Motorola DEFY MB525 Rom Arşivi

ve nasıl rom yükleneceği

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Yükledikten sonra fabrika ayarlarına sıfırlamayı denedin mi ?

.
  2. George Jetson
        Like  

.

User deleted

denemedim :D

edit1:evet kamera tekrar çalışır duruma geldi.uygulamalarım silindi :(

edit2: bu arada finland ve poland(orange) romlarında türkçe dil seçeneği mevcut.isteyen yükleyebilir.yükledikten sonra factory rest yapmak lazım.

.
  3. George Jetson
        Like  

.

User deleted

benim anladığım kadarı ile bazı rom denen şeyler mevcut onalrı yüklüyosunuz official onlar.bu xda developers forumlarında adamlar kendi kendine uydurmuşlar onlarda diyoki chinese room yükle onu yükleyincede flash voltajdan yanıyomuş.bende şuan finlandiya romu yüklü.adamların backupunu yüklesem çalışırmıki yoksa illa o romumu yüklemek lazım.temalar falan çok güzel mesela şu:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877058

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bunlar modifiye rom, sadece tema için modlu rom'a gerek yok. Finland rom'u hangisi, link verirmisin ?

.
  5. George Jetson
        Like  

.

User deleted

finland bu blur yok
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=960690

.
  6. George Jetson
        Like  

.

User deleted

edit: ingiltere blur olana döndüm şunu söyleyebilirimki denediklerimin içinde en hızlısı finland olan.

.
  7. George Jetson
        Like  

.

User deleted

Defye rom atacaksanız froyo atmamanızı tavsiye ediyorum çünkü tam olarak hazır değil bence.

froyo (2.2.1) romları şunlar;

3.4.3-3 UK Tmobile Blur : t-mobilin tmobiliniz varsa deneyin yoksa bulaşmayın.t-mobil destekli değilse cihazınız kesinlikle yüklemeyin.

3.4.2-145 Finnland Deblur : finland için yapılmış blur yok.türkçe dil var.blur kullanmıyorsanız en hızlı rom bu.ben blur kullandığım için sildim.

3.4.2-131 PL Orange Deblur : finlanddan sonra en hızlı rom.türkçe mevcut blur yok.bunu yükleyeceğinize finland yükleyin.

3.4.2-117 UK Blur : blurlu tek froyo romu şuan için.türkçe seçeneği yok.hız konusunda orangeden biraz yavaş.ben şuan bunu kullanıyorum.fakat bu romda bug mevcut.alttaki 4 dokunmatik tuşa basınca telefon titremiyor.bununda çözümü var.şu sayfada:
    http://forum.xda-developers.com/showthread...t=936313&page=2
    burda madstu diye bir üye fixi paylaşmış.düzeliyor fakat bu sefer üst statusbar siyah tema oluyor.onunda çözümü var isteyen pm atsın.

3.4.2-107 TMobile US Blur : yine t-mobil romu t-mobil destekli değilse cihazınız kesinlikle yüklemeyin.

Bunların dışında çin romu var chinese 2.2.1 onuda yüklemeyin bence flashı donanımsal olarak bozuyormuş.

Son olarak bu foroyolardan birini bile yükleseniz eclaire (2.1.1) geri dönüş yok.O nedenle şimdilik eclairde kalmanız iyi.birkaç aya yeni romlar gelir türkçe destekli blur olursa ona geçerim ben.Onun dışında xda developers forumunda birçok kişi rom yapmış yeni tema programlar vs destekli.bence bulaşmayın çoğunu denedim yüklemeye değmez.tek dikkatimi çeken şu romda telefon çok hızlı ve akıcıydı:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=973255

Şimdilik bu kadar yeni tecrübeler edindiğimde paylaşırım.Ha birde 2.1 olupta 2.2.1 yükleyince ne yeni özellik geliyor diye merak ederseniz ben galeri menüsünden başka bi yenilik göremedim.

.
  8. George Jetson
        Like  

.

User deleted

orange nin yeni froyo blurlu romu çıktı(3.4.2-164) ondada türkçe yok ve root olmuyor malesef.

.
  9. kayiticin
        Like  

.

User deleted

Selam arkadaslar.
    Deffy e 2.2 yi güncelledim. Su anda acilista motorola logogsu cikiyor ve kendini restart ediyor :bash.gif:
    Bu sorun ile karsilasan oldu mu acaba
    Teşekkürler

.
  10. sersiler
        Like  

.

User deleted

Tam bir fikrim yok ama rom yükledikten sonra fabrika ayarlarına sıfırlaman gerekiyor buda cihaz başlangıcında ses açma ve cihazı açma tuşlarına basarak yada ses kısma ve cihazı açma tuşuna basarak çıkan menüden wipe data seçilerek yapılıyor galiba yinede denemeden önce cihaza hakim birisi yorum yaparsa iyi olur çünkü bende defy yok arkadaşımın cihazı için araştırma yaparken görmüştüm.

-Wipe your phone + factory reset. yapılması gerekiyor yazmış.

.
  11. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Motorola Europe facebook sayfasından alıntıdır ,

The update to Android 2.2 (Froyo) is now available for Motorola DEFY users in Poland (Orange, T-Mobile and retail) and retail users in Greece, Benelux and Turkey via Motorola Software Update (MSU). To ensure successful installation update while the battery in your phone is at least 50% charged and make sure you have an active SIM card installed in your phone. For instructions visit

Software update country selection

http://direct.motorola.com/hellomoto/support/update/

.
  12. Semseddin
        Like  

.

User deleted

The update to Android 2.2 (Froyo) is now available for Motorola DEFY users in Poland (Orange, T-Mobile and retail) and retail users in Greece, Benelux and Turkey via Motorola Software Update (MSU).

Bu da demek oluyor ki DEFY Türkiyeye geliyor, 650-700 gibi bir fiyattan girerse peynir ekmek gibi satacak bir model.

.
  13. ozansefer
        Like  

.

User deleted

Ben motonun güncellemesinden 2.2 ye güncelledim bariz şekilde yavaşladı makine :S 2.1 çok iyiydi. Ne yapabilirim başka bi rom mu denemeliyim?

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Mevcut en güncel ve stabil 2.2 Froyo orjinal rom'u aşağıdan indirebilirsiniz. Türkçe var, BLUR yok. Rom full sürümdür, kullanıcı ayarları ve hafızasındaki programlar silinecektir. Yüklemek için RSD Lite 5 ve üzeri kullanın.

JRDNEM_U3_3.4.3-36-1.7f
    md5 : CBB422AF4679DB1DA7ECC38B420D17B7

.
  15. ksadevre
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar.Almış olduğum defy elime dün ulaştı.Ulaşmadan öncede vakit buldukca formda bir çok konu hakkında ön bilgim oldu.Telefonu kullanmaya başladım her şey normaldi aklımdada sizlerden yardım alarak stabil bir rom yada cm7 yükleyerek senelerce kullanamayı düsünüyordum ama kamerada bir sıkıntı oldugunu anladım veya bana öyle geliyor gece fotograf çekimlerinde resimleri puslu çekiyor.Normaldir diyorum ama üzerinde 5 mp kamera var eski telefon k750i bundan çok güzel çekiyor diyorum kendimce.Bir sitedede kamera problemi hakkında açıklama var (url olarak ekleyemedim) .Anladığım kadarıyla güncelleme sonrası oldu diyor .Bende öyle bir durumda yok...Bana yardımcı olursanız çok sevinirim

.
64 replies since 16/1/2011, 11:52   6875 views
  Share  
.