Open recovery & ROOT

For Android user

« Older   Newer »

Share  
.
  1. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar ,

Bu konumuzda open recovery ve root hakkında size detaylı bilgi vereceğim.

Root nedir ?

Root linux sistemlerindeki en yetkili kullanıcı anlamına gelmektedir.Bunu windows işletim sistemlerinde administrator olarak biliyoruz.Root işlemi yapmak cihazınızda modifikasyonlar ve tam kontrol sağlamak anlamına gelmektedir.Root işlemini yaptıktan sonra sisteminize "superuser" adında bir program yükler ve istediğiniz programlara bunun aracılığıyla yetki verirsiniz.

Uyarı! Root işlemi, genelde sorunsuz ve basit bir işlem olsa da, her standart dışı modifikasyonda olduğu gibi, deneyimsiz ve dikkatsiz iseniz telefonunuza kalıcı olarak zarar verme ihtimali vardır.Lütfen yazılanları dikkatli okuyup kurallara uyun.

Root işlemi size sistemin izin vermediği çoğu konuyu yapabilmenizi sağlar.Örnek : Sistem üzerinde istemediğiniz ve kaldırmak istediğiniz bir uygulama var bunu cihazınızı root ederek yapabilirsiniz.

Milestone cihazınızı root yapmak istiyorsanız 5 sn cihazınızı root eden Universal androot uygulamasını cihazınıza kurun ve " Go to root " seçeneğini tıklayın.Cihazınızı root ettikten sonra isterseniz 550 mhz olan hızını 1.2 Ghz kadar çıkartabilirsiniz.Bunun için Marketden milestone overclock yazılımını indirebilirsiniz.

UniversalAndroot-1.6.2-beta5.apk

image

Recovery nedir ?

Recovey sistem kurtarmak ve diğer bazı sistem açılışından önce yapılması gereken işlemleri yapmak için kullanılan bölümdür.

Milestone Recovery moda ulaşmak için

Cihaz kapalı durumda iken Klavyedeki "X" tuşuna basılı tutarak açma kapama tuşuna basılı tutuyoruz (Ekrana ünlem işareti yanında bir üçgen işareti gelene kadar ) ardından ses açma tuşuna basılı tutarak kamera tuşuna basılı tutarak recovery menüye ulaşıyoruz.

image

XT 720 Milestone Recovery moda ulaşmak için

Cihaz kapalıyken Ses açma tuşuna basılı tutarak açma kapama tuşuna basılı tutup bir süre bekleyin recovery menüye ulaşabilirsiniz.Kamera ve ses açma tuşu + açma kapama tuşuna basılı tutarakda recovery menüye ulaşabilirsiniz.

Recovery modda cihazınıza backup alabilir , değişik romlar yükleyebilir , klavyenizin tipini değiştirebilir (Örnek : QWERTY iken QWERTZ yapma ) fabrika ayarlarınıza dönebilir ve bunun gibi bir çok şey yapabilirsiniz.

G.O.T team Recovery menüden bir kaç resim ve v1.04 download linki ,

www.multiupload.com/ORHI6UI34W

image
    image

Linkdeki rar dosyayı sd kartın ana dizinine atın ve recovery menüde apply update zip uygulayın.

Recovery menüye ulaşmak için cihazınızın root edilmiş olması gerekiyor

Edited by dogangoxel - 1/3/2011, 21:38

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eline sağlık Göksel, oldukça ayrıntılı ve güzel bir rehber olmuş.

.
  3. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Rica ederim Sinan :thumb_yello.gif: , bu başlık altında root ve recovery nedir sorularına cevap bulabilecek arkadaşlar.

.
  4. isolas
        Like  

.

User deleted

hocam bu programdan da 2.1 olan milestone 'mu 2.2ye yükseltebilir miyim acaba?

