XT910 & XT912 Gingerbread tek tıklamalı ROOT

2.3.5 by Doomlord, 2.3.6 by Dan Rosenberg

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Motorola_RAZR_XT910_1 android-root

ÖNEMLİ NOT : ZERGRUSH V2 by Doomlord yöntemi şu anda sadece XT910 Retail UK : Android 2.3.5 ----- Blur_Version.651.73.17.XT910.Retail.en.EU için çalışıyor. Yeni sürüm rom'larda root açığı kapatıldığı için OTA güncellemesi yapmadan önce, marketten Voodoo Root keeper yüklemeyi unutmayın.

Selam arkadaşlar,

RAZR'ı root etmek çok kolay aşağıdaki basit adımları takip etmeniz yeterli. Kendi cihazım XT910 üzerinde denenmiştir, sistem sürümü 2.3.5 olmalı ve sonuç başarılı. XT912 üzerinde de çalışıyor. Telefon yeniden başlatıldıktan sonra root yetkilerine sahip olduğunuzu göreceksiniz. Eğer sistem sürümünüz 2.3.6 ise Dan Rosenberg'in exploit'ini kullanın.

1- PC 'de Motorola USB Sürücüleri yüklenmiş olmalı. Sürücüler sürüm 5.2 İndir
    2- ZERGRUSH V2 by Doomlord Root exploit 'i indirin.
    3- Settings -> Applications -> Development -> USB Debugging kutucuğunu işaretleyin.
    4- Telefonu kablo ile bağlayın ve Charge mode only seçin. ( Şarj modu ) Windows'un yeni bulduğu sürücüleri yüklemesini bekleyin.
    5- Sürücülerin yüklenmesi tamamlanınca, 2.adımda indirdiğiniz paket içerisindeki runme.bat dosyasını çalıştırıp, işlemin tamamlanmasını ve cihazın yeniden başlatılmasını bekleyin. Telefon yeniden başladıktan sonra kabloyu çıkarabilirsiniz, artık cihazınızda root yetkilerine sahipsiniz.

************************************************************************************************************************************************

MotoFail 2.3.6 Root exploit by Dan Rosenberg

Eğer sistem sürümünüz 2.3.6 ise aşağıdaki yöntemle kolayca root edebilirsiniz cihazı.

1- 2.3.6 Root exploit by Dan Rosenberg indirin.
    3- Settings -> Applications -> Development -> USB Debugging kutucuğunu işaretleyin.
    4- Telefonu kablo ile bağlayın ve Charge mode only seçin. ( Şarj modu ) Windows'un yeni bulduğu sürücüleri yüklemesini bekleyin.
    5- Sürücülerin yüklenmesi tamamlanınca, 1.adımda indirdiğiniz paket içerisindeki run.bat dosyasını çalıştırıp, işlemin tamamlanmasını ve cihazın 2 defa yeniden başlatılmasını bekleyin. Telefon yeniden başladıktan sonra kabloyu çıkarabilirsiniz, artık cihazınızda root yetkilerine sahipsiniz.

Kolay gelsin.

Edited by Semseddin - 25/8/2012, 00:29

.
  2. mc_erdem226
        Like  

.

User deleted

Hu huuuuuuuuuuuu çok teşekkürler başkan , işteyim eve gidince hemen root işlemine başlayacağım :)

.
  3. mc_erdem226
        Like  

.

User deleted

Rootladım başkan telefonu gerçekten tek tıklamayla hallediliyomuş.

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Root işlemimiz hızlı ve kolay oldu :) Root olmadı mı Android'in tadı çıkmıyor.

.
  5. beefytr
        Like  

.

User deleted

eeeeee adi ustunde "root"... :woot:
    patronun kim oldugunu gorsun telefon degil mi :worthy.gif:

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

ÖNEMLİ NOT : ZERGRUSH V2 by Doomlord yöntemi şu anda sadece XT910 Retail UK : Android 2.3.5 ----- Blur_Version.651.73.17.XT910.Retail.en.EU için çalışıyor. Yeni sürüm rom'larda root açığı kapatıldığı için OTA güncellemesi yapmadan önce, marketten Voodoo Root keeper yüklemeyi unutmayın.

