PHOTON 4G Bootloader Unlock, Root ve CWM Recovery

« Older   Newer »

Share  
.
  1. selcuk.gumus
        Like  

.

User deleted

ics yi denesem mi ki :D canım çekti şimdi. kamera çalışmıyo ama denemek lazım...

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Ben özellikle yüklemiyorum, orjinal'i çıktığında tadına varayım diye.

.
  3. selcuk.gumus
        Like  

.

User deleted

bende uğraşmaya eriniyorum. nitekim sadece bakıcam ha tamam diyecem geri dönecem. orjinal ics dışında da sanmıyorum zaten kamerayı çözeceklerini

.
  4. caprice
        Like  

.

User deleted

bence değmez deneme bile usb leri görmüyor kamera çalışmıyor vs...........

.
  5. selcuk.gumus
        Like  

.

User deleted

ya arkadaslar bu fastbootta serial number degistirme dalgasi var bu nedir? imei falansa pasaport kaydi heba olmasin :-)

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Hangi serisi numarası selçuk ? Motorola bu, samsung değil ki 2 tıklamayla imei'si değişsin :)

.
  7. selcuk.gumus
        Like  

.

User deleted

bu cevabi ikinci kez aliyorum :-) neyse. peder beye diyelim bakalim nolcak

.
  8. border force
        Like  

.

User deleted

Abi ilk posttaki fastboot dosyasini bir turlu indiremedim.Çökmüş link.Baska yerlerde var degistirilirse iyi olur link, zira bulamayanlar olabilir :)

.
  9. batuhan
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar benimde elime bir photon 4g geçti.Bu işlerden pek anlamıyorum , 2 gündür araştırıyorum. Telefon simkilitli ve unlock yapmak istiyorum. İlk sayfada anlatırken ''Sadece sprint en/us 45.2.5 üzerinde denenmiştir.'' yazmışsınız. Benim telefon 45.3.6 MB855.Sprint.en.US aynı işlemleri uygulasam problem olurmu yoksa yapmam gereken başka birşey var mı?

şimdiden sağolun

.
  10. sakarya4054
        Like  

.

User deleted

valla cynoganmod yüklemeye çalışıyorum iki gündür telefonuma ama bir türlü yükleme işlemini gerçekleştiremedim. burada anlatılanlarını hepsini sırasıyla yaptım ama hala bir sonuç yok :) fastbootta başlattıktan sonra android recoveryi seçiyorum ama ekranda küçük bir android adam simgesi ve ünlem işareti çıkıyor, yardımlarınızı bekliyorum...

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (batuhan @ 8/2/2012, 12:40) 
    Merhaba arkadaşlar benimde elime bir photon 4g geçti.Bu işlerden pek anlamıyorum , 2 gündür araştırıyorum. Telefon simkilitli ve unlock yapmak istiyorum. İlk sayfada anlatırken ''Sadece sprint en/us 45.2.5 üzerinde denenmiştir.'' yazmışsınız. Benim telefon 45.3.6 MB855.Sprint.en.US aynı işlemleri uygulasam problem olurmu yoksa yapmam gereken başka birşey var mı?

şimdiden sağolun

Merhaba Batuhan, Herhangi bir sorun olmaz,işlemleri uygulayabilirsin.

@sakarya,

Aşağıdaki komutları sırasıyla atlamadan yaparsan recovery yüklenir.

fastboot erase recovery
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot reboot

telefon yeniden başlarken ses kapama tuşuna basılı tut ve android recovery seçimini yap, üçgen içinde robot resmi yerine cwm recovery'e giriş yapacaktır cihazın.

.
  12. selcuk.gumus
        Like  

.

User deleted

QUOTE (sakarya4054 @ 19/3/2012, 08:48) 
    valla cynoganmod yüklemeye çalışıyorum iki gündür telefonuma ama bir türlü yükleme işlemini gerçekleştiremedim. burada anlatılanlarını hepsini sırasıyla yaptım ama hala bir sonuç yok :) fastbootta başlattıktan sonra android recoveryi seçiyorum ama ekranda küçük bir android adam simgesi ve ünlem işareti çıkıyor, yardımlarınızı bekliyorum...

Semseddin hocam ben de çok takılmıştım bu kısma. normal yapsakta olmuyor. çözüm şu şekilde.

fastboot flash recovery recovery.img komutunu verdikten sonra fastboot reboot komutunu vermeyin çekin usb kablosunu bataryayı sökün. sonra geri takıp ses kısma tuşuyla birlikte cihazı açın. fastboot yazısı geldiğinde recovery ye gelin ses kısma tuşuyla. ses açma tuşuyla içine girin. yeni recovery niz karşınızda olacak.

recovery flashlama işleminden sonra cihazı yeniden başlatınca olmuyor. ben de uzun süre takılmıştım bu olaya.

kısacası recovery yi flashlayın. cihazı reboot etmeyin. batarya yı söküp öyle açın. bu kadar.

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Ben hep sizlerede yazdığım gibi yapıyorum ve sorunsuz recovery'e giriyorum. Az önce yine yaptım ve sorunsuz giriyor, bataryayı çıkarmama gerek kalmadan.

.
  14. iceboy91
        Like  

.

User deleted

Fastboot linki silinmiş.

.
  15. strdex
        Like  

.

User deleted

Eğer yapan varsa power düğmesine bastığınızda açılmama sorunu oluşuyor mu sizde de ? buradaki yönergelere göre unlock ediyorum ama ama cihaz arada power düğmesinden açılmıyor.

yardımcı olabilecek var mı ?

.
67 replies since 18/8/2011, 12:21   2586 views
  Share  
.