Motorola Xoom- Root etme Rehberi

(Motorola XOOM MZ601 ve Android 3.0.x içindir.)

« Older   Newer »

Share  
.
  1. sadolayn
        Like  

.

User deleted

yaw arkadaslar ben bu root ısını beceremedım cmd komutları verıyorum ılk basta adb reboot bootloader kabul edıyor sonra fastboot oem unlock dıyorum waitingde takılıp kalıyor ekranda hıc bırsey olmuyor sdk java hepsını ındırdım yalnız wındows 7 64 bır ısletım sıstemım var aygıt yonetıcısıne baktım mz601 drıverını tanımamıs sarı unlem var motorolanın sıtesıne gırdım ordakı drıverlarda olmuyor kafayı kırcam bırı yardım etsın plz teşekkurler

.
  2. sadolayn
        Like  

.

User deleted

sonunda rootladım sımdı napıyoruz mesala apk uzantılı dosyaları xooma atarsam otomatık kurarmı nasıl yapıcaz

.
  3. snbrk
        Like  

.

User deleted

Öncelikle foruma hoşgeldin,

Cihazına Astro File Manager'i marketten indir ve daha sonra cihazını bilgisayarına bağlayarak apk'yi cihaza geçir, ana dosya konumuna geçirmeni öneririm. Sonra file manager'i açarak dosyayı bul ve tıkla. Yüklenecektir :)

.
  4. sadolayn
        Like  

.

User deleted

allah razı olsun :))) ya bı forma takılsak ya 3 formda bı twıterde gıdıp gelıyorum allam ya :))) snbrk ben sana kendımce dıyım bu 3.1 yukseltırsem turkce mı oluyor agustosun 2 haftası 3.1 cıkacak dıyorlar ondan sordum sımdıden yukleyım

.
  5. snbrk
        Like  

.

User deleted

Şimdiden yüklersen Türkçe dil desteği içeriyor, eğer ki 3.2 yüklemek istersen türkçe dil için 1-2 ek iş daha yapman gerekiyor ;).

.
  6. aank_06
        Like  

.

User deleted

slm, şu an bendeki xoom 3.1 kendi gunceleme yaptı bunu rootlamak istiyorum ama gerekli dosya bir turlu inmiyor sertifka sorunu yada bilinmeyen yayımcı hata veriyor? yani rotlayamadım :))

.
  7. snbrk
        Like  

.

User deleted

Merhaba, aank06. Şu sıralar foruma pek uğrayamadım yoğunluktan dolayı, geç cevap vermiş olacağım. Xoom Universal Root dener misin? :)

.
  8. aank_06
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar 32 bit sdk indirdim kurdum Jdk da kurdum ancak program file içinde android die bir dosya yok başka herhangi bir yerdede yok ?

.
  9. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (snbrk @ 12/7/2011, 18:11) 
    BUNU UYGULAMA SIRASINDA CİHAZINIZIN GÖRECEĞİ HASARDAN SORUMLU DEĞİLİM. RİSKİ DİKKATE ALARAK YAPIN.
    UNLOCK ETME İŞLEMİ SIRASINDA CİHAZINIZIN İÇİNDEKİ VERİLER SİLİNECEKTİR. YEDEKLEME YAPIN.
    Çalınamaz, çeviri için çok emek verdim. Çalmayın, alın ama alıntıdır yazısını lütfen ekleyin.
    *Android SDK'yı yüklemiş olmanız gerekmektedir. İndirmek için tıklayın.
    *Root için gerekli dosyaları buraya tıklayarak edinmenizgerekmektedir.
    *Motorola USB Driverleri buraya tıklayarak edinmeniz gerekmektedir.
    *Android SDK'sının kurulabilmesi için JDK yı yüklemelisiniz. Buradan...
    *3G'li MZ601 için geçerlidir.

ÖN HAZIRLIK

1-Root için gerekli dosyaları 64 bit kullanıyorsanız bilgisayarımdan şuan bulunduğunuz hard disk adına girip program files x86'ya girin, 32 bit ise aynı şekilde program files'e girin. Android'e girin ve ordan android-sdk ve onun içinden tools'a girin buraya zipteki dosyaları atın, aynı zamanda bu dosyaları platform-tools adlı klasöre de atın.

