RAZR XT910 BOOTMODE MENÜ ve RECOVERY Giriş

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selamlar,

DROID 3 ile Motorola cihazlarda başlangıç moduna giriş ve seçim yöntemi değişmiştir. Yeni menü sistemini XT910'da da görüyoruz. Bu konuda cihazın çeşitli modlarda nasıl başlatılacağını anlatacağım. Yeterli bilgi ve birikim olmadan yada ne yaptığını bilmeden cihazlarına işlem yapanların mesuliyeti kendisindedir. Cihazımı burada okuduklarımı uyguladıktan sonra çöktü diyenlere,sadece güleceğimi belirtmek isterim. Her zamanki gibi cihaza yazılım yüklemeden önce bataryanızın %100 dolu olduğundan emin olun ve stabil bir bilgisayar kullanın. BOOTMODE SELECTION MENU ( AÇILIŞ SEÇİM MENÜSÜ ) 'ye giriş için cihazınız kapalıyken SES AÇMA , SES KAPAMA tuşlarına basılı tutup, POWER'a basın. Aşağıdaki öğeleri içeren bir menü ile karşılaşacaksınız. SES KAPAMA tuşuyla seçimler arasında gezinebilirsiniz, SES AÇMA tuşuyla üzerinde olduğunuz mod'a giriş yapabilirsiniz.

NORMAL POWERUP : Normal başlangıç, herhangi bir özel durum yok.
    RECOVERY : Recovery'e giriş yapar. Sistemi sfırlamak yada yeni ROM ( update.zip ) yüklemek için kullanılabilir. Ünlem işareti gördüğünüzde SES AÇMA ve SES KAPAMA tuşlarına aynı anda basıp giriş yapabilirsiniz.
    AP FASTBOOT : Cihaza fastboot üzerinden erişim için kullanılır ve RSD Lite ile flashlamaya yarar. XT910'a rom flashlamak için minimum RSD Lite 5.6 ve Usb sürücüleri 5.2 kurulu olmalıdır.
    BP SBF FLASH : RSD Lite üzerinden SBF radio rom flashlamanıza olanak tanır.
    BP ONLY : Sadece radio rom'u açar ve sistemin diğer bölgelerini başlatmaz.
    BP HW DIAG & BOOT AP : Donanım testi ve
    BP TOOLS : RADIO ROM ayarlarını ve GSM çipinda yazılı bilgileri Radiocomm aracılığıyla düzenlemenizi ve değiştirmenizi sağlar.

Kolay gelsin. :thumb_yello.gif:

.
  2. onurrum
        Like  

.

User deleted

ok cok sagol

.
  3. mhrmhr
        Like  

.

User deleted

"AP FASTBOOT : Cihaza fastboot üzerinden erişim için kullanılır ve RSD Lite ile flashlamaya yarar. XT910'a rom flashlamak için minimum RSD Lite 5.6 ve Usb sürücüleri 5.2 kurulu olmalıdır."

Fastboot kilidini kim icat etti acaba.

Aynı cihaza farklı ülkelerin romunu yükleyemiyoruz.

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Farklı ülke romlarını yükleyebilirsin fakat hepsi değil. Mesela latin amerikan ülkelerine ait rom'lar yüklenmez ve yüklenmemesi de daha iyi çünkü radyo frekansları farklı. Mahir diyorum mhr'den çağrışım yaptı.

.
  5. mhrmhr
        Like  

.

User deleted

Benim telefona latin amerika romlarından başkası yüklenmiyor.

.
  6. onurrum
        Like  

.

User deleted

Peki diyelim ki ben bir seyleri sildim ve artik hata veriyor o zaman ne yapmaliyim?
    Örnegin
    Galerim => Kitapligim yaptigim zaman Üzgünüz!
    Galerim uygulamasi (com.motorola.gallery islemi)beklenmedik bicimde durduruldu.
    Lütfen yeniden deneyin diyor.
    Dedalarca yeniden denedim kac kere yeniden baslattim telefonu yok bu gibi durumlar icin ne yapabiliriz.

.
  7. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

QUOTE (onurrum @ 28/5/2012, 09:26) 
    Peki diyelim ki ben bir seyleri sildim ve artik hata veriyor o zaman ne yapmaliyim?
    Örnegin
    Galerim => Kitapligim yaptigim zaman Üzgünüz!
    Galerim uygulamasi (com.motorola.gallery islemi)beklenmedik bicimde durduruldu.
    Lütfen yeniden deneyin diyor.
    Dedalarca yeniden denedim kac kere yeniden baslattim telefonu yok bu gibi durumlar icin ne yapabiliriz.

Ayarlar-uygulamalar-uygulamalari yonet-galerim-verileri temizle secenegini secip tekrar deneyin.Zorla kapanma hatasi yine cikiyorsa yazilimi yeniden yukleyin ya da fabrika ayarlarina geri donun.Yazilimin calismasini bozacak birseyler sildiyseniz hata verir.

Edit : remy nickli arkadasimiz diger konudan cevabini yazmis :thumb_yello.gif:

.
  8. onurrum
        Like  

.

User deleted

Tesekkurler sorun cozuldu.
    Allah ragzi olsun

.
  9. bkr89
        Like  

.

User deleted

gerçekten şu an yardıma acil ihtiyacım var rom yüklerken cid yedeğimi aldım sonra yeni jb kernel yükledim ancak cid error deyip kaldı hiçbir şekilde açılmıyor stock recovery bootmenu herşey silinmiş sadece ap fastboot menu bp tools var bp toolsa girince tel açılıyor ne yapmam lazım

.
  10. bkr89
        Like  

.

User deleted

hallettim arkadaşlar telefona rsd lite ile tekrar orjinal ics flashlayınca root felanda gitmişti en büyük hatam burdaydı, bu hataya düşmeyenler bp toolsu seçerek teli açıp bootmenu managerden recoveryden flashlayabilir.Ama bu hataya düşenlerde rahatlıkla root atabilir aynı şekilde bp toolsu seçip teli açtıktan sonra root işlemlerini yapıp sonra boot menuyu kurup kurtarabilir ancak benim merak ettiğim bp toolsla verilen komutlarla nasıl kurtarıldığı açıklanırsa sevinirim

komut dediğim olası system hatalarında belirtilen komutlar bence bu 2 konu birleştirilmeli

.
9 replies since 31/1/2012, 00:08   3575 views
  Share  
.