PHOTON 4G Bootloader Unlock, Root ve CWM Recovery

« Older   Newer »

Share  
.
  1. orcunt7
        Like  

.

User deleted

Hocam oncelikle panik yapip dahada zorlastirma isini oncelikle bahsettigim konuyu tamamen oku talimatlari harfiyen yap goruceksin ki bootloader i unlock yapmadanda turkce stabil bir custom rom kurmus olucaksin yapamadigin bir adim olursan yine yardimci olurum

.
  2. bynihat06
        Like  

.

User deleted

şemseddin bey adımları takip edip 5. adımda fastboot oem unlock yazdıktan sonra bana özel bi numara vermedi aksine OEM unlock is not implemented yani türkçe karşılığı (OEM kilidini uygulanmadı)dedi daha sonrasındada zaten ileriye gidemedim sizce sorun nedir yardımcı olursanız çok sevinicem bu telefonun kaç aydır kullanamıyorum lütfen ilgilenin kolay gelsin...

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba bynihat06,

Rehber hazırlandığı tarihte PHOTON'un bootloader'ı anlatımdaki gibi unlock edilebiliyordu fakat motorola yeni yazılım güncellemelerinde bu açıkları kapattı. Güncel yazılım yüklenmiş photon'larda bootloader unlock'un önünü kestiler. Sizin cihazın verdiği hatada bu yüzdendir. Cihazda ki yazılım nedir ?

.
  4. bynihat06
        Like  

.

User deleted

bu cihaz bana geldiğinde üstünde sprint 2.3.5 vardı ve zaten sorunsuz kullanıyodum türkçe yapıyım derken önce root etmeye çalıştım olmadı adımları yanlış uygulamamdan olsa gerek şebeke gitti imei numarası görünmez oldu telefon perte çıktı tam bundan sonrada us celleuları romladım oda durmadan resetliyo teli şu anda içinde us cellular var ve telin şebekesi imeisi v.s. tamamen kullanılmaz halde sitedeki tüm yönergeleri oturup baştan yapıyım diyorum hep biyerde kalıyo şaşırdım kaldım hocam

bi çok romun içinden sadece celluları komple tamamlamıştım oda durmadan reset atmasında zaten bi anlamı kalmadı şimdi sitedeki hiç bir romu yapamıyorum bilginize

.
  5. bynihat06
        Like  

.

User deleted

Düzeltme:cihazı dün root etmeyi başardım sitede iki farklı şekilde yöntem var Photon-Torpedo Direct v1.1 yöntemiyle root ettim root checker lada kontrol ettim tamam sonrasında bildiğimiz rsd flaşlama yöntemiyle rom atmaya başladım en başından beri aldığım hatayı yani(svf:106:1:2 sec_exception: b655, eddc, eb)hatasını alıyorum ve yine rom yükleme başarısız resetleyen cellulara dönüş bazı romların içinden (META-INF ve system)dosyaları çıkıyo ben bunlarıda romlamayı başaramadım onları sd karta atın diye yönergeler var benim telde hafıza kartı yok takmalımıyım yoksa telin kendi hafızası yetermi ilginize teşekkürler hocam hazır sizi bulmuşken bilmediklerimi öğreniyim...

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1798145

Burada anlatılanları denedinmi

.
  7. bynihat06
        Like  

.

User deleted

ama orası ingilizce ben bişey anlayamamki siz ordan anladıklarınızı bana burda sıralarmısınız bide öyle denesem size zahmet bu arada keşke ankarada olsaydınızda bizzat elinize getirip teslim etseydimde siz yapsaydınız hocam burda (ben yapamazsam kimse yapamaz)diyen 5 telefoncuya götürdüm haftalarca bekledimde yine gerisin geriye eve getirdim teli tek çarem bu site!

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Cihazı kargo ile gönderirseniz istanbul'a yardımcı olabilirim.. Bir şekilde brick edilmiş cihazınız bir şekilde unbrick ediilir bu yapılırken bir emek sarfediliyor. Tecrübemizle allolmayacak iş olduğunu düşünmüyorum ama 5 ustaya götürmüşsünüz olmamış, bunu da gözönü önüne alıp çok ümitlenmeyin. Siteden siteye tercüme yapamam bu cihazı kullanmıyorum bile.

.
67 replies since 18/8/2011, 12:21   2586 views
  Share  
.