BAŞLAYALIM

1- Komut istemi yani cmd'yi açalım. Xoom'u bilgisayara USB Debugging yani Usb Hata Ayıklaması ( Ayarlar>Uygulamalar>geliştirme'den etkin yapalım) modunda bağlayalım. Komut istemine önce
    adb reboot bootloader

yazıp enter'e basalım. Dual core yazısı geldiği ve sol üstte fastboot starting yazısı çıktığında aşağıdaki komutu girelim:
    fastboot oem unlock

2-Karşımıza menüye benzeyen bir yer gelecek. Burada volume down tuşuyla accept/yes'e gelin ve volume up a basın.
    3- Karşımıza bir yazı daha çıkacak. Volume down'la yes/accept'e gelip volume up tuşuna basalım.
    4- Formatting XXX gibisinden yazılar gelecek ve tekrar dual core bölümüne dönecek Xoom.
    5- Cihaz açılınca wifi'ya bağlayın fakat google account'u yapılandırmayın, skip deyin.
    6- Cihaz açıldıktan sonra tekrar USB Hata Ayıklama modunu ayarlardan aktif hale getirin.
    7-Bilgisayarda, cmd'ye geri dönelim. cmd'ye aşağıdaki komutu girelim:
    adb reboot bootloader

8- Xoom tekrar reboot olacak.
    9-Sol üstte Starting fastboot protocol yazısı çıktığı zaman cmd'den aşağıdaki kodu girelim
    fastboot flash boot rootboot.img

10- CMD'de boot writing... done yazısı çıktıysa bu işlem de tamamdır. şimdi aşağıda yazdığım kodu girelim:
    fastboot reboot

11-Cihaz reboot olana kadar bekleyin, yani açılana kadar. Açılınca cmd'den aşağıdaki komutları girin, biri bitince diğerini...

adb remount

adb push bcm4329.ko /system/lib/modules

adb reboot

12- Cihaz reboot olacak. şimdi aşağıdaki kodları da sırasıyla girin.

adb remount

adb push su /system/bin/su

adb shell chmod 4755 /system/bin/su

adb shell ln -s /system/bin/su /system/xbin/su

adb push Superuser.apk /system/app/

adb reboot

Rebootlandıktan sonra artık xoom'unuz rootlu. Denenmiştir ve problemsizdir. Artık Custom ROM yükleyebilir, USB Host desteğini açabilir hatta linkler düzeltilince buradaki anlatımdan xoom'unuzu 3.1 e yükseltebilirsiniz.
    Rootlandığından emin olmak isterseniz şu komutu girin:
    adb shell
    yazdığınızda kare çıkıyorsa işlem tamamdır :)

linkleri bir kere daha gunceller misiniz?
    "aradiginiz dosya yok" uyarisi veriyor.
    tesekkurler,

.
  10. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Root linki güncellenmiştir :thumb_yello.gif:

.
  11. beefytr
        Like  

.

User deleted

teşekkürler göksel :)

.
  12. emresarica
        Like  

.

User deleted

Hocam 9 adımda hata veriyor bende malasef CMD'den "fastboot flash boot rootboot.img"komutunu yazdığımda "error: connot load 'root'" hatası veriyor.Nedeni ne olabilir?

.
  13. cimsav
        Like  

.

User deleted

orası yanlış mı acaba benim de dikkatimi çekti... fastboot flash boot boot.img mu olacak acaba??

Ben de 10. satırda takıldım... fastboot reboot yazdıktan sonra tablet yeniden başladı ama Motorola Logosu sabit kaldı... volume up ve power tuşu ile yeniden başlıyor ama yine aynı yerde kalıyor... Açılışta Volume Down butonuna basarsak "Starting...... " şeklindeki o bilindik satır geliyor.... Ama bu kez de PC ile iletişimi kesildiğinden diğer işlemlere geçemiyorum... Ne yapsak acaba??

.
  14. emresarica
        Like  

.

User deleted

QUOTE (emresarica @ 3/2/2012, 12:50)
    Hocam 9 adımda hata veriyor bende malasef CMD'den "fastboot flash boot rootboot.img"komutunu yazdığımda "error: connot load 'root'" hatası veriyor.Nedeni ne olabilir?

QUOTE (cimsav @ 3/2/2012, 15:05)
    orası yanlış mı acaba benim de dikkatimi çekti... fastboot flash boot boot.img mu olacak acaba??

Ben de 10. satırda takıldım... fastboot reboot yazdıktan sonra tablet yeniden başladı ama Motorola Logosu sabit kaldı... volume up ve power tuşu ile yeniden başlıyor ama yine aynı yerde kalıyor... Açılışta Volume Down butonuna basarsak "Starting...... " şeklindeki o bilindik satır geliyor.... Ama bu kez de PC ile iletişimi kesildiğinden diğer işlemlere geçemiyorum... Ne yapsak acaba??

Zaten indirdiğimiz dosyanın içinde "rootboot.img" dosyası yok."boot.img" dosyası var bende onu kullanarak devam ettim sonuç hüsran :) Tablet komple gitti şimdi tekrar MOTODEV'den indirdiğim orjinal rom'u kuracağım.

.
  15. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar bilgilendirme için teşekkürler.Sizinde söylediğiniz gibi o kısım "fastboot flash boot boot.img" şeklinde olacak :thumb_yello.gif: İlk posttaki yazım hatası düzeltildi .

.
49 replies since 12/7/2011, 17:11   6389 views
  Share  
.