[ZN5] Freedom Extreme Brazil Final by Junior Passos

Beğenilen MP

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

İki sürüm arasında SAR değeri açısından bir fark yok ilker ;)

.
  2. ilkerburak
        Like  

.

User deleted

var sinan.. hem de baya bi fark var.. t-mobile versiyonu 1.59 w/kg ile dünyanın en zararlı en çok radyasyon yayan telefonlarından birisi.. tamamen uzak durulacak bi telefon "t-mobile zn5"..

ama internasyonel olanı yani bizim türkiyeden aldıklarımız ya da başka bir deyişle 64mb ram i olanlar 0.86 w/kg olarak ölçülmüş.. yani gayet sağlıklı bi değer.. kullanıcı kılavuzunda da bu değer belirtilmiş ;)

profaksay : anadolu lisesi mezunuyum ingilizcem oradan iyi galiba teşekkür ederim..

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Yok öyle birşey, nerede yazıyor. İkiside aynı cihaz aynı radyo vericilerine sahip. ZN5'lerin hepsi 1.59 sar değerine sahip. Bundan emin olabilirsin. Buyur motorola'nın yazdığı şey.

The highest SAR value for this model phone when tested for use at the ear is 1.59 W/kg** and when worn on the body, as described in this user guide, is .79 W/kg.** (Body-worn measurements differ among phone models, depending upon available accessories and regulatory requirements).** The SAR for this product in its data transmission mode is .74 W/kg.** While there may be differences between the SAR levels of various phones and at various positions, they all meet the governmental requirements for safe exposure.

.
  4. snalsnop
        Like  

.

User deleted

sonuç olarak türkçeleştirmeyi çözemedik dimi :D benim de ingilizcem sağlam kullanımda bir sorun yok hatta sağolsun thegenius.tv sitesi sayesinde portekizceyi bile çözdüm fakat msjlarda falan türkçe karakter desteği yok telefonda sadece türkçe karakter desteğini ekleyebilirsekte benim sorunlarımın çoğu hallolmuş olur.Saygılar

.
  5. profaksay
        Like  

.

User deleted

Aynen sadece türçe karakter desteğini bir ekleyebilir misin Sinan abi.

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bakacağım arkadaşlar, inşallah halledebiliriz. Türkçe dil paketini flashladığınız zaman RSD ne hatası veriyor ?

Aşağıdaki dil paketini deneyin.

www.4shared.com/file/141899905/253d18b/Zn5_LP0039b.html%20

.
  7. ilkerburak
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 27/11/2010, 15:27) 
    Yok öyle birşey, nerede yazıyor. İkiside aynı cihaz aynı radyo vericilerine sahip. ZN5'lerin hepsi 1.59 sar değerine sahip. Bundan emin olabilirsin. Buyur motorola'nın yazdığı şey.

hocam birincisi o baktığın kılavuz zn5/US version adı üzerinde amerika versiyonunun kılavuzu.. anlamak bu kadar zor mu bilemiyorum.. ikincisi ikisi de aynı cihaz değil aynı radyo vericilerine de sahip değiller demekki.. sadece aynı bantları destekleyen farklı antenleri var.. olay bundan ibaret.. zn5 lerin sadece t-mobile versiyonu 1.59 SAR değerine sahip.. bizdekiler normal versiyonlar ve 0.86 SAR değeri.. ispatlamakla uğraşamıcam türkiyeden alınan ya da herhangi bir yerden alınan 64mb ram e sahip tüm zn5 lerde SAR değeri aşağıya çekilmiştir ve bu değer 0.86 dır.. bizdeki kullanma kılavuzunda da aynı şey yazıyor..

gerekirse kanıt koyabilirim yalan da söylemiyoruz bunda anlaşılmayacak bu kadar şaşıracak ne var anlamıyorum..

.
  8. ErgN
        Like  

.

User deleted

Kulakta test edilelen maksimum sar değeri 0,86W/kg.

Vücut üzerinde test edilen maksimum sar değeri 0,51'/kg.

Motorola cihazlarının sinyal gücü iyi olduğu için bu maksimum sar değerlerine pek ulaşamacağını düşünüyorum.

Sinan abiye hak veriyorum. Radyasyon konusunda motoroladan korkmamak lazım.

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

İlker kanıt koymana gerek yok tabiki, yanlış anlaşılacak birşeyde yok. Burada bence motorola yalan söylüyor, imkanı yok 2 cihazda farklı sar değeri olsun, aldatmaca seziyorum.

Ama sen haklısın, pardon :)

.
  10. ilkerburak
        Like  

.

