Motorola ATRIX 4G Mod Rehberi

Bootloader unlock,root,radio rom ve diğer atrix rehberli paylaşımlar

« Older   Newer »

Share  
.
  1. enigmaenergy
        Like  

.

User deleted

Bu arada belirtmek istiyorum.Ben sorunumu buldum.

Win 7 yüzündenmiş.Tabi bazı arkadaşlar sorunsuzca işlemleri yapmış olabilirler ama ben root bile yapamamıştım.

Başka bir hdd ye Xp Sp3 yükleyip tüm güncellemeleri yaptıktan sonra Motorola Device Manager 2.3.4 ü yükledim ve sonrasında sorunsuzca root işlemini yaptım komut yazarak.

Sorun yaşayan arkadaşlar varsa Xp yüklemeyi yada Xp yüklü bir bilgisayarda işlemlerini yapmalarını tavsiye ederim. :thumb_yello.gif:

.
  2. atasayar71
        Like  

.

User deleted

merhaba arkadaşlar
    daha önceden root yaptığım atrixi bugün unlockbootloader yapayım dedim.sırasıyla şunları yaptım.
    1-IHOP_Bell.rar dosyasını rsd ile flashlamaya çalıştım.yani rsd lite proğramını açtım telefonu bağladım sonra sonra dosyayı gösterdim ve start dedim.tel tekrar kapanıp açıldı bende tamam diye teli çıkarıp kapattım.
    2-sonra c deki fastboot içine girdim.telden fastboot yapıp bagladım teli ve komutları verdim.ve device is now unlocked beyaz yazı çıktı.sonra telefonu açtım ve açılırken unlock yazısı sol köşede çıktı.dedim herhalde tamam.
    3-açılan telefon ilk geldiği güne dönmüştü.içinde hiçbişey kalmamış.ayarlarını yaptım ama wifi bir türlü bağlanmıyor.kablosuz modem 2 m önümde ip alınıyor diyor kalıyor öylece.tabii internet olmayınca markete bağlanıp rom manageri yükleyemedim.bende pc ye indirip ordan tele attım.ama çalışınıca hata veriyor hata da şu:error while downloading from server.please make sure that you have a stable internet connection,and that your SD card is inserted and has free space!
    şimdi ne yapmam lazım arkadaşlar.yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.
    sabahtan beri uğraşıyorum.2 defa wipe data yaptım yine wifi bağlanmıyor.

.
  3. enigmaenergy
        Like  

.

User deleted

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1182871

Üstteki linkten gerekli zip i indirin.

Sonrada sadece 6.adımı yapacaksınız.İlk adım olan unlock etmeyi zaten yapmış bulunuyorsunuz.

Ancak CWM 5.0.2 yi apk olarak indirin.Sonrada linkten indirdiğiniz dosyaların içinde CWM 4.x sürümünün apk dosyası olacak.Onunla değiştirin.Çünkü CWM 4 le sd kartı göremiyorsunuz.Hatta ne olur ne olmaz değiştirdiğiniz dosya ile aynı adı verin.

Benim yöntemim bu.Dosyalara bakarken farketmiştim,ben de Rom manager dan yükleyemediğim CWM 5.0.2 yi böyle yükledim.

Not : 2. adım demişim ilk yazdığımda.Kusura bakmayın.Doğrusu 6. adım olacak. :thumb_yello.gif:

Edited by enigmaenergy - 4/1/2013, 23:07

.
  4. atasayar71
        Like  

.

User deleted

teşkkürler.dosya inmiyor megaupload kapatılmış.ben tekrar orjinal yazılıma döndüm.forumdaki orjinal yazılımı rsd lite ile flashladım.tekrar başa döndüm.tekrar root ettim.sanırım ben rsd ile ıhop_bel.rar dosyasını yanlış flaşlamışım.şöyleki telefon normal açıkken pc ye baglayıp rsd çalıştırmıştım.tabii peşinden fastboot da yanlış oldu demekki.şimdi anladığım şu :önce telden ses kısma ve güç düğmesine basıp fastboot yazısını görünce ses kısma tuşuyla RSD ye gelip teli baglayıp sonra rsd lite çalıştırıp yükleme yapılacak.yarın tekrar bu şekilde unlockboot yapmaya çalışacağım..

.
  5. enigmaenergy
        Like  

.

User deleted

Video linkine tıkladığınız zaman videonun hemen altında yeni bir link koymuştu videoyu upload eden kişi.Oradan indirebilirsiniz. :thumb_yello.gif:

.
  6. karakartal0684
        Like  

.

User deleted

arkadaslar merhaba tam 1 aydır atrıx at&t cıhazımı root etmeye calısıyorum ama nafile.androıd surumum 2.3.6.burdakı anlatılanları yapsam root olurmuyum.cunku custom rom yuklemek ıstıyorum cıhazıma.

.
  7. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (karakartal0684 @ 11/2/2013, 00:08) 
    arkadaslar merhaba tam 1 aydır atrıx at&t cıhazımı root etmeye calısıyorum ama nafile.androıd surumum 2.3.6.burdakı anlatılanları yapsam root olurmuyum.cunku custom rom yuklemek ıstıyorum cıhazıma.

karakartal0684, buraya bak :)

.
  8. Melfstorm
        Like  

.

User deleted

linkler ölü arkdaslar forum ile ilgilenen yokmu acaba ?

.
142 replies since 31/7/2011, 20:40   26225 views
  Share  
.