Atrix Orjinal TR Yazılımı

« Older   Newer »

Share  
.
  1. madmax59
        Like  

.

User deleted

ayarlar gizlilik menüsünde fabrika reset deneyebilirsin

.
  2. kayitciata
        Like  

.

User deleted

QUOTE (madmax59 @ 1/3/2012, 08:28) 
    ayarlar gizlilik menüsünde fabrika reset deneyebilirsin

ben duzgun soramadim sanirim rsd ile rom yukledim ama telefondaki programlar launcher kisacasi yuklemeden onceki hersey oldugui gibi duruyor acaba rom duzgun yuklenmedi mi? yoksa sizde de orijinal romun ustune orijinal romu tekrar atinca boyle mi oluyor

.
  3. madmax59
        Like  

.

User deleted

ben bootloader unlock için pudding sbf yükledim ve telefon sıfırlandı sonra yazı gitsin diye orjinal romu atmadım benimki zaten sıfırlandığı için farkı oluyormu anlayamadım senin konuya bişey diyemem deneyen vardır muhakkak arkadaşlar yazar ancak diğer cihazlarımda orjinal rom atınca cihaz hep sıfırlanıyordu motorolada farklı olması için sebep yok belki rsd programında bi ayar olabilir komple reset sistem dosyalarını kopyala vs gibi olabilir

Edited by madmax59 - 8/3/2012, 00:12

.
  4. kayitciata
        Like  

.

User deleted

belki de windowstaki gibi ayni surumu yukleyince sadece sorunlu dosyalari onarip digerlerine dokunmuyor

hdmi baglantim calismadigi icin sifirlamak istiyordum yarin aksam deneyecegim

bu arada herhangi bir rom yuklemek icin illa bootloaderin kirilmasi mi gerekuyor zira tel garantili oldugu icin bootloadera dokunmak istemiyorum

.
  5. madmax59
        Like  

.

User deleted

evet maalsef bootloader unlock olması gerekli başka yolu yok

.
  6. kayitciata
        Like  

.

User deleted

QUOTE (madmax59 @ 1/3/2012, 12:40) 
    evet maalsef bootloader unlock olması gerekli başka yolu yok

ama hicbir asamada hata vermedi?

.
  7. c.bebop
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar bende en son çıkan orjinal 2.3.4 eng versiyon yüklü bunun üzerine burdaki türkçe orjinal romu rsd lite ile başka hiç bir işlem yapmadan yükleyebilirmiyim yoksa burdaki türkçe rom daha eski bir versiyonmu oluyor, ilk defa deniceyeceğim için sorup garantiye alıyım dedim.

.
  8. madmax59
        Like  

.

User deleted

QUOTE (c.bebop @ 1/3/2012, 20:24) 
    Arkadaşlar bende en son çıkan orjinal 2.3.4 eng versiyon yüklü bunun üzerine burdaki türkçe orjinal romu rsd lite ile başka hiç bir işlem yapmadan yükleyebilirmiyim yoksa burdaki türkçe rom daha eski bir versiyonmu oluyor, ilk defa deniceyeceğim için sorup garantiye alıyım dedim.

cihazın 4g modeli ise bu romu YÜKLEME

eğer international atrix ise yükleyebilirsin

QUOTE (kayitciata @ 1/3/2012, 13:16) 
    belki de windowstaki gibi ayni surumu yukleyince sadece sorunlu dosyalari onarip digerlerine dokunmuyor

hdmi baglantim calismadigi icin sifirlamak istiyordum yarin aksam deneyecegim

bu arada herhangi bir rom yuklemek icin illa bootloaderin kirilmasi mi gerekuyor zira tel garantili oldugu icin bootloadera dokunmak istemiyorum

bende bir 10 gün orjinal haliyle kullandım baktım olmayacak androidin ruhuna aykırı :D bende vurdum kırbacı cihaza bootloader unlock ettim şimdi romdan roma geçiyorum nasıl olsa unlock bile olsa orjinal romu rsd ile flahlayınca unlock yazısı gidiyormuş (umuyorum öyledir :D) unlock yazısı gidince servis zaten kolay kolay anlamaz anlasa bile sonuna kadar inkar her zaman işe yarar

Edited by madmax59 - 8/3/2012, 00:14

.
  9. overcast
        Like  

.

