Milestone restart/alarm/resim çözümü ve Bootloader dosyaları

Bootloader consumer replacer / upgrade

« Older   Newer »

Share  
.
  1. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Skid row

Cihaz kapalı iken alarmı çalmıyor maalesef bu sadece milestone özgü bir sorun değil çoğu motorola cihazda var fakat açıkken çalmamazlık yaptığını görmedim şimdiye kadar.

.
  2. Skid_row
        Like  

.

User deleted

Yok yanlış anlaşılmış tuş kilidinde iken böyle bir durum oluşuyor, yani turn off değilken oluyor, haklısın kapalıyken çalmıyor sadece sessizdeyken de çal modu var

Bu arada :) arkadaşlar sorunu buldum Task Killer isimili uygulama sanıyorum hep engel oluyordu alarmın çalışmasına kaldırınca Advanced Task Manager uygulamasının çalışan tablarına ilgili alarm eklendi...

Çok güzel cıhaz cook hemde :worthy.gif: kötü bir haber verim (cıhaz sahibi olanlar için)birde yeni cıhaz alacaklara honeycomb (3.0) min.512mb RAM isteyecekmiş dolayısı ile epey bir kırpılması gerekiyor bizim milestonlara uyarlanması için.. dolayısı ile bir çok özelliğe X10,Galacy S, Droid X, Droid 2 gibi cıhazlar gibi kullanamayacağız:(( nese yeni telefon alacak arkadaşlara birde bu açıdan ön bilgi olsun :argue.gif:

Edited by Skid_row - 25/8/2010, 15:11

.
  3. contremisart
        Like  

.

User deleted

merhabalar

hong kong sürümü için gerekli herşeyi yaptım. sürücülerde problem yok gözüküyor
    rsd lite'ı açtığım zaman ise telefona ait bilgiler eksik gözükmekte start tuşu yanmamaktadır.
    bir fikri olan var mı acaba?

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba contremisart,

Rom dosyasını winrar ile *.gz formatından çıkarın, windows gezgininden klasör seçenekleri / Bilinen dosya tipi uzantılarını gizle kutusunu kaldırın. Son olarak rom dosyasının adın HK236.sbf değiştirin.

RSD Lite rom dosyasını görecektir.

.
  5. contremisart
        Like  

.

User deleted

herşeyi aynı şekilde windows xp üzerinde yapınca oldu, teşekkürler

.
  6. certain
        Like  

.

User deleted

merhaba,

ben teknosadan aldim telefonumu ve surumu 90.78 zaten. rsd lite ile flashlamaya gerek var mi?

HK Rom'u yukardaki linkten indirdim. Bunu da RSD Lite ile mi flashlayacagiz, flashlamanin ne oldugunu tam anlamadim da:)

tesekkurler arkadaslar

Not: ufak bir sorum. forumlarda okudugum kadari ile HK Rom market sorununu cozuyor, root etmenin OC disinda bir faydasi var mi? ve root etmek istersem flashlamadan once mi yapmam gerekiyoR?

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba certain,

90.78 zaten var telefonunda o yüzden 90.78 bootloader dosyasını flashlamana gerek yok. Flashlamak telefonun rom bölgesini programlamak demektir. Root etmek sadece OC değil, super user permission ( özel izinleri ) açıyor yani özel izinlere ihtiyaç duyan programları sorunsuz çalıştırmana yardımcı oluyor. HK rom'u flashladıktan sonra 5 sn'de root etmek konusundan kolay root işlemini yapabilirsin.

Kolay gelsin.

.
  8. certain
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 19/11/2010, 20:56) 
    Merhaba certain,

90.78 zaten var telefonunda o yüzden 90.78 bootloader dosyasını flashlamana gerek yok. Flashlamak telefonun rom bölgesini programlamak demektir. Root etmek sadece OC değil, super user permission ( özel izinleri ) açıyor yani özel izinlere ihtiyaç duyan programları sorunsuz çalıştırmana yardımcı oluyor. HK rom'u flashladıktan sonra 5 sn'de root etmek konusundan kolay root işlemini yapabilirsin.

Kolay gelsin.

tesekkurler semseddin. simdi yaptim ve toplam 6 dk surdu sadece..bu kadar kolay olacagini tahmin etmemistim. sanirim kafamda buyutmusum. telefonu teknosa'dan alan arkadaslar dusunmeden yapabilirler bu islemi. benim gibi tereddut etmelerine gerek yokmus.

simdi root edecegim. dedigin dosyayi indirdim. bakalim umarim onda da sorun cikmaz.

.
  9. certain
        Like  

.

User deleted

HK kurulu iken sistemi update etmesinin bir sakincasi var mi? yoksa update'leri kapali mi tutmaliyiz
    (About Phone>Auto System Update bahsettigim sey)

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Hiçbir sakıncası yok, update'lere izin vermelisin.

.
  11. eLijah
        Like  

.

User deleted

merhabalar ;
    bende milestone umu alalı 2 ay kadar oldu (teknosa) formlarda okuduğum ve sizlerin yönlendirmesiyle root edip Android 2.1 02.34.3 Rom Hong Kong [Türkçe]
    yükledim fakat bu işlemi yaptığımdan beri telefon 2-3 güne bir reset atıyordu
    su anda günde 4-5 defa reset atıyor.Konuşma esnasında yada herhangi bir işlem yaparken olmadı hiç ama cebimdeyken yada masanın üzerinde duruyorken reset atıyor yardımcı olursanız çok sevinirim
    saygılar. . .

.
  12. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (eLijah @ 8/12/2010, 11:24) 
    merhabalar ;
    bende milestone umu alalı 2 ay kadar oldu (teknosa) formlarda okuduğum ve sizlerin yönlendirmesiyle root edip Android 2.1 02.34.3 Rom Hong Kong [Türkçe]
    yükledim fakat bu işlemi yaptığımdan beri telefon 2-3 güne bir reset atıyordu
    su anda günde 4-5 defa reset atıyor.Konuşma esnasında yada herhangi bir işlem yaparken olmadı hiç ama cebimdeyken yada masanın üzerinde duruyorken reset atıyor yardımcı olursanız çok sevinirim
    saygılar. . .

Merhaba eLijah ,

Bu sorun yazılımsal.Sana linkte olan milestone yazılımlarından denemeni tavsiye ederim.Ben en son arkadaşıma spain olanı yükledim bir sorun yoktu ama sen bilirsin istediğini deneyebilirsin.Yada froyo 2.2 beta olanıda kurabilirsin.

http://and-developers.com/sbf:milestone

.
  13. eLijah
        Like  

.

User deleted

teşekkür ederim akşam bunları deneme fırsatım olur sanırım.
    Merak ettiğim bir kaç şey var spain demişşin france , thai , uk , italy vs gibi sürümler mevcut bunlar arasında ne gibi farklar var acaba ?
    ve froyo ya yükseltsem herhangi bir kasılma performans düşüşü yaşarmıyım ?
    froyo da beta sürümü olduğu için kullanımı çileye dönüştüren hataları var mı acaba test etme imkanı buldun mu ?
    - edit -
    tamam farkları buldum. belirtmişler yanında zaten.Dalgınlıktan görmedim.
    Saygılar ...

.
  14. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Froyoda birkaç bug mevcut ama flash var sd karta uygulama ve oyunları yükleme yapabiliyorsun.Sen bilirsin hangisini istersen yükle aklında kalmasın :)

.
  15. hrnayn
        Like  

.

User deleted

rsd 4,8 var bu hong kong 2,1 i görmüyor neden acaba

.
88 replies since 25/5/2010, 19:42   3611 views
  Share  
.