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

2.3.6 Root exploit by Dan Rosenberg Motofail ilk post'a eklenmiştir. 651.167.20 Türkçe rom'da çalışıyor, tarafımdan denenmiş ve sonuç başarılı. Razr sahiplerine hayırlı olsun.

.
  8. bizimkoylu333
        Like  

.

User deleted

hocam bu root işleminde reboot yapıp fastboot ekrannda kalıyor ben kapatıp tekrar fastboot da power return yapmassamda açılmıyor 2 sefer bu işlemi manual yaptıktan sonra root oluyor eksik bişeyler var ama tam anlayamadım.

.
  9. onurrum
        Like  

.

User deleted

Sagolun hocam sayenizde root yaptim sanirim
    telefonumun root lu olup olmadigini nereden anlarim.

Bir sorum daha olacak ama dogru yere mi yaziyorum bilmiyorum.
    Ben bu telefondan once Samsung galaxy s2 kullaniyordum, ama motorola razr hosuma gitti ve aldim. Ama samsung daki kullanim menü ozelligi daha guzel geliyor bana EGER Mümkün ise ben samsung galaxy s2 isletim sistemini yuklemek istiyorum olabilir mi ve MIUI i matorola razr telefonuma yukleyim mi tavsiye edermisiniz. Bne motorola konusunda hic bir bilgiye sahip degilim yardimci olursaniz sevinirim.

Telefonum Hakkinda Bilgiler

Motorola Razr XT910

Sistem Sürümü
    651.167.21.XT910.O2.en.DE

Model numarasi
    XT910

Android sürümü
    2.3.6

Ana Bant sürümü
    U_03.1C91P

Webtob sürümü
    WT-2.0.0-139

Cekirdek Sürümü
    2.6.35.7-g244431a2
    rjd378@zch45Inxdroid63#1

AP flex sürümü
    GAS_EMEA_USASPDRO_DE_P041
    GAS_EMEA_USASPDRO_DE_A028

Derleme numarasi
    6.5.1-167_SPU-15-M2-1-DE

Yapi Tarihi
    Mon Feb 6 15:37:43 CST 2012

Eger yanlis bir yere yazdiysam kusura bakmayin acemilik :)

.
  10. bizimkoylu333
        Like  

.

User deleted

eğer menüde superuser widget i çıktıysa root olmuşsundur s2 menüsü mıuı dan farklı fakat benzer http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1539901 burdaki linkte var ama şu anki kullandığın romdan daha stabil ve düzgün bir rom bulma sansın yok bir çoğunu denedim ve çoğu problemli çok fazla bilgin ve yabancı dilin yoksa hiç bulaşma sonra sıkıntı olduğunda pc başında oturur ağlarsın :D:D

.
  11. onurrum
        Like  

.

User deleted

Tamam tesekkur ederim bilgiler icin. benim icin altini cizerek soyleyim en onemli sey rom un stabil olmasiydi. zirt birt problem yasayacaksam neden orjinalligini bozuyum ki :)Yabanci dil de almanca var ama mukemmel degil sonradan geldik ve ingilizce de cok az konusmaya konusmaya onuttum :)

bu benim telefon icin 4.0... ice cream sand... varmis ve nexus dan sonra ilk benim telefonda olacak mis neyse o onemli degil de ben stabil bir ice cream rom u nereden bulabilirim ve bulsam bile aslinda en onemli soru da bu yukleyim mi su anki durumdan daha cok verim alirmiyim ve yukledigime deyer mi :)

.
  12. bizimkoylu333
        Like  

.

User deleted

hiç biri çalışmıyorki hiç birini deneme telefon elinde kalır yoksa 3 tane denedim hiçbiri açmadı ayrıca deneme sürümü.

.
  13. onurrum
        Like  

.

User deleted

Eyvallah bizimkoylu333 cok sagol ilgin ve alakandan dolayi tesekkur ederim

.
  14. bizimkoylu333
        Like  

.

User deleted

çalışan bir tane buldum sorun çıkmazsa paylaşacağım