YENİ ATRIX SAHİPLERİ HEPİNİZ BURAYA

Cihazla ilgili tüm GENEL sorularınızı burada sorun

« Older   Newer »

Share  
.
  1. saykili
        Like  

.

User deleted

QUOTE (gokhanozturk @ 5/9/2013, 14:09) 
    Ben telefonu aldıktan sonra hiçbir değişiklik yapmadım ROM olarak. Fakat orijinal ROMda telefonu elimize alınca beklentileri karşılamıyor gibi. Sanki daha iyisi olabilir gibi. ROM'larla Android 4.2.2 ye yükseltilebiliyormuş diye duydum.

Özelliklere bakınca CM7 uygun geldi. Ama malesef bu konuda nokta, virgül kadar şey bile bilmiyorum. "Hiçbir şey" bilmiyorum. Telefonum artık uçsun tek istediğim bu.

ROM yükleme işini bana adım adım, basitçe anlatacak bir konu, forum vs linki var mıdır acaba?

Ya da telefoncuların elinden gelir mi? Gerçi ekran koruyucu almak için telefonculara girdim, öyle bir telefonu ilk defa duydum diyenler oldu.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=50904365
    burada sayın foz54 çok güzel anlatmış sırayla takip edersen sorunsuz çözersin inşallah

.
  2. selcukutahya
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar merhaba. Telefona hard reset atmak istiyorum. Cihazda root v.s. herhangi bir müdahale yok aldığım günkü gibi kullanıyorum. Fakat reset atmadan önce oynamakta olduğum oyunların savelerini almak istiyorum. Oyunlar şunlar : Real racing, pou, top eleven, Tample run. Bu oyunların savelerini nasıl alabilirim? Bu konuda acilen yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

.
  3. muratakk
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar merhabalar,

Sitenize yeni geldim sorunuma cevap aradım fakat bulamadım Atrixte telefondan sd karta dosya aktarımını nasıl yapıyoruz şimdiden teşekkürler.

.
  4. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (selcukutahya @ 19/10/2013, 00:01) 
    Arkadaşlar merhaba. Telefona hard reset atmak istiyorum. Cihazda root v.s. herhangi bir müdahale yok aldığım günkü gibi kullanıyorum. Fakat reset atmadan önce oynamakta olduğum oyunların savelerini almak istiyorum. Oyunlar şunlar : Real racing, pou, top eleven, Tample run. Bu oyunların savelerini nasıl alabilirim? Bu konuda acilen yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

titanium backup ile tum cihazin yedeğini alın, sonra eri yüklerken sadece oyunları seçersiniz....

QUOTE (muratakk @ 6/11/2013, 17:38) 
    Arkadaşlar merhabalar,

Sitenize yeni geldim sorunuma cevap aradım fakat bulamadım Atrixte telefondan sd karta dosya aktarımını nasıl yapıyoruz şimdiden teşekkürler.

taşımak istediğiniz dosyanın üstüne basılı tutun seçildiğini görün sonra da istediğiniz yere atın. umarım dosya programı, es explorer, root explorer, ya da stock files explorer, gibi bir programınız vardır. yoksa da indirin marketten...

.
  5. muratakk
        Like  

.

User deleted

@beefytr

Üstadım cok teşekkürler deneyeceğim.

.
  6. beefytr
        Like  

.

User deleted

başarılar...

.
  7. selcukutahya
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (beefytr @ 6/11/2013, 18:46) 
    CITAZIONE (selcukutahya @ 19/10/2013, 00:01) 

titanium backup ile tum cihazin yedeğini alın, sonra eri yüklerken sadece oyunları seçersiniz....

CITAZIONE (muratakk @ 6/11/2013, 17:38) 
    Arkadaşlar merhabalar,

taşımak istediğiniz dosyanın üstüne basılı tutun seçildiğini görün sonra da istediğiniz yere atın. umarım dosya programı, es explorer, root explorer, ya da stock files explorer, gibi bir programınız vardır. yoksa da indirin marketten...

titanium backup içi root gerekiyor diye biliyorum ama hatalımıyım ki ?

Arkadaşlar bir de şöyle bir sıkıntı çıktı ortaya. Atrix e format attım. Orjinal rom root unlock v.s. hiçbirşey yok. İnternete wifi ile bağlıyken ekran kapandığı zaman bir süre bekledikten sonra whatsapp mesajlarım gelmiyor. Taaki telefonu elime alıp tuş kilidini açana kadar. Bir de tuş kilidini açtıktan sonra bakıyorum ekranın üzerindekki şebeke ve wifi işareti soluk gri renge brünmüş. Tabi tuş kilidini açtıktan sonra yeniden maviye dönyor ve whatsapp mesajları toplu halde geliyor.

