ATRIX 4G ORJİNAL ROM ARŞİVİ

Tüm ATRIX variantları

« Older   Newer »

Share  
.
  1. tlp_53
        Like  

.

User deleted

ben marketten morelocate 2 yı indirip kurdum sag usten custom butonu ile turkıyeyı ayarladım bundan sonra kurdugum uygulamalar turkce kuruluyor siteler de aynı gozukuyor.telefonun bazı sistem yazılarıda turkce oldu .kullanım deneyımı olarak daha stabıl ve sarzı daha uzun gıdıyor tavsıye ederım.saatıde 24 saat bıcımıne tarıhıde vs vs ayarlıyabılıyorsunuz .sonuc olarak yuzlerce custom rom kurduktan sonra androıdde neyın nerede oldugunu az cok ezberlıyorsunuz.ingilizce sorun olmuyor.

.
  2. OrangeKing
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar recovery almak için ses kapama power butonu ardından recovery giriş dedim inlem ve android simgesi aşamasında kaldı tel tepki vermiyor. Ses açma power tuşuna beraber basıyorum tepki yok. Power tuşuna basılı tutuyorum tepki yok. Kilitlendi kaldı öyle bataryayı çıkarmalımıyım acil kaldım öyle :(

.
  3. real_trew
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar benim atrix in Kutusunda Atrix At&T 4g yazıyor o zaman bu romlardan benim hangisini yüklemem gerekiyo cihazın soft brick olduğu söylendi bi yardımcı olurmusunuz ?

.
  4. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (OrangeKing @ 31/5/2012, 21:39) 
    Arkadaşlar recovery almak için ses kapama power butonu ardından recovery giriş dedim inlem ve android simgesi aşamasında kaldı tel tepki vermiyor. Ses açma power tuşuna beraber basıyorum tepki yok. Power tuşuna basılı tutuyorum tepki yok. Kilitlendi kaldı öyle bataryayı çıkarmalımıyım acil kaldım öyle :(

recovery almak ne demek?
    siz CWM yüklemeye mi çalışıyorsunuz?
    yoksa "stock recovery" içine girmeye mi?

fastboot ekranına geldikten sonra ses kısma tuşuna basarak "anrdoid recovery" görene kadar ilerliyorsunuz.
    bu yazı çıkınca ses açma tuşuyla seçim yapıyorsunuz.
    karşınıza çıkan ünlem ve küçük android böceğini atlatıp recovery menüsüne girmek için ses açma ve kapam tuşlarına aynı anda basıyorsunuz.
    başka bir yerlere basmayın, işe yaramaz.

QUOTE (real_trew @ 1/6/2012, 09:02) 
    Arkadaşlar benim atrix in Kutusunda Atrix At&T 4g yazıyor o zaman bu romlardan benim hangisini yüklemem gerekiyo cihazın soft brick olduğu söylendi bi yardımcı olurmusunuz ?

tam olarak amacınız nedir söyler misiniz?
    spor olsun diye rom mu atacaksınız alete yoksa belirli bir niyetiniz var mı?

.
  5. real_trew
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 1/6/2012, 09:23) 

recovery almak ne demek?

fastboot ekranına geldikten sonra ses kısma tuşuna basarak "anrdoid recovery" görene kadar ilerliyorsunuz.
    karşınıza çıkan ünlem ve küçük android böceğini atlatıp recovery menüsüne girmek için ses açma ve kapam tuşlarına aynı anda basıyorsunuz.

Cihazımın Softbrick olduğu söylendi orjinal romu yüklemem gerekiyo anladığım kadarıyla o yüzden sordum hangisini yükleyim diye

Ben Kısaca anlatıyım
    SVF:105:1:2
    Failed to boot 0x1000
    No OS detected, going to RSD mode in 5 Seconds
    Press a key to stop count down
    Available Modes are
    1 RSD
    2 Gastboot
    3 NvFlash.
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    14 BP tools
    Vol up to select, Vol down for next choice
    Current Choice is mode:
    RSD
    Starting Fastboot protocol support
    Yazıyor ve telefon açılmıyor Yardım Lütfen
    Rsd ile 4547-fix-try2 dosyasını flashlamaya başladım bu yazı geldi gitmiyor Lütfen yardım
    Sonra Şu an açtığımda seçim yapabiliyorum Android recovery e girdiğim zaman Bekliyorum daha sonra failed kernel gibi kırmızı yazı ile uyarı veriyor. Birde sizden akıl alayım ne yapmam gerekiyo ?

Çıkan kırmızı yazı bu
    "Failed to setup warmboot args %­x
    Failed to set shmoo boot argument
    Critical failure: Unable to start kernel"

.
  6. beefytr
        Like  

.

User deleted

fastboot ekranına girebiliyor musunuz?
    eğer girebiliyorsanız burada yazılanları okuyup flash yapabilirsiniz.

.
  7. real_trew
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 1/6/2012, 13:33) 
    fastboot ekranına girebiliyor musunuz?
    eğer girebiliyorsanız burada yazılanları okuyup flash yapabilirsiniz.