User deleted

QUOTE (madmax59 @ 1/3/2012, 20:30) 
    bende bir 10 gün orjinal haliyle kullandım baktım olmayacak androidin ruhuna aykırı :D bende vurdum kırbacı cihaza bootloader unlock ettim şimdi romdan roma geçiyorum nasıl olsa unlock bile olsa orjinal romu rsd ile flahlayınca unlock yazısı gidiyormuş (umuyorum öyledir :D) unlock yazısı gidince servis zaten kolay kolay anlamaz anlasa bile sonuna kadar inkar her zaman işe yarar

Aynen öyle, rsd iel flash çakınca unlock yazısı gidiyor ve hatta "fastboot oem unlock" yapıpca kilitli gibi görünüyor :)
    Ama aslında kilitli değil, sanırım dediğiniz gibi servis bu durumu anlamaz, anlasa bile deli taklidi yapacaz :)

.
  10. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Motorola Atrix Türkçe rom batarya performansı ,

3g sadece tarayıcı kullanırken açıldı,onun haricinde sürekli kapalıydı.Batarya %­5 halinde,

dm-RJZB

dm-DNI9

dm-ZS7C

dm-9CW0

dm-HJKY

dm-QMZ4

dm-J1XW

dm-GPG5PX7C

.
  11. bjk_murat
        Like  

.

User deleted

QUOTE (madmax59 @ 29/2/2012, 22:51) 
    @kayitciata
    önce uyarılar: bu işlemi yapmak senin insiyatifinde yani sorumluluk sana ait yapacağın işlem yada dosya hatasından sen sorumlusun eğer herşeyi doğru yapıp doğru dosyalar (rom pro sürücü vs) kullanırsan sorun olmaması gerekiyor buda garanti değil tabi

cihazını kapat ses kısma tuşu ve power tuşuna aynı anda basılı tutarak cihazı aç ve ekranda fastboot yazana kadar ellerini çekme
    fastboot yazısı ile ekran açılınca tuşları bırak bu sefer sadece ses kısma tuşuna bas (her bastığında fastboot yazan bölüm değişicek) ve rsd yazıncaya kadar ses kısma tuşuna bas bırak rsd yazınca bu sefer bir kere ses açma tuşuna bas cihaz rsd moduna geçicek
    cihazı bilgisayara bağla ve sürücülerin yüklenmesini bekle rsdlite programını çalıştır , programın cihazı gördüğünü yani connected yazdığından emin ol (...) 3 nokta olan butona bas ve orjinal olan sbf romu göster ve start tuşuna bas rom yükleniyor . sana bir uyarı daha cihaz açıldıktan sonrada yükleme devam ediyor yüzdelik dilime dikkat et cihaz açıldı diye kabloyu çıkarma sonra üzülme :D

kardeş hepsini yaptım rsd de creating image yazdı executed %100 oldu sonra fail dedi.devam etmedi ne yapmak lazım ?

.
  12. Synertic
        Like  

.

User deleted

Bir sıkıntı olmaması açısından bu romun md5 hash değerini paylaşıp, ilk mesaja da eklerseniz çok daha sağlıklı olur. Böylece indirilen dosyaların kesinlikle sizin yüklediğiniz dosya ile aynı olduğu da kolayca teyit edilebilir.

QUOTE (asilkan @ 29/2/2012, 21:36) 
    QUOTE (kayitciata @ 29/2/2012, 21:32) 
    su cevabı alsam hemen yükleyeceğim bir haftadır sürünüyorum arkadaşlar :))

hepsiburadan alınma atrix var, hdmi ile ilgili sorun yaşıyorum, ve bunun donanımsal bir sorun olmadığını anlamak için orijinal romu sıfırdan kurmak istiyorum,

bootloaderı kırmam mı gerekiyor bunu yapmak için, yoksa rsd lite ile bootloader kırılmadan halledebilir miyim?

hocam ben bu romu başka ekstra birşey yapmadan sadece rsd lite ile flashlayarak cihaza yükledim, international atrixim var, türkiyedeki ile aynı..

asilkan, siz sorunsuzca flashladığınıza göre lütfen elinizde bulunan romun md5 hash değerini paylaşır mısnız buradan?

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

synertic, eğer tr orjinal rom'un md5 değeri lazımsa ilk post'a ekledim.

DE71E0FEFADE45D1239B963282D62A7B

.
  14. Synertic
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 13/3/2012, 13:59) 
    synertic, eğer tr orjinal rom'un md5 değeri lazımsa ilk post'a ekledim.

DE71E0FEFADE45D1239B963282D62A7B

Çok teşekkür ederim, Semseddin. Benimki zaten Atrix MB860 yani zaten sizin verdiğiniz rom ile geliyor. Amacım romu indirecek olan arkadaşları hatalı/bozuk dosya probleminden oluşabilecek bir brick tehditinden korumaktı. Böylesi çok daha güvenli oldu sanırım.

.
  15. kursat.ufuk
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar merhaba.

Turkcell'den aldığım Motorola Atrix'ime bugün CM 7.2'yi kurdum. Kurdum kurmasına ama pek beğenmedim. USB kablosunu bağlayınca vs reset atıyor sürekli. Biraz da fazla ısınıyor. Neyse orjinal TR rom'a dönmek istedim ancak RSD lite izin vermiyor. Sürekli "Failed flashing process. 0x7027" hatası veriyor. Orjinal ROM'a dönmek için ne yapmalıyım acaba?

.
207 replies since 2/2/2012, 17:44   34858 views
  Share  
.