%100 Türkçe & Orjinal 2.3.4 U.A.E 4.5.2A-74_OLE-26

Atrix Türkçe için olay budur

« Older   Newer »

Share  
.
  1. chn89
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 13/11/2011, 16:06) 
    @ozcan,

Bu konuyu araştıracağım, bu rom ile uyumlu webtop partition 'ın cwm dosyasını flashlamak gerekebilir. En uyumlu radyo sürümü tahminen U.A.E Retail olacaktır. Forumda Atrix radio rom konusunda hepsini paylaştım.

@chn89,

ROOT yetkisi için Atrix4G Mod rehberindeki Tek tıklama root yöntemi çalışıyor.

abi tek tık olmuyo yaa sonra başka root yöntemleride denedim olmadı cihazı bağladıktan sonra pc görüo bağlanıom ama program görmüyo

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

www.psouza4.com/droid3/

Programı indir ve cihazın ayarlar / programlar / Geliştirici / USB Debugging açık olsun. Cihazı kabloyla bağla ve şarj modunu seç. Programı çalıştır, gerisini yapacaktır.

.
  3. chn89
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 13/11/2011, 22:39) 
    www.psouza4.com/droid3/

Programı indir ve cihazın ayarlar / programlar / Geliştirici / USB Debugging açık olsun. Cihazı kabloyla bağla ve şarj modunu seç. Programı çalıştır, gerisini yapacaktır.

yok abi yaa olmuyo takıorum bekliorum bi süre görmeye başlıo 3. adımda tıkanıo reboot yapmıo hata verio

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

@ozcan,

şu webtop'u deneyip, sonuçları paylaşırmısın ?

www.multiupload.com/H4UW3JTL22
    recovery'den flashla.

.
  5. crazy_66
        Like  

.

User deleted

sinan abi romu ikinci kez indirdim farklı hafıza kartında tekrar denedim fakat sonuç yine aynı.açıklamada advantec içinden wipe dalvik yapın demişsin.fakat benim recoveryde hala 4 sık var advantec yok.telefonu unlock ettim

.
  6. fcandro
        Like  

.

User deleted

bu seferde parmak izi çalışmadı bende, bu sorunla karşılaşan oldumu acaba ?

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Parmakizi çalışmaması rom değişiklikleri ardından oluşan standart bir sorun olsada çözümü çok basit. Güvenlik / Ekran kilidi / Parmakizi 'ne gir ve pin'ini gir. Cihazı yeniden başlat ve tekrar güvenlik/blah blah/ parmakizine gir, bu sefer parmağını okuttur. Tanıyacaktır ve çalışacaktır.

Root iiçin aşağıdaki dosyayı recovery'den flashlayın.
    www.mediafire.com/?gc014342inogu01

Root gelecektir.

@Crazy_66, senin de sorunun recovery sürümün eski ama ben artık sana tavsiye vermekten korkar oldum, onu yapacam bunu yapacam derken cihazı yalan edeceksin sonunda. Bana email yerine pm atabilirsin herzaman. Email atacaksan da Türkçe karakterler kullanmazsın.

@ozcan,

Webtop partition'ı flashladıysan yorumları alalım. Bildiğin gibi bu rom orjinal bir rom ve üzerinde herhangi bir oynama yok, Webtop hack'in çalışması için anlatımda gelecek benden. Sende deneyimlerini paylaşırsan sevinirim.

.
  8. ozcankevser
        Like  

.

User deleted

sinan iki gündür cihazı ayağa kaldırmaya çalışıyordum dün akşam arkadaşla beraber hamdolsun cihazı açtık.
    Nedendir bilmem.recoveryden orjinal rom yükleniyor fakat webtop yüklenirken hata veriyor.zannedersem senin verdiğin bendeki orjinal webtop dosyası,tekrar onuda denedim aynı hatayı alıyorum.Zaten cihazı çökertmemin sebebi bu hatayı almış olmam idi.
    Bende düzelir diye rds ile orjinale dönmek istedim yani cihazın içi temizlensin diye.yükleme bittikten sonra cihaz kırmızı logoda açılıp acılıp kapanıyordu.enaz 20 defa denedin sonuç aynı,sonra açılmayan cihaza direk recovery yükledik ve orjinal rom a wipe yaptım cihaz açıldı.sonra bu türkçe romu yükledim.senin verdiğin webtop benim cihaza yüklenmiyor.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1169457 bu linteki webtopu yükleyince oldu.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1144119 bu linkteki kodlar ilede hackledim şimdi webtop çalışıyor.
    benim cihaza rds ile orjinal rom yükleyemiyorum neden olabilir bildiğin seçenekleri söylersen sevinirim.saygılar

.
  9. crazy_66
        Like  

.

