atrix yardım

« Older   Newer »

Share  
.
  1. mancer
        Like  

.

User deleted

merhaba foruma yen katıldım hatta bugun atrıx almamla gırdım dyebılırım benım bır kac rum var. öncelıkle telefonu usb kablosu yardımıyla motorolanın sayfasından update ettım, acılıp kapanmasın stabıl calısmasında bır problem yoktu. telefonu kurcalarken sarjı bıttı ve kapandı usb kablosuyla sarja taktım pc den 20 dakka gecesıne karsın yesıl ısık yanıyor fakat telefon acılmıyor bu normalmıdır. 2. olarak telefonu sımsız kullanmak ıcın motoblur u kapatmamız gerekıyor galıba eger motoblur u kapatırsam ne kaybetmıs olucam donanımsal ve yazılımsal olarak. sımdıden yardımlarınız ıcın tesekkurler

.
  2. emrahduzgit
        Like  

.

User deleted

Merhaba,
    Şarj olayı benimde başıma gelmişti. Telefonu satın aldığım kişi şarj cihazını yollamamış şarjı bitince usb ye bağladığımda bendede yeşil ışık yanmıştı sadece. Bende telefon bozuldu sanıp panik yapmıştım. Evde diğer samsung telefonun şarj cihazını bulup şarj ettim artık onu kullanıyorum. Eğer şarj cihazın yoksa samsung şarj cihazı bizim telefona uyuyor korkacak birşey yok yani. Diğer problemin hakkında bir fikrim yok.

.
  3. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (mancer @ 23/8/2011, 21:29) 
    merhaba foruma yen katıldım hatta bugun atrıx almamla gırdım dyebılırım benım bır kac rum var. öncelıkle telefonu usb kablosu yardımıyla motorolanın sayfasından update ettım, acılıp kapanmasın stabıl calısmasında bır problem yoktu. telefonu kurcalarken sarjı bıttı ve kapandı usb kablosuyla sarja taktım pc den 20 dakka gecesıne karsın yesıl ısık yanıyor fakat telefon acılmıyor bu normalmıdır. 2. olarak telefonu sımsız kullanmak ıcın motoblur u kapatmamız gerekıyor galıba eger motoblur u kapatırsam ne kaybetmıs olucam donanımsal ve yazılımsal olarak. sımdıden yardımlarınız ıcın tesekkurler

mancer selam,

sarj isini cozdunuz gordugum kadariyla.
    ...
    motoblur'a gelince...

henuz turkiye'de kullanimi tam olarak yayginlasmadi; ancak gelisiyor.
    burada kullanilmasa da, telefonla gelen programi kullanabiliyoruz.
    ancak kayit olunmasi gerekiyor; ya telefonu acarken bir kablosuz ag yakalanacak (ya da 3g ile) ya da internet uzerinden (https://portal-blur.svcmot.com/blur-web-portal/) yapilacak.

motoblur icinde ne var peki o halde?

telefon icindeki program acildiginda, bir cok hesabin - mesela, facebook, twitter, linkedin, yahoo, vs - tek bir cati altinda toplanabilmesi var.

ancak bunun yani sira daha guzel bir yani var ki o da kisisel bilgisayar ile yapilabilenler...

motoblur'a uye olup da internet uzerinden kullanmaya basladiginizda, karsiniza, yazilim guncellemesi yapilabilecek, adres defteri saklanabilecek, telefon konumu belirlenebilecek ve hatta telefon baskasinin eline gectiginde icindeki tum bilgileri silebilecek araclar cikiyor.

dedim ya turkiye icin herhangi bir arayuz yok su anda motoblur icin; amerika'dakini ya da servis verilen diger ulkelerinkini kullanabilirsiniz.

butun bunlara ilaveten, telefonu her actiginizda, ya da sim karti her takip cikardiginizda motoblur karsiniza cikmasin istiyorsaniz onun da nasil devre disi birakilacagi yine bu forumda yaziyor.

forumda iyi eglenceler ve BRICK'siz :bash.gif: gunler diliyorum...

.
  4. mancer
        Like  

.

User deleted

bilgi için cok teşekkur ederım. başlamısken cevabı galıba ıcınde olan bır soru daha sorabılırmıyım. cıhaza factory rest attım ve motoblur u kapatıp usb uzerınden guncellemesını motorolanın sıtesınden yapıp. cıhazı factory rom ladım. 3g ıle ınternete gırıyorum vede dns problemı yasıyorum ozellıkle shoutcast ı acamıyorum. opera mini ile acıyorum fakat o da radyo eklentısını desteklemıyor. wınamp da telelekomınıkasyon baskanlıgının engelıne takılıyor. 3g nın dns ayarlarını degıstırecegım yerı bulamadım ayrı program kurdum ondada superuser kullanıcı olmam gerekıyormusum. custom romlardan birinimi kurmam gerekıyor cıhaza? orjınal romlara kıyasla custom romların ne gıbı avantaj ve dezavantajları var bu arada. cok teşekkur ederım sımdıden.

.
  5. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (mancer @ 25/8/2011, 16:47) 
    bilgi için cok teşekkur ederım. başlamısken cevabı galıba ıcınde olan bır soru daha sorabılırmıyım. cıhaza factory rest attım ve motoblur u kapatıp usb uzerınden guncellemesını motorolanın sıtesınden yapıp. cıhazı factory rom ladım. 3g ıle ınternete gırıyorum vede dns problemı yasıyorum ozellıkle shoutcast ı acamıyorum. opera mini ile acıyorum fakat o da radyo eklentısını desteklemıyor. wınamp da telelekomınıkasyon baskanlıgının engelıne takılıyor. 3g nın dns ayarlarını degıstırecegım yerı bulamadım ayrı program kurdum ondada superuser kullanıcı olmam gerekıyormusum. custom romlardan birinimi kurmam gerekıyor cıhaza? orjınal romlara kıyasla custom romların ne gıbı avantaj ve dezavantajları var bu arada. cok teşekkur ederım sımdıden.

mancer merhaba,

cevabim gecikmis gibi gozukse de, aslinda semseddin asagida gosterilen baglantida konuya deginmis durumda.
    tesekkurler,

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=47465617

.
4 replies since 23/8/2011, 19:29   132 views
  Share  
.