User deleted

valla ben kullanma kılavuzunun yalancısıyım dediğim gibi maks. değer ErgN hocamın verdiği değerler gibi yani 1.59 değil..

ErgN hocam ben de sana hak veriyorum zaten tam sinyalde çalışmayacak ve o sar değerlerine maruz kalmayacağımız aşikar şahsen ben şehirde yaşıyorum şebekelerin de maşallahı var burda hepsi full çekmekte.. en yüksek sar a arazide tek diş çeken telefonla konuşma yapmaya çalışmak dışında maruz kalınmaz zaten hiç bi zaman.. e iyi de çeken bi telefon verimli bi anteni var sanırım ve metal kasanın da katkısıyla telefon zaten sinyale doyuyor.. Sar olayını çok kafaya takmamak lazım..

ama dediğim gibi bizdeki cihazlardaki sar düşürülmüş olabilir eleştriler üzerine ya da telefonun sinyal gücüyle oynanarak da bu değer aşağı çekilmiş olabilir.. bazı insanlar amanın bu sar ne böyle vs. diye konuşuyorlar doğrusunu bilmek onların da hakkı diye düşünüyorum..

herkese iyi forumlar.. zn5 le keyifli dakikalar diliyorum :D

.
  11. snalsnop
        Like  

.

User deleted

Sinan RSD hata vermiyor yada ben görmedim ama cihaz sapıtıyor.TÜrkçe zaten hiç olmadı ingilizce devam dillerde automatic kalıyor sadece ve menülerin çoğu çalışmıyo bazen kafasına göre çalışıyor . :D

.
  12. ilkerburak
        Like  

.

User deleted

snalsnop yaşadığın sorun tam olarak şu mu sapıtma derken ; mesela menüye giriyosun aşağı tuşuna basıyosun o gidiyo games e giriyo bi oyun açıyo ya da kamerayı açıyo kendi kendine duruma göre wi-fi açıyo.. kafasına göre hareket ediyo böyle mi buna benzer mi?

aynı sorunu ben de freedom la birlikte gelen uygulamalarla(mesela funlights) sonradan kendim yüklediğim bi programı(mesela rockbox) aynı anda kullanmak istemem sonucu yaşıyorum.. hatta o kadar sinirimi bozduki bu olay sym x1 a geçicem bu sapıtma yüzünden..

.
  13. snalsnop
        Like  

.

User deleted

bendeki sorun öle değil mesela çoğu menüye girmiyo sonra zaman geçiyo bazen bakıyosun girmiş yada 3. 4. denemede giriyor ama zaten türkçe değil ve bu bende tr dil paketiyle flashladıktan sonra oldu aslında mp stabil ve hızlı ama türkçe karakter olmadığı için ve bazı programlar portekizce falan olduğu için symbiosis extreme yükledim buda güzel ve hızlı bi mp kamera olayları dışında :D herhangi bir bug a rastlamadım ses yüksek ve ekolar daha etkili gibime geldi :) test kulaklığım sennheiser cx500 :)
    Sym x.1 kullandım asla önermem sym extreme dene onu yüklemeden swapsız halide x1 den hızlı ayrıca swap yapınca baya rahat bir mp oluyo tavsiyemdir tr dil paketide mevcut.

.
  14. ilkerburak
        Like  

.

User deleted

türkçe stock fw yükledim sapıtma yok öğleden bu yana demek ki freedom dan kaynaklı sapıtma olayı herkeste farklı demek ki sapıtma şekli :D

bi de yahu tam sym x1 indiriyodum onu flaşlayacaktım yazdıklarını okudum.. :D

şimdi sym x1 mı yoksa sym xtreme by wellington_gs olan mı bilemedim ?

sym x1 dan hız farkı dışında bi artısı var mı sence ? aslında bu iki fw i de denedim ikisi de hoşuma gitmemişti..

sym x1 ın ya da sym x-treme in birbirine göre üstün tarafları sadece hızdan mı ibaret ?? bilenler beri gelsin

cevaplar için şimdiden teşekkürler..

.
  15. snalsnop
        Like  

.

User deleted

extreme by wellington önerimdir hızı baya hissedilir derecede artmış + yeni menü stilleri war ikonların etrafında gümüş çemberler falan dönüyo yanarlı dönerli yani :D batarya ömrü x1 le aynı gbi ama aifull de kullanıyorum işlemci sürekli tam hızda ve swap 200mb.x1 de müzik dinlerken cihaz kendinden geçiyordu şarkı atlamak bile zorluyodu aleti extreme de daha rahat diyebilirim açıkçası x1e hiç gerek yok bence extreme warken.

.
38 replies since 22/11/2010, 17:28   854 views
  Share  
.