Motorola ATRIX 4G Mod Rehberi

Bootloader unlock,root,radio rom ve diğer atrix rehberli paylaşımlar

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba acarcosku,

Official 4.5.91 rom'da da ilk postta anlattığım gibi bootloader unlock edebilirsin, önce sbf'yi flashlayacaksın ardından fastboot komutları ve son olarak recovery 'i fastboot üzerinden flashlayıp, recovery'den istediğin rom'u update.zip şeklinde kurabilirsin.

.
  2. acarcosku
        Like  

.

User deleted

merhaba semseddin yanlız ilk postu düzgün bir şekilde okudum 2.3.4 official sürüm kullananlar için ayrı bir anlatım olmadığı için yazıyorum. pudding dosyasını spf ile flashlıyacam sanırım ama ilk postta 1.8.3 için bir pudding dosyası var onu mu flashlayacam telefona önce?

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

1.8.3 pudding dosyası 4.5.91 rom kullanan cihazlar içinde geçerli. Sorun yok, devam edebilirsin.

.
  4. acarcosku
        Like  

.

User deleted

teşekkürler sonuç olarak sizin tavsiyenizi istiyorum yakın zamanda offical olarak 2.3.5 gelicekmiş atrix için cm7 de bazı eksikliklerin offical rom gelince giderileceği eksiksiz bir rom olacağı söylenmekte. offical romu beklesemmi yoksa bu son beta sürümü yüklesemmi telefona?

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Cm 7.1 beta su anda stabil ama official rom kadar stabil degil. Tercih senin.

.
  6. acarcosku
        Like  

.

User deleted

siz şuanda hangi romu kullanmaktasınız acaba?

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Cm 7.1 beta kullaniyorum, yakin zamanda yeni romlarida deneyip paylasacagim.

.
  8. tlgdnc
        Like  

.

User deleted

üstad hem atrix hem android hemde sitede yeniyim.telefona türkçe destekli romu yiklemek istiyorum.telefonda version 4.4.20.MB860.Orange.en.GB diyor.nerden başlamalıyım.şimdiden teşekküler.

.
  9. barbarosdi
        Like  

.

User deleted

slm atrix AT&T 2.3.4 Gingerbread 4.5.91 rom'u root etmek istedim. forumda anlatılanlar gibi yaptım.. 5. adımdan sonra telefon tekrar başlıyor ve aynen anlatılanlar gibi 7. adımda adb shell yazıp enterladığımda önce $ işareti çıkıyor, sonra preinstall/dosu yazıyorum.. bash: groups: command not found diye bir yazı çıkıyor altın da da root loca@lhost:/# diye bir ibare beliriyor.. buna rağmen 8. adım daki komutları da yazıyorum.. sonunda [INSTALL FAILED ALREADY EXIST] diye bir uyarı çıkıyor bişey anlamadım.. nerde yanlış yapıyorum acaba?.. yardım lütfen

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

BELL - ORANGE - T-MOBILE VE DİĞER OLYEM ATRIX ME860 CİHAZLAR İÇİN BOOTLOADER UNLOCK !
    Herhangi bir sorun yada brick durumunda, mesuliyet sizindir.

BELL-ORANGE-T-MOBILE ve diğer Avrupa OLYEM ME860 Atrix'ler için bootloader unlock dosyasıdır. Bootloader unlock ettiğinizde istediğiniz cwm formatındaki rom'u cihazınıza kurabilirsiniz. Bootloader unlock ettikten sonra cihazınıza SBF flashlamayın.

Başlamadan önce, motorola usb sürücüleri ve rsd lite güncel sürümü yüklü olmalıdır.

1- Dosyayı indirin ve intl-fix-try1.sbf isimli dosyayı RSD Lite ile flashlayın.
    2- Fastboot dosyasını indirin ve içeriğini C:\fastboot içine atın.
    3- Windows'dan ÇALIŞTIR 'a girin ve cmd yazıp enterlayın.
    4- cd c:\fastboot yazıp enterlayın. Artık c:\fastboot içerisindesiniz.
    5- Cihazı kapatın ve ses kısma tuşuna basılı tutup, power 'a basın. Ekranda fastboot yazısını görünce, elinizi tuşlardan çekin ve SES AÇMA tuşuna basın, böylece cihazınız fastboot modunda açılacaktır. PC 'ye bağlayın. Birkaç sürücü bulup yükleyecektir.
    6- Komut satırına geri gelin ve fastboot oem unlock yazıp enterlayın. 16 Haneli UID numarası verecektir, not edin.
    7- fastboot oem unlock 16hanelinumaranız yazıp enterlayın. Cihazın bootloader'ı unlock edilecek. İşlem tamamdır.
    8- Ardından ilk postta anlatıldığı gibi güncel bir recovery'i fastboot ile flashlayın.
    9- Yeni flashladığınız custom recovery'den istediğiniz CWM formatındaki rom'u ( *.zip ) flashlayabilirsiniz.

Kolay gelsin.

.
  11. barbarosdi
        Like  

.

User deleted

selam şemseddin kardeş sayende cihazı root ettim sanırım. çünkü bir iki denemeden sonra onay verdi ekran.. ama asıl derdim olan markete giremiyorum.. ( markete girdiğim zaman 10-15 sn sonra tekrar deneme mi söylüyor ve "force stop" a basarak kapatmam için zorluyor.. market enabler kurulu.. nerde sorun vardır?.. rahatsızlık verdiğim için kusura bakma ama amacım marketi kullanmak..

.
  12. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Estafurullah ne rahatsizligi aksine senin gibi bilinçli uyelere yardimci olabiliyorsam mutlu oluyorum. Ayarlar > uygulamalar > tumu > market > zorla durdur & verileri temizle yap, duzelir.

.
  13. barbarosdi
        Like  

.

User deleted

herşey güzel de şu marketi halledemedim kafayı sıyırmak üzereyim.. markete giriyorum 10-15 sn sonra beni atıyor... şansım yaver giderse bazen markette kalıyorum o zaman da istediğim uygulamayı seçip indir diyorum.. indirme başlatılıyor diyor ama cık..ı ıhh bekle bekle indirmiyor ancak pc den market hesabıma girince ordan indirebiliyorum. oof babam off. valla bilen biri varsa gönderecem cihazı ücreti ödemeye razıyım.. artık o derece sıkıntı verdi .. teşekkürler.

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

@barbarosdi,

Gönder yapalım, strese girmene gerek yok.

.
  15. barbarosdi
        Like  

.

User deleted

atrix i verip motorola photon almak istiyorum.. değermi arkadaşlar?

.
142 replies since 31/7/2011, 20:40   26225 views
  Share  
.