[RECOVERY][2011-11-14] Custom CWM-based Recovery 5.0.2.7-atrix5

Sadece Unlocked bootloader için

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Telefon kapalıyken, ses kısmave power tuşlarına basılı tut, ekranda fastboot yazısını gördüğünde elini tuşlardan çek ve ses açma tuşuna bas. Böylece fastboot moduna girecek, sonra kablo ile pc'ye bağla. Driver'ları kurduysan pc yeni donanım bulup yükleyecektir ve dos ekranında fastboot devices yazdığında rakamlar görülecektir yani pc telefonu algılamış olacak.

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Konumuz, recovery'nin güncel sürümü 4.1 ile güncellenmiştir. Artık EXT4 desteği olup, hem at&t hemde international cihazlarla aynı anda uyumlu bir recovery'miz var. Hayırlı olsun.

.
  3. caprice
        Like  

.

User deleted

[Unlocked Only][RECOVERY][2011-11-14] Custom CWM-based Recovery 5.0.2.7-atrix5

Some highlights include:

Dual SD card support
    ADB support
    USB Mass Storage support
    Nandroid additions/changes
    ext3/4 formatting
    Unified kernel for international users
    Probably others

UNLOCKED users can flash this recovery using:

Code:
    moto-fastboot devices

moto-fastboot erase recovery

moto-fastboot flash recovery recovery-atrix5.img

Example from my phone:
    $ moto-fastboot devices
    TA20700KXH fastboot

$ moto-fastboot erase recovery
    erasing 'recovery'... OKAY [ 0.741s]

$ moto-fastboot flash recovery recovery.img
    sending 'recovery' (4780 KB)... OKAY [ 0.490s]
    writing 'recovery'... OKAY [ 0.544s]

Red 5.0.2.7-atrix5 / ZIP version.
    MD5 036a9d9cc390a6071011d4d50b008875 / aa069d1aed20c5cbd13b2098b6a88975

Orange 5.0.2.7-atrix5 / ZIP version.
    MD5 aebe29124d8c6d6c4b9873bd9ea4ca3b / 1f9a1d6fc83610e5c7c8f2d60e489b69

Cyan 5.0.2.7-atrix5 / ZIP version.
    MD5 eb44b910983434d3996383098dff53b6 / 91365993488a9ae060b22c8b820d1c5b

Light green 5.0.2.7-atrix5 / ZIP version.
    MD5 e7c7ec152e9e3269ef2ab1ce99b8943e / 1e720c8760898549226a10d4776f5077

Dark green 5.0.2.7-atrix5 / ZIP version.
    MD5 c8a4438e5889d5e681a754555c40bc51 / 121d8d9102eac3ed24f1e0be6f8cd5d1

Blue 5.0.2.7-atrix5 / ZIP version.

A few notes:
    The "osh" partition is webtop. It is the largest by far and will take some time to backup. Nandroid is not frozen!
    The "sd-ext" partition is an ext3/4 partition on your external SD card. Veterans will know this as apps2sd and data2sd from other phones. The only use I'm aware of on our phone currently is Sogarth's webtop2sd.

NOT : @romracer den alıntıdır.Teşekkürler.

.
  4. ozcankevser
        Like  

.

User deleted

@caprice teşkkürler,bu recoveriylerileri,zip ten yüklemekle bilgisayardan yüklemenin performans farkı varmıdır acaba

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler Emin abi,

@ozcan, hiçbir fark olmasada ben herzaman fastboot'lamayı tercih ediyorum.

.
  6. ozcankevser
        Like  

.

User deleted

fastboot bana ölüm geliyor,kodları doğru girene kadar neler çekiyorum bir bilseniz :D

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

İlk post'u güncelledim ve komutları nasıl gireceğinizi resimlerle anlattım. Umarım yardımcı olacaktır. ;)

.
  8. beefytr
        Like  

.

User deleted

Selamlar,

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=49413859 konu başlığı altındaki ROM'u yükledikten sonra beğenmeyip geri dönüp tekrar 2.3.6'yı flash'ladım (CWM vasıtasıyla...).

Ama telefon açılırken kırmızı moto logosunda kaldı; kaldı derken kastım, kırmızı moto logo ekranı dortlü flaşör gibi yanığ sönmeye başladı. Belli ki soft-brick olmuştu.

Çıkış yolu olarak, telefonu RSD desteği ile açtım ve orijinal 2.3.4 sürümünü tekrar yükledim; bu sefer alet kendine geldi.

Açılış ekranındaki "unlocked" yazısı silindi.
    Tekrar recovery'e girmek istediğimde, "stock recovery" ekranı geldi.