User deleted

sinan abi ya bende yada telefonda bi *bnelik var senin anlattıgın sekilde harfi harfine uyarak
    Unlocked CWM recovery indirin ve c:\fastboot içine recovery-en-goapk-0625-2034.img dosyasını kopyalayın.
    Cihazı fastboot modunda başlatın ve pc'ye bağlayın. Başlat > Çalıştır > CMD yazıp komut satırına giriyoruz. c:\fastboot içine girin ve fastboot flash recovery recovery-en-goapk-0625-2034.img yazıp enterlayın.
    İşlem bittikten sonra ekranda SOS yazacak
    bunu yaptım ekranda sos yazdı
    ayrıca recovery menüsündeki https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=47156740
    mavi 4,1 olanı yükledim ekranda sos cıktı.yine sonuc aynı.cihazdamı bi problem var bendemi sasırdım kaldım.telefona factory reset yapa yapa bos ram 100e kadar düştü ya bu cihazı ugrasa ugrasa bozcam yada yapcam :)

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Mod rehberindeki recovery anlatımı çok eskidir, aşağıdaki recovery'i flashla ve bu rom'u öyle yükle kardeşim.

Romracers Custom recovery 4.1

Azmine hayranım ;)

.
  11. gokhandeniz07
        Like  

.

User deleted

abi benimde sorularım var fransa orange rom var turkce olanından dedıgım gıbı ben hangi işlemleri izleyerek bu romu yuklemem gerekıyor gercekten dığerlerını anlayamıyorum abi bana bıraz detaylıca bır anlatım yapabilirmisin:?

cihazı çökrtmek istemiyorum yazık etmiyeyim.

.
  12. gokhandeniz07
        Like  

.

User deleted

Arkadaslar fransa orange türkçe romu kullanıyorum.yenı cıkan orjınak %100 türkce suudi arabstan romunu kurmak istiyorum ama nerden baslıyacağımı bılmıyorum telefonda rom olduğuna göre recovery si fln var cihaz zaten unlock burdan ne yapmam lazım o romu kurmak icin hangi işlenleri takip etmeliyim hangi programları pc e kurmalıyım.. önce orjınal 2.2 ye döndürüp sonramı bu romu kuracam ustune kurduktan sonra hangı yama tarzı seylerı yapacam ve bu işlenleri nasıl yapmam gerekiyor:S yardım edersenız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selam gökhan yeni açtığın konuyu bu konu ile birleştirdim. Öncelikle foruma hoşgeldin. Bu rom'u yükleyebilmen için cihazının bootloader'ı unlocked edilmiş olmalı. Recovery'nin son sürümünü de flashlamalısın. Aşağıdaki konuda anlatımı bulabilirsin.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=47156740

.
  14. gokhandeniz07
        Like  

.

User deleted

cihaz unlock edilmiş halde geldi zaten içindede illaki recovery flaslanmış vardır o işimi gormez mi son surum olan
    RECOVERY]Custom CWM-based Recovery 5.0.2.3-atrix4.1 imi flaslamam gerekli?

daha sonra direk orange romun üzerine bu romu kurabilme imkanım varmı?

.
  15. gokhandeniz07
        Like  

.

User deleted

son surumu flasladım recovery içinede girdim baktım tamam onu becerebildim acaba devamını nasıl yapmam gerekiyor?

bu romun ustune kurmucaz heralde nasıl ilecem ve bu romu kurup herseyiyle kullanılabilir yapacağım acaba?

.
132 replies since 11/11/2011, 22:32   9440 views
  Share  
.