Motorola Milestone USB, data ayarları ve 2.2 için overclock

usb hafıza kartı sd data otomatik 3g

« Older   Newer »

Share  
.
  1. HsyN34
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar gelir gelmez hemen bi yardım konusu açmak benimde hoşuma gitmiyor ancak inş bu bi başlangıç olur :)

Aynı konuyu donanımhaberede açmıştım bi arkadaş buraya yönlendirdi beni direk kopyalıyorum yazıyı ;

Merhaba arkadaşlar milestone cihazım ile ilgili bi kaç sorum olcak.

Üzerinde motorolanın sitesinde yayımladığı 2.2.1 sürümü mevcut.

Cihazımı usb den bilgisayara bağladığımda hafıza kartı içeriğine ulaşamıyorum.bunu nasıl görebiliriz?

ve birde Şarjın daha uzun gitmesi için 3g data ve wireless ı pasif yapıyorum.Sonra uygulamalardan tarayıcıya girince internete otomatikmen bağlanmıyor ayarlardan gidip yine açmam ve işim bittikten sonra tekrar kapatmam gerekiyor.Bu işlemi otomatik olarak halletmemin bir yolu varmıdır?Yani tarayıcıyı açtığımda data bağlantısı (varsa wireless) aktif olsun kapattığımda ise bütün data bağlantıları kapanmış olsun .

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

Bunun haricinde ekstra olarak cihazıma (2.2 yüklü) nasıl overclock yapabilirim.programı cihaza yükledim ancak sanırım root edilmesi gerek bu nedenle programda işlem yapamıyorum.

Dediğim gibi yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :P

.
  2. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Merhaba HsyN34 foruma hoşgeldin ,

Seni bu foruma yönlendiren kişi benim :D

Cihazını usb kablo ile bilgisayara bağladıktan sonra ekranın üst kısmında bildirimlerde sana nasıl bağlantı yapması gerektiğini soracak buradan sd kartı seçersen hafıza kartına ulaşabilirsin.İnternet için switch pro widget programını cihazına kurarsan işini görecektir bu başlık altından https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=40437673
    Overclock için ilk olarak cihazını root etmen gerekli bu başlık altında universal androot işini görecektir https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=40196479
    Cİhazını root ettikten sonra marketden milestone overclock isimli programı cihazına kur ve overclock yap.

.
  3. HsyN34
        Like  

.

User deleted

QUOTE (dogangoxel @ 5/6/2011, 17:59) 
    Merhaba HsyN34 foruma hoşgeldin ,

Seni bu foruma yönlendiren kişi benim :D

Cihazını usb kablo ile bilgisayara bağladıktan sonra ekranın üst kısmında bildirimlerde sana nasıl bağlantı yapması gerektiğini soracak buradan sd kartı seçersen hafıza kartına ulaşabilirsin.İnternet için switch pro widget programını cihazına kurarsan işini görecektir bu başlık altından https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=40437673
    Overclock için ilk olarak cihazını root etmen gerekli bu başlık altında universal androot işini görecektir https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=40196479
    Cİhazını root ettikten sonra marketden milestone overclock isimli programı cihazına kur ve overclock yap.

Hoşbulduk :D
    Saolun dediklerinizi yaptım güzelde oldu.Ancak bu işlemci hızını ne kadar arttırsamda vplayer ile açtığım video yine aynı hızda oynattı daha kaliteli bi görüntü hızı bekliyordum ancak önemli değil bu kadar da yeter.Tekrar teşekkürler bu arada.

.
  4. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Başka playerlar deneyebilirsin istersen.Cİhazın video oynatma hızı 30 fps olduğu için daha hızlı oynatması mümkün değil.

http://developer.motorola.com/products/milestone-a853/

.
  5. isolas
        Like  

.

User deleted

Dogan sen overclock kullanıyor musun? Yani sence kullanılmalı mı? Evetse hangi hız daha stabildir?

Milestone'muzu hızlandırmanın tek yolu overclock mu?

.
  6. doganmert
        Like  

.

User deleted

hızlandırmanın tek yolu overclocktur. Ben kullanıyorum. 800 mhz bana göre iyidir.