14 seçenekli bi ekran var oraya girebiliyor seçim de yapabiliyorum ama yüklenmiyor :( fast boot ekranı o ise

Fastboot için eger power tuşu ve ses kısma tuşu diyorsanız onu yapınca kapanıyor otomatik olarak

Şimdi denedim 14 haneli seçenekten fastboot u seçtiğim zaman starting to fastboot yazıyor.. Sizce ne yapmalıyım ?

.
  8. beefytr
        Like  

.

User deleted

yok zaten fastboot'la işiniz yok.
    ben sadece o ekrana girip giremediğinizi öğrenmek istemiştim.
    bu durumda açılışta "RSD Protocol" kısmına da geçebiliyorsunuz demektir.
    yapmanız gereken rehberde anlatılan doğru yazılımı flashlamaktır.
    sorun düzelecektir.

.
  9. real_trew
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 1/6/2012, 15:33) 
    sorun düzelecektir.

Bende onu soruyorum işte doğru yazılım hangisi acaba bi fikriniz var mı sizin ? tek sorun anladığım kadarıyla doğru flashı yapmak o hangisi bir yardım edebilirmisiniz ?

.
  10. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (real_trew @ 1/6/2012, 16:50) 
    QUOTE (beefytr @ 1/6/2012, 15:33) 
    sorun düzelecektir.

Bende onu soruyorum işte doğru yazılım hangisi acaba bi fikriniz var mı sizin ? tek sorun anladığım kadarıyla doğru flashı yapmak o hangisi bir yardım edebilirmisiniz ?

Dostum cihazın eğer at&t ise , rsd ile at&t yazılımı yükleyebilisin.At& yazılımında Türkçe yoktur.Türkç istersen bootloader unlock edip arap romunu recovery üzerinden yükleyebilirsin.(Arap romu Türkçe içerir)

.
  11. real_trew
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 1/6/2012, 16:14) 
    QUOTE (real_trew @ 1/6/2012, 16:50) 

Dostum cihazın eğer at&t ise , rsd ile at&t yazılımı yükleyebilisin.At& yazılımında Türkçe yoktur.Türkç istersen bootloader unlock edip arap romunu recovery üzerinden yükleyebilirsin.(Arap romu Türkçe içerir)

Zaten Türkçe yapmak istediğim için geldi bütün bunlar başımaa bi cihazı açayım da başka bişi istemiyorum şu an da gerçekten çok moralim bozuldu o kadar severek almıştım cihazımı daha önce belirttiğiniz gibi imei numarasından ne olduğu belli olur diyorsunuz ama benim kafamı karıştıran şey şu :
    AT&T ( ABD ) ATRIX 4G için ORJİNAL ROM DOSYALARI
    OLYFR_U4_1.2.6 FULL AYNA
    OLFYR_U4_1.5.7 FULL AYNA
    OLYFR_U4_1.8.3 FULL AYNA
    OLYFR_U4_1.8.3 SERVICE AYNA

AT&T ATRIX = OLYFR_xx_x.x.x , sadece OLYFR romlar yüklenebilir.
    Telstra/Bell ATRIX = OLYEM_xx.x.x , OLYEM ve OLYLA rom'lar yüklenebilir.
    Arjantin/Brezilya ATRIX = OLYLA_xx.x.x , OLYLA ve OLYEM rom'lar yüklenebilir.
    Bunların arasındaki farkı nasıl anlayacağım ?

Burda 2 tane AT&T var birisi 4g Amerika biriside AT&T kafamı karıştıran bu işte
    görünüşe göre cihazınız AT&T 4G MB860 demişsiniz bencede cihazım bu bunun orjinal romu hangisi oluyor ?

imei numarası ile girdiğim zaman çıkan verilerde bunlar
    Type Allocation Holder Motorola
    Mobile Equipment Type Motorola MB860 Atrix 4G
    GSM Implementation Phase 2/2+
    IMEI Validity Assessment

>|<

Very likely

Information on range assignment

Est. Date of Range Issuance Around Q2 2010
    Reporting Body British Approvals Board of Telecommunications (BABT)
    Primary Market Europe
    Legal Basis for Allocation EU R&TTE Directive

Information on number format

Reporting Body Identifier 35
    Type Allocation Code 35364804
    Serial Number 731334
    Check Digit 0

.
  12. OrangeKing
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 1/6/2012, 09:23) 

recovery almak ne demek?

Orjinal rom kullanıyorum cwm yok cihazda bi yedeğini almak istiyorum. Stock recovery oluyor heralde. Neyse cihazın bataryayı çıkarıp taktım bayağı bir geç sürdü açılması ama çalışıyor şimdi :thumb_yello.gif:

.
  13. NightmareChild
        Like  

.

User deleted

arkadaşım linkler kırık

.
  14. yusufcakmak21
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar yukarıda bir sürü link var ben telefonuma hangisinin uyumlu olduğunu nerden öğrenebilirim

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba yusuf, Cihazın AT&T ATRIX 4G modeli ise AT&T orjinal romlarını flashlayabilirsin.

.
145 replies since 22/5/2011, 23:18   19735 views
  Share  
.