ama bu arada biraz arama tarama yaptim ve asagidaki linkte 3300'luk bir pil buldum :)

http://www.mugen-power-batteries.com/mugen...k-3300mah.html#

hafiften sekli cirkin, parasi fazla ama hayat kurtarici gibi sanki, ozellikle de seyahate falan gidiliyorsa... :)

.
  5. beefytr
        Like  

.

User deleted

arkadaslar,

milestone ile ilgili soyle ufak bir problem var, hemen paylasmak istedim :)

alette soyle bir gerzeklik var...

sarjdayken programlar sapitiyor, malum elle dokunarak yapildigi icin tum islemler sanki elin golgesi de ise yariyormus gibi dokunmadiginiz her sey kendi kendine aktive oluyor... klavyeye bir sey yazmak neredeyse imkansiz hale geliyor... hele ki telefon calarsa zikkim yesili kaydirip telefonu acmayi unutun :)

cihaz 550 mhz'de calisirken de bunu yapiyordu, overclock'la su anda 1.2 ghz'de calisirken de aynisini yapiyor :)

haaaa cok dert degil, cekerim fisten, isimi hallederim sonra da tekrar takarim diyorsaniz problem yok :) cunku ben oyle yapiyorum hasta olacagima...

iyi aksamlar...

.
  6. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

@ beefytr

Bende öyle bir problem yok.Manuel olarak programlari kapatsan bile android ihtiyaci olan programlari otomatik aciyor.

.
  7. beefytr
        Like  

.

User deleted

gunaydin,

galiba ben tam olarak anlatamdim demek istedigimi...
    soylemek istedigim sarja takliyken mesela mesaj yazarken sanal klavye kafasina gore falan taklioyr basmadigim seyler sanki basilmis gibi oluyordu.
    ama dun aksam bir de orijinal sarj aleti ile denedim ki bir problem yok...
    galiba ufak bir elektrik probleminden dolayi yapiyordu...
    sorun kendiliginden kalkti gibi... :)

ama yine de brinin basina gelirse aptallasmasin diye yazdim :)

.
  8. gezende
        Like  

.

User deleted

beefytr, hayırlı olsun telefonun. Bende dayanamayıp aldım alacam ama 2.2 ötesine update edilemeyecek olması beni biraz düşündürüyor. O yüzden hala muallaktayım ama Milestone 2 de ne zaman gelir bilinmez. Yakalamışken de sana sorayım. Fiziki klavyeden Türkçe harfleri girebiliyormusun acaba?

Bir de bu akü var www.seidioonline.com/product-p/basi15mtdd.htm orijinal yerine kullanılabiliyormuş...

.
  9. beefytr
        Like  

.

User deleted

gezende selam,

valla bu kacinci motorolam bilemiyorum 1998'ten beri... :)
    zaten baska telefon almayi da hic dusunmedim hayatim boyunca...

milestone cok basarili ama tek belki de en buyuk problemi pil omru...
    resmen 7 - 8 saatte bitiyor...
    yok 3g'yi kapat, yok gps'i kapat, yok bilmem neyi kapat...
    ne anladim o zaman ben aletten :)

milestone 2 konusunda ben de bekleyeyim dedim ama nereey kadar...
    motorola turkiye sanki derebeylik satosu gibi ulasilmaz oldugu icin ne yapacaklar bilemiyoruz...
    telefon bugun mu gelir, 6 ay sonra mi gelir, haber alana askolsun...

o yuzden simdilik milestone tatmin ediyor...

gonderdigin pil de su anda olandan pek farkli degil benim gordugum kadariyla; 1500 mAh...
    zaten aletin ustundeki yaklasik 1400 mAh...
    yani bence bir fayda uretmez sanki...

ama mugen power'da satilna 3300 mAh; gerci telefonun kalinligi 2 katina cikiyor ama olsun...
    en azindan seyahette iyi olur diye dusunuyorum...

klavye konusunu atlamisim... pardon...
    soyle yapiyorsun...
    dili turkceye cevirdikten sonra klavyede girmek istedigin turkce harfin uzerine gelince, mesela "ş" girmek icin "s"nin ustune basili tutacaksin...
    o zaman sana "ş" harfini gosteriyor eklemen için...

.
  10. eediz
        Like  

.

User deleted

ben oc yaptım ama eskiden task killer da 85 mb filan yazıo du artık 45 e düştüü neden böle olduu :(((

.
  11. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (eediz @ 6/12/2010, 21:55) 
    ben oc yaptım ama eskiden task killer da 85 mb filan yazıo du artık 45 e düştüü neden böle olduu :(((

Overclock ile bunun alakası yok.2.1 kullanıyorsan dahili hafızaya atıyor uygulama ve oyunları 2.2 kullan sd karta yükle :thumb_yello.gif: Hatta open recovery kullan (G.O.T team ) dahili hafıza 130 - 150 mb kadar çıksın :thumb_yello.gif:

.
  12. eediz
        Like  

.

User deleted

yaa o.c yapmadan önce eminim bakıodum 85 filan oluodu rahat yaniii :((

.
  13. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (eediz @ 7/12/2010, 22:19) 
    yaa o.c yapmadan önce eminim bakıodum 85 filan oluodu rahat yaniii :((

Unroot yap kaldır o.c eski haline dönsün istemiyorsan :thumb_yello.gif:

.
  14. eediz
        Like  

.

User deleted

tamda onu yaptım :)) ama ne yazıkki ancak 65 filan oldu nese :(( 2.2 yi beklicez şubatta mı gelio ?

.
  15. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

2011 ilk çeyreği yazıyor resmi sitede.Fazla birşey beklemene gerek yok zaten dahili hafıza 140 mb en fazla :)

.
36 replies since 18/5/2010, 21:41   1770 views
  Share  
.