.
  7. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (isolas @ 5/6/2011, 20:17) 
    Dogan sen overclock kullanıyor musun? Yani sence kullanılmalı mı? Evetse hangi hız daha stabildir?

Milestone'muzu hızlandırmanın tek yolu overclock mu?

Kullanıyorum isolas.Kişinin tercihine bağlı aslında kullanılıp kullanılmaması.Yani bana 550mhz hız yeterli diyorsan kullanmana gerek yok.Fakat bazı uygulama ve oyunlarda 550mhz bence az kalıyor o yüzden bende 800 mhz veya 1ghz kullanıyorum bu rakamlar yeterlidir.Ya da istersen 1.2 ghz çıkar :biggrin2.gif:

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Milestone overclocksuz kullanılmaz. 1000mhz @69Vsel ayarlanıp, 2.1 eclair hk ya da spain rom ile gayet iyi çalışır. Bunun dışında enreka'nın önerdiği Hono rom'unu başka deneyen arkadaşımız varmıdır ?

2.2 Froyo rom'larında boş ram 38-50mb arası bu yüzden cihaz ağır uygulamalar kapandıktan sonra menüyü restart ediyor. En iyisi stabil 2.1 rom ve günlük kullanım için bazı modifikasyonlar olarak gözüküyor. Fiziksel klavye aşığı Milestone sahipleri performanstan memnun değilseniz fiyatları alınabilir seviyelere düşen Milestone 2 A953 yada Droid 2 Global A955 öneririm ya da biraz daha bekleyip yeni çıkacak çift çekirdekli Milestone 3'ü değerlendirin.

.
  9. isolas
        Like  

.

User deleted

Semseddin 2.1'de de bisey yokki kullanalim. 2.2de overclock kullaninca sarj gitmiyor. Off milestone'un mu var derdin var ha :P

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Milestone çok güzel cihaz kimse birşey diyemez ama 256mb ram official 2.2 froyo romlarda yetersiz kalıyor. Bence 2.1 update1 ile milestone çok daha performanslı çalışıyordu, hatta G.O.T Beta froyo rom'u bile hatalarına rağmen performans olarak daha iyiydi. Tabi tercih sizlerin.

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Aşağıdaki konuda çok faydalı bilgiler var. Düşük ram yüzünden menü restart olayı ve diğer birçok sıkıntının çözüldüğünden bahsediliyor. Milestone'da deneme fırsatı olan var mı ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991276

Edit : Aşağıdaki linkte HO!NO! rom ile çalışan milestone videosu var, bugün kullandığım milestone ile hiç alakası yok. Cihazın performansı içinde olan rom ve kullanıcısının deneyimiyle doğru orantılı. Misal doganGoxel'in 2.2 froyolu milestone'u bugün gördüğüm milestone gibi takoz değil. Kullanıcısı nereye giderse oraya gidecek bir cihaz bu Milestone Modding'e devam. :D

www.youtube.com/watch?v=3IpJWRZBqrE

.
  12. isolas
        Like  

.

User deleted

Semsettin ingilizcemiz var ama bu biraz karışık geldi :blush-anim-cl.gif: Eğer faydalı bilgilerse bizler için çevirebilir mi bir arkadaş acaba?

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Vaktim olursa çeviririm ama en iyisi milestone sahibi bir arkadaşın deneyerek paylaşmasıdır. Bu arada Droid 3'ün görüntüleri yavaş yavaş sızıyor. Güzel cihaz :)

.
  14. HsyN34
        Like  

.

User deleted

Birşey daha sorucam bu telefonu tam anlamı ile bilgisayara yedekleyebileceğimiz (hafıza kartın içeriklerini(bölümlenmiş alanlar var) uygulamaları launcherleri ayarları widgetları kısacası eksiksiz herşeyini) bi software varmıdır arkadaşlar teker teker uğraşmak istemiyorum hepsini bir arada yapan bişe olması lazım.

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Open recovery ile nandroid backup (komple sistem imajı) oluşturabilirsin, hafıza kartındaki uygulamaları da Titanium backup ile yedekleyebilirsin.

.
15 replies since 5/6/2011, 16:15   378 views
  Share  
.