Ara bilgi:
    Cihaz bir kere "unlocked" edildi mi, tepede yazısı gözükse de gözükmese de "unlock" olarak kaliyor. Ancak "recpvery"nin tam fonksiyonlu olarak kullanılabilmesi ancak yeniden "pudding" ile flashlamanız sonrasında gerçekleşiyor.

Neticede pudding flash'ından sonra açılış ekranına "unlocked" yazısı geri geldi ve fatboot komutları ile yeniden CWM flash'lamak mümkün oldu.

Bu mesajı neden yazdim diye soruyorsanız, amacım şu: Cihazınızı kurcalarken, ROM yükleyip kaldırırken, böyle beklenmeyen durumlarla karşılaşırsanız panik yok...

Yardımları için Sinan'a teşekkürlerimi sunuyorum :)

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Üst konu yapılmıştır.

.
  10. foz54
        Like  

.

User deleted

telefondan rom manager uygulamasıyla flash cwm recorevy yapsak en kolay yöntem olmazmı ;)

.
  11. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (foz54 @ 15/5/2012, 10:26) 
    telefondan rom manager uygulamasıyla flash cwm recorevy yapsak en kolay yöntem olmazmı ;)

CWM yapmak için en sağlıklı yol fastboot metodu ile önerilendir.
    tavsiyem anlatılan tarif çerçevesinde ilerlemeniz muhtemel bir sıkıntı yaşamamak adına.
    karar sizindir.
    başarılar.

.
  12. adige_cenk
        Like  

.

User deleted

Touch recovery kullanıyordum uzun zamandır.. Artık dokunmatik algılamaz oldu recoveryde. Yenı romları aroma geliyo sürekli ve kuramıyoruym bu yuzden. Aromaya girince power tusu da çalışmıyor ve bu yuzden yukleme yapamıyorum. Ne yapmam lazım acaba ?

.
  13. bbecit
        Like  

.

User deleted

Atrix'i HB den aldım ve bir iki aydır kullanıyorum. Garantiden vaz geçip yeni romlar yüklemek istiyorum. Telefonu alır almaz araştırma yaparken sitemizi fark ettim ve hemen üye oldum. Konuları belki defalarca okudum. Ama tam olarak ne yapacağımı bir türlü çözemedim. Bootloader unlock, root ve custom recovery işlemlerini çözemedim. İndirmem gereken dosyaların hepsi windows'a göre tarif edilmiş. Ben kubuntu kullanıyorum. Linux için bunlar uygulanabilir mi? Ve hangi sırayla işlemi yapmam gerekiyor çözemedim. Bi sorun olunca rsd ile flashla deniyor, bunları nasıl yapacağımı ne demek olduğunu anlayamadım. Acemiliğime verip beni bağışlayın. Yeni bir rom denemek istiyorum. Rom rehberlerini okudum ancak bir türlü içinden çıkamıyorum. Linux yüklü bilgisayar (aslında sıkıtımın başlangıcı budur, cünkü forumda hep windows üzerinden anlatılmış) kullanarak telefonuma farklı bir rom yüklemek için hangi sırayı takip etmeliyim. Brick durumuna düşmeden nasıl yapmalıyım. Şimdiden teşekkür ederim

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Aramıza hoşgeldin bbecit,

Anlatımlarımız hep windows üzerine malesef aramızda linux kullanımı yaygın değil. Tavsiyem bilgisayarına dualboot olarak windows kurup mod işlemlerini windows üzerinden yapmandır. Bu hem zaman kazandırır hemde rehberleri sorunsuz takip etmende faydası olur.

Bootloader, recovery ve diğer ilk adımda yapılacak şeyler dogangoksel'in atrix mb860 mod rehberi konusunda anlatıldı, yardımcı olacaktır.

Kolay gele.

.
  15. delimiyimben
        Like  

.

User deleted

En sonunda unlock ettim CWM şu anda backup almakla meşgul. Beklediğimden uzun sürüyor bu arada sanırım bir 10dk sürecek. Ekranda bazı uyarılar çıktı acaba önemli mi?

- No /sdcard/.android_secure found. Skipping backup of applications on externat storage demiş. Sanırım programların yedeğini almıyor emin olamadım tabi.

Bu satır ardından backing up .android secure demiş e devam etmiş.

Bir de sd-ext found or skip requested. skipping backup of sd-ext demiş.

Ardından osh diye birşeyi yedeklemeye başlamış.

Bir de yedek almaya başladığımda sd kartta yer açmayı akıl edemedim, 1.2gb kadar yer var umarım yeterli olur backup için.

.
74 replies since 8/8/2011, 01:13   9627 views
  Share  
.