.
  5. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (isolas @ 27/2/2011, 20:54) 
    hocam bu programdan da 2.1 olan milestone 'mu 2.2ye yükseltebilir miyim acaba?

isolas bu konunun yazılım ile alakası yok :biggrin2.gif: 2.2.1 beta froyo yüklemek istersen yazılımları burada.https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=41331040
    Yazılım atmak istersen usb sürücülerini yüklemeli ve rsd programıyla yazılımı atmalısın.

.
  6. isolas
        Like  

.

User deleted

ok hocam insan anlamayınca böyle oluyo işte :blush-anim-cl.gif:
    peki bu verilen linklerdekileri indirince ne oluyo :blush-anim-cl.gif:
    böyle acemiye anlatır gibi kısa ve anlaşılır yazarsan sevinirim. Çok teşekkürler şimdiden

.
  7. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (isolas @ 27/2/2011, 21:13) 
    ok hocam insan anlamayınca böyle oluyo işte :blush-anim-cl.gif:
    peki bu verilen linklerdekileri indirince ne oluyo :blush-anim-cl.gif:
    böyle acemiye anlatır gibi kısa ve anlaşılır yazarsan sevinirim. Çok teşekkürler şimdiden

Yukarıda yazılanları dikkatlice okursan ne olduğunu anlarsın :thumb_yello.gif: Detaylı anlatım yaptım. Root android yazılımını windowsdaki gibi administrator gibi açmaya yarayan bir işlem.Recoveryde sistem kurtarmaya ve diğer bazı sistem açılışından önce yapılması gereken işlemleri yapmaya yarayan bir işlemdir.

.
  8. isolas
        Like  

.

User deleted

Eyvallah saolasın doğan.

.
  9. huzunbaz
        Like  

.

User deleted

universal androot programını yükledim.hiçbir seçeneği seçmeden go root seçeneğini seçtim.acaba soft root veya generate log ın/sd kart seçeneklerinden birini seçip mi go roota basacaktım?tam bir açıklama yaparsanız sevinirim

.
  10. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Hiç bir seçeneği seçmene gerek yok.Sadece go to root seçmen yeterli.

.
  11. huzunbaz
        Like  

.

User deleted

marketten mil.overclocku yükledim daha sonra 800 mhz e çektim tel. restart yaptı daha sonra baktım ki gene 550 mhz e dönmüş.klavye ışıklarım gitti.sonra kaldırdım prg.ı kapatıp açtım klavye ışıkları düzeldi.overclockta yanlış bişey mi yaptım acaba?prg.ı nasıl kullanacağım hakkında bilgiye ulaşamadım.

.
  12. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Hangi yazılımı kullanıyorsun ? Yeni çıkan 2.2.1 froyo ise şimdilik overclock çalışmıyor.Sadece root yapabilirsin.2.1 sürümünde sorunsuz çalışmakta.

.
  13. huzunbaz
        Like  

.

User deleted

ondan o zaman.yeni çıkan 2.2.1 CE yükledim.sağol dogangoxel

.
  14. harunyayd
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar benim xt720 recovery modda açılıyor fakat o üçgen içinde ünlem olan yerde kalıyor.içine nasıl giriliyor.çözemedim?

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

G.O.T Recovery yüklemek için ;

1- İndirin
    2- Arşiv dosyasını winrar ile masaüstüne açın. update.zip ve OpenRecovery klasörleri olarak çıkacak.
    3- Telefonu pc'ye hafıza kartı olarak bağlayın. Hafıza kartına girin.
    4- Eğer hafıza dizinde openrecovery diye bir klasör varsa silin. Böyle bir klasör yoksa bu adımı geçin.
    5- Masaüstündeki update.zip dosyası ve Openrecovery klasörünü hafıza kartı kök dizine kopyalayın.
    6- Orjinal recovery'e girin.
    7- Apply update.zip seçin ardından hafıza kartına kopyaladığınız update.zip 'i seçin.
    8- YES 'e basın ve işlemin bitmesini bekleyin.

İlk postta recovery'e nasıl gireleceği anlatılmış.

.
24 replies since 27/2/2011, 12:18   2381 views
  Share  
.