Bu sıkıntı cihazı ilk aldığım zamanlarda da vardı daha sonraları düzelmişti fakat formatladıktan sonra cihazı yine başladı. Güç seçenekleri performansta duruyor, wifi seçeneklerinde hiçbirzamana ayarlı.

Bi el atıverin gözünüzü seveyim şu cihazı bi canlandıralım soğumadan ...

.
  8. Storm Trooper
        Like  

.

User deleted

Merhabalar,

Ayın 13ü itibariyle brightmobilden refurbished bir atrix aldım. Pırıl pırıl kasası ama vidalar açılmış. Gerçi derdimiz bu değil. Aldığım günden itibaren bütün forumu okudum. O yuzden buraya yazmam uzun sürdü. Android ile ilgili hiç bir şey bilmiyorum. Motorola alma sebebimse hep motorola kullanmış olmam ; startac, v3i...

Evet 60 sayfanın tamamını okudum. Sorun bitmiyor alette... Bir kere fastboot yapıp formatladım düzelir mi umuduyla ama maalesef... Gelelim sorunlarımıza.

1. Telefon defterine girince kişiler ara ve hooop kapanmaya zorla... Ezbere bildiğin numarayı arayabiliyorsun sadece. Bazen arayıp buluyor ama gene kapanmaya zorla mesajı. Bununla ilgili bu forumda bir arkadaş demiş ki "moto blur home" kur. Kurdum bişii farkettirmedi. Uygulamalardan dolayı olmuştur dendi formatladım orjinali dışında bir app indirmedim kurmadım gene aynısı. Kapanmaya zorla işini whatsapp te de yapıyor. Gmaildede...

2. Desen kilidi kaldırmak zorunda kaldım... Deseni tamamlamaya genelde ömrü vefa etmiyor. slide kilit bile 3 açılıştan birinde rahat açılırsa diğerlerinde en az 10 saniye bekliyor, çoğu zaman, zaman dolup ekran tekrar kararıyor.

3. Wireless kapatınca herşey daha bir rahat. Telefon defteri çalışıyor. Bu arada hattım vodafone ve internete kapalı.
    *#*#4636#*#* aracılığı ile gsm only de yaptım telefonu.

4. Wifi modemin dibinden bile ful çekmiyor.

5. Ful şarj ile 10 saat falan gidiyor. Wifi kilitliyor diye ara ara açtığım göz önünde bulundurulursa bayaa az bir süre.

6. Instagram çalıştırınca en son aşamada (fotografa filtre atıp onaylayınca) telefon kilitleniyor ve pili sökmeden düzelmiyor.

7. Arama geldiğinde arayanın adı 6-7 kez çaldıktan sonra gözüküyor (denedim) veya hiç gözükmüyor (başında +9 olarak kaydet kısmını da denedim)

-Samsung tamircisi bir arkadaşıma gösterdim "bunda önbellek arızası var teleservise gönder" dedi. Servise verip sıfır telefonu da 1 ay beklemek istemiyorum doğrusu. Orası burası çizik içinde, usta eli değmiş geri gelsin istemiyorum.

-Aynı sorun defalarca yazılmış çözümü root rom bişii sanırım ama onlarda benim elimden gelmiyor. Forumda hobi olarak ticari olarak android ile ilgilenen ve yardımcı olmak isteyen çıkar mı ? Ben bikaç kez inceledim youtube falan videolara da baktım nasıl yapılır android 4.2.x yükseltmek diye ama yok gözüm yemedi açıkçası. Parmak izi okutucu umrumda değil ama kamerası çalışsın istiyorum... İngilizce olsa da olur işletim sistemi... üzerinde 2.3.4 var bu arada. Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için saygılar.

.
  9. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Storm Trooper @ 20/11/2013, 21:37) 
    Merhabalar,

Ayın 13ü itibariyle brightmobilden refurbished bir atrix aldım. Pırıl pırıl kasası ama vidalar açılmış. Gerçi derdimiz bu değil. Aldığım günden itibaren bütün forumu okudum. O yuzden buraya yazmam uzun sürdü. Android ile ilgili hiç bir şey bilmiyorum. Motorola alma sebebimse hep motorola kullanmış olmam ; startac, v3i...

Evet 60 sayfanın tamamını okudum. Sorun bitmiyor alette... Bir kere fastboot yapıp formatladım düzelir mi umuduyla ama maalesef... Gelelim sorunlarımıza.

