Motorola ATRIX 4G Mod Rehberi

Bootloader unlock,root,radio rom ve diğer atrix rehberli paylaşımlar

« Older   Newer »

Share  
.
  1. acu540
        Like  

.

User deleted

iki tane settings storage varmış sonradan gördüm şimdi işlem tamam.
    root yapıca telefona bi sıkıntı omuyo değilmi ben unlock falan yapmadım direk root ettim

.
  2. caprice
        Like  

.

User deleted

sistem orjinal haline dönüyormu 4.5.9.1 AT&T orjinal yazılımına Bootloader unlock,root kaldıralabiliyormu !

.
  3. acu540
        Like  

.

User deleted

Şemseddin hocam ben root ve hotspotu yaptım sonra bu webtopu deneyim dedim meğer eski versiyon için denemişim o yüzden sağlıklı çalışmadı. şimdi soru şu ebn bunu eski haline nası çevirecem. eğer format atrsak telefona nasıl atmak lazım brick mrick telaşlandırıyor beni. Sbf ilemi yapmak lazım bilemedim

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eger bootloader ile oynama yapmadiysan yani bootloader unlock, sbf flashlamaktan korkma. Orjinal 4.5.91 sbf flashlayabilirsin weptopu geri getirmek icin yada recovery'den 4.5.91'in webtop cwm'si yukleyebilirsin. Tam olarak ne yaptin cihazda aslinda tarihini biliyorsan, yapacagin islemlerden korkmana gerek yok.

.
  5. acu540
        Like  

.

User deleted

yokya 4,5,9,1 ota ile update edilmiş ben sadee root ettim bide roottan sonra hotspotla webtop işlemi yaptım. hdmi ile bağlandım fakat uygulama 2,2 ye göre olduğu için ekranda çıkması gereken mouse klavye programı çıkamdı onun yerine ekran kararıyo sadece maus olark kullanılıyo. sonrada ben yeniversiyon yapcam die oyadım üzerinden ama oda webtopu bozdu çalıştırmıyo. telefonu fabrika ayarlarınamı döndürsem yoksa sbf ilemi flashlasam.

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bu durumda 4.5.91 sbf flashlayabilirsin.

.
  7. ozcankevser
        Like  

.

User deleted

Bende uğraşıyorum, orjinal romda webtop aktif yapmak için fakat yapamadım.2.2 de cmd ile yapıyordum şimdi aynı kodlarla yapılmıyor.2.3 yeni kodlar var zannedersem onuda ben beceremedim.Bu kodların yenisi ve nasıl yapılacağı paylaşılabilirmi? ben iki gün uğraştım yapabilseydim paylaşacaktım.saygılar

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba Özcan,

Şu dosyayı indirip sd-kart'a kopyala. Recovery'den yükle ve ardından wipe dalvik cache yap, yeniden başlat.

.
  9. ozcankevser
        Like  

.

User deleted

kısa sürede döndüğün için teşekkür ederim.dedigin uygulamayı çalıştırdım,bunda webtop mod yok onu nasıl aktif yapabiliriz

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

@özcankevser,

rica ederim, yukarıda verdiğim dosyayı orjinal 4.5.91 rom üzerine reccovery'den flashladın mı ? Bu mod ile arada herhangi bir dock olmadan sadece hdmi kabloyla webtop deneyimi sunuyor. Farklı bir moddan bahsediyorsan isim verebilirsin.

Rom ve kernel güncellemeleri ardından cihazdalarında parmak izi okuyucuları çalışmayan arkadaşlar, aşağıdaki yöntemle biometrik sensörlerine kavuşabilir. Custom rom üzerinde denedim ve bende çalıştı.

Telefonu kapatın ve bataryayı çıkarın, 2 dk sonra bataryayı takın. Settings > location & security > Change screen lock > Pin girin ve cihazı yeniden başlatın. Tekrardan location seturity > change screen lock > parmağı okutturun.

Kolay gelsin.

.
  11. ozcankevser
        Like  

.

User deleted

hocam dedigin gibi yükledim fakat webtop mod çıkmadı beş altı tane seçenek vardı ama içlerinde webtop seceneği yok ve olanlarda tam uyumlu değil
    www.atrixforums.com/forum/motorola-...a-4-5-91-a.html
    bu linkte nasıl yapılacağı yazıyor ben denedim hata veriyor siz deneyipte bizim anlayacağımız şekilde düzenlerseniz çok makbule geçer.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1093790
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1195292
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1169457
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=980193
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1000316
    verdiğim linklerde webtop modundan birde linux ve ubuntu dan bahsediliyor, linux ve ubuntu yükleniyormu?bunlardan ne kasdediliyor.kolaygelsin

.
  12. caprice
        Like  

.

User deleted

http://att.deviceanywhere.com/MotorolaAtrix/tutorials/9176 Atrix için güzel bir site flash uygulamalı web üzerinden online atrix üzerinden yönergölere göre ayarlama imkanı

.
  13. ozcankevser
        Like  

.

User deleted

Ben bu radio rom u kullanıyorum.Fakat görüşme yaptıktan sonra mutlaka şebeke kesiliyor.
    AT&T ATRIX 4G MB860 için N_01_77.30P radio rom CWM
    cihazı iş yerinde zemin katta kullanıyorum.Genelde şebeke çekmiyor(şebekenin sinyal zayıflığından)Bende dışarı çıkıp şebekenin gelmesini bekliyorum.
    sonra arama yapıyorum.arama bittiğine şebeke mutlaka gitmiş oluyor.Kullanabileceğim başka radyo romlar varmı

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

STOCK (Orjinal) ROM'LU ATRIX 4G'YI ROOT ETMENIN EN KOLAY YOLU

windowsoneclick

Atrix root etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Cihazda 2.2 yada 2.3 rom hangisi olursa olsun, 30sn'de root işlemini aşağıdaki programla yapabilirsiniz. Yapacağınız şey, pc'de motorola usb sürücüleri yüklü olmalı. Telefon menüsünden Settings / Applications / Development 'a girip USB Debugging açın ve cihazı usb kablosuyla pc'ye bağlayın. İşletim sisteminize göre aşağıdan uygun sürümü indirip Pete's Motorola Root Tools.exe çalıştırın.

Windows 7 / Vista için
    Windows XP için

Programı çalıştırdıktan sonra ekrandaki adımları takip edin, işlem bitince cihazı yeniden başlatın.
    Kolay gelsin.

.
  15. acarcosku
        Like  

.

User deleted

merhabalar semseddin

Gecen gün youtube da atrixin bootloader unlock yapılması için bir video izledim. bende orjinal 2.3.4 rom mevcut sadece root ettim telefonu ve artık cm7 ye geçmek istiyorum. bunun için yapılması gereken ilk adım unlock işlemi sanırım. videonun yorumlarında bir çok kişi 2.3.4de sorun olduğundan bahsediyordu bende geri adım atmak zorunda kaldım. senin anlattığın unlock işlemini offical 2.3.4 den sora denedinmi? yada bununla ilgili bana birşeyler söyleme imkanın varmı teşekkürler
    linki de veriyim www.youtube.com/watch?v=H02N4p9vEg0

.
142 replies since 31/7/2011, 20:40   26225 views
  Share  
.