Android cihazlar için dns ayarları

Yasaklı siteler için

« Older   Newer »

Share  
.
  1. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Yasaklı siteleri girmek için aşağıdaki seçenekleri belirttiğim gibi değiştirmeniz yeterli olacaktır:

1- Statik IP kullan: İşaretleyin.

2- IP adresi: ağa bağlı diğer aygıtlarla çakışmayacak bir ip atayıp elle. misal "192.168.2.251"

3- Geçit: kablosuz ağın bağlı olduğu modem ip'si, genelde 192.168.2.1 olur varsayılan olarak. değilsede yine o modeme wi-fi ile bağlı bir bilgisayarın ağ bağlantısı detaylarından öğrenilebilir.

4- Ağ maskesi: Yine wifi'ye bağlı pc'den ağ bağlantısı detaylarında görebileceğiniz "ağ maskesi" kısmındaki ip'yi yazın ki bunun varsayılanıda 255.255.255.0 olur.

5- DNS 1 ve DNS 2: Standart DNS ayarı, bunlara bilgisayarlara girdiğiniz gibi OpenDNS veya Google Public DNS ip'lerini girebilirsiniz(208.67.222.222/220 veya 8.8.8.8-8.8.4.4 gibi).

Diğer bir seçenek ise play store'da bulunan Set DNS programıdır.

Set DNS

Set DNS programı kullanmak için cihazınızda root yetkisi olması gereklidir.

bunlardan sonra harici youtube uygulamasından ziyade direk tarayıcı'dan youtube ve diğer yasaklı sitelere rahatlıkla erişebilirsiniz... tarafımdan Milestone ve XT720 üzerinde denenmiştir ;)) Xoom` da dahil tabiki :-)

Edited by dogangoxel - 28/5/2012, 02:24

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

İşte olay bu başkan, işe yarayacak bilgi diye buna denir. Sağolasın.

.
  3. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Bir kez dns ayarını girdikten sonra ikinci sefer sormuyor ! İşyerinde dns ayarı kullanıp youtube açtı eve geldiğimde aynı dns ayarı ile youtube girdim :thumb_yello.gif:

.
  4. sariugur
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 20/10/2010, 10:12)
    Bir kez dns ayarını girdikten sonra ikinci sefer sormuyor ! İşyerinde dns ayarı kullanıp youtube açtı eve geldiğimde aynı dns ayarı ile youtube girdim :thumb_yello.gif:

2. kez farklı wi-fi bağlantıları için ayarlamaya gerek olması %1 ihtimal, çünkü geçit ve ağ maskesi kısımları zaten tüm modemlerde standart kullanılan ip'ler bunlar, elle değiştirilmediği sürece -ki bugüne kadar hiçbir yerde görmedim- varsayılan ip'ler bunlar. onun dışında IP adresi kısmındaki ip'de zaten genelde pek düşünülmicek en son rakamlardan biri, başka ip'lerle çakışma ihtimali baya az, dolayısıyla her ağda bu ayarlar geçerli olur ;))

.
  5. safa016
        Like  

.

User deleted

arkadaş xoom da ağ önek uzunluğu istiyor benden o nedir peki ? 32 karakter istiyor :(

.
  6. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (safa016 @ 9/7/2011, 12:40) 
    arkadaş xoom da ağ önek uzunluğu istiyor benden o nedir peki ? 32 karakter istiyor :(

Hoşgeldin safa016 ,

Bende şu şekilde ayarlar

Ip adresi 192.168.2.251
    Gateway 192.168.2.1
    Network prefix lenght Ag uzunlugu 24
    Dns 1 8.8.8.8
    Dns 2 8.8.4.4

Sende farklı ip adresi olabilir değiştirip denemeyi dene.

.
  7. safa016
        Like  

.

User deleted

hoşbulduk hemen deneyip geri bildirim yapıyorum :)

sorun çözüldü teşekkür ederim :thumb_yello.gif: :thumbup1.gif:

.
  8. kkardiyalog
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 9/7/2011, 12:56) 
    QUOTE (safa016 @ 9/7/2011, 12:40) 

Hoşgeldin safa016 ,

Bende şu şekilde ayarlar

Ipd
    Dns 1 8.8.8.8
    Dns 2 8.8.4.4

Sende farklı ip adresi olabilir değiştirip denemeyi dene.

merhabalar yukaridaki ayarlarda gecen "Network prefix lenght Ag uzunlugu 24" seklindeki kisim nereye. yazilacak ve tirnak icindekinin tamami mi yazilacak....hala ayarlayamadim yaaa:(((

.
  9. doganmert
        Like  

.

User deleted

öyle birşey yazılmıyor arkadaşım, konuyu baştan ve düzgün okuyun.

.
  10. kkardiyalog
        Like  

.

User deleted

QUOTE (doganmert @ 19/7/2011, 22:00) 
    öyle birşey yazılmıyor arkadaşım, konuyu baştan ve düzgün okuyun.

benim alıntı yaptığım cevaba bakarsanız öyle bir şey yazıldığını görürsünüz....konunun başındaki cevaplarda geçmiyo aşağıda geçiyor bence siz de düzgün okuyun...bakın aynen şöyle denmiş..."Bende şu şekilde ayarlar

Ip adresi 192.168.2.251
    Gateway 192.168.2.1
    Dns 1 8.8.8.8
    Dns 2 8.8.4.4"....ben de "Network prefix lenght Ag uzunlugu 24" bu satırı anlamadım.....siz anladıysanız anlatırsanız sevinirim selamlar

.
  11. doganmert
        Like  

.

User deleted

Dostum gördüm zaten ama Sen oraya bakma konunun en başındaki anlatılana bak, Ben daha önce dns ayarı yaptım ve oldu. Format attıgım ıcın sımdı yeni dns ayarı yaptım. En baştakı yazılanı uygularsan doğrusuna ulaşırsın. Selamlar sizede

.
10 replies since 18/10/2010, 17:31   9210 views
  Share  
.