1. Telefon defterine girince kişiler ara ve hooop kapanmaya zorla... Ezbere bildiğin numarayı arayabiliyorsun sadece. Bazen arayıp buluyor ama gene kapanmaya zorla mesajı. Bununla ilgili bu forumda bir arkadaş demiş ki "moto blur home" kur. Kurdum bişii farkettirmedi. Uygulamalardan dolayı olmuştur dendi formatladım orjinali dışında bir app indirmedim kurmadım gene aynısı. Kapanmaya zorla işini whatsapp te de yapıyor. Gmaildede...

2. Desen kilidi kaldırmak zorunda kaldım... Deseni tamamlamaya genelde ömrü vefa etmiyor. slide kilit bile 3 açılıştan birinde rahat açılırsa diğerlerinde en az 10 saniye bekliyor, çoğu zaman, zaman dolup ekran tekrar kararıyor.

3. Wireless kapatınca herşey daha bir rahat. Telefon defteri çalışıyor. Bu arada hattım vodafone ve internete kapalı.
    *#*#4636#*#* aracılığı ile gsm only de yaptım telefonu.

4. Wifi modemin dibinden bile ful çekmiyor.

5. Ful şarj ile 10 saat falan gidiyor. Wifi kilitliyor diye ara ara açtığım göz önünde bulundurulursa bayaa az bir süre.

6. Instagram çalıştırınca en son aşamada (fotografa filtre atıp onaylayınca) telefon kilitleniyor ve pili sökmeden düzelmiyor.

7. Arama geldiğinde arayanın adı 6-7 kez çaldıktan sonra gözüküyor (denedim) veya hiç gözükmüyor (başında +9 olarak kaydet kısmını da denedim)

-Samsung tamircisi bir arkadaşıma gösterdim "bunda önbellek arızası var teleservise gönder" dedi. Servise verip sıfır telefonu da 1 ay beklemek istemiyorum doğrusu. Orası burası çizik içinde, usta eli değmiş geri gelsin istemiyorum.

-Aynı sorun defalarca yazılmış çözümü root rom bişii sanırım ama onlarda benim elimden gelmiyor. Forumda hobi olarak ticari olarak android ile ilgilenen ve yardımcı olmak isteyen çıkar mı ? Ben bikaç kez inceledim youtube falan videolara da baktım nasıl yapılır android 4.2.x yükseltmek diye ama yok gözüm yemedi açıkçası. Parmak izi okutucu umrumda değil ama kamerası çalışsın istiyorum... İngilizce olsa da olur işletim sistemi... üzerinde 2.3.4 var bu arada. Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için saygılar.

sizin sorununuz ilk bakışta yazılımsal gibi görünüyor.
    pixel kaybı yoksa, dokunmatik arızası yoksa anakarttan kaynaklanan bir sorun olmayabilir (olabilir de).
    en kısa yoldan yapmanız gereken "custom rom" denemek.
    bunun için de "bootloader" kilidini kırıp "CWM" tarzı bir "custom recovery" kurmanız gerekiyor.
    nasıl yapılacağı forum içinde yazılı.
    başarılar ve de hoşgeldiniz.

.
  10. Storm Trooper
        Like  

.

User deleted

eyvallah hocam ... peki bu işlemleri kime nereye yaptırabilirim ? veya forumda bu işleri yapan kimse var mıdır ?

.
  11. beefytr
        Like  

.

User deleted

bütün bunları kendiniz yapacaksınız :) şayet parça değişiminden bahsetmiyrosanız...

.
  12. semercihalil
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar,

yaklaşık 1 yıl önce ATRIX™ MB860 aldım fakat herhangi bir kablosuz ağı görüp bağlanmıyor. Bu sorun ile karşılan var mı veya rom ile çözülebilir mi ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

.
  13. gokhann
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar, geçenlerde Gold Atrix satıyordu bende 2. Atrix'i aldım lakin cihaz 2.3.6 yüklü şekilde geldi ve Türkçe dil desteği bulunmuyor. Bunu nasıl Türkçe yapabilirim, 2.3.4 kursam sorun olur mu?

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba Gökhan,

Herhangi bir sorun olmadan 2.3.4 orjinal tr rom'u rsd lite ile flashlayabilirsin. Forumda konusu mevcut.

.
  15. xmoto
        Like  

.

User deleted

merhaba atrix orjinal 2.3 rom içindeki "organic" adlı zil sesini arıyorum, lütfen paylaşırmısınız. pilizzzzzzzzzzzzzzz

.
908 replies since 6/2/2012, 13:11   55524 views
  Share  
.