ATRIX Bootloader Unlock Rehberi

Türkiye'de satılan cihazlar için

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Anlatıma harfiyen uyarak sorunsuz bir şekilde TR Atrix cihazımı bootloader unlock ve root ettim. Şimdi sırada TR rom'un fruitcake'i var. :) Ardından bootloader unlock ettiğim cihaza orjinal TR sbf rom'u RSD Lite ile flashlayıp çoğunuzun kafasında ünlem işareti olarak kalmış BRICK korkunuzu yeneceğim. :D

Bundan sonrasıda rom'lar arası gezinti vaktidir.

.
  2. madmax59
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 12/3/2012, 23:37) 
    Anlatıma harfiyen uyarak sorunsuz bir şekilde TR Atrix cihazımı bootloader unlock ve root ettim. Şimdi sırada TR rom'un fruitcake'i var. :) Ardından bootloader unlock ettiğim cihaza orjinal TR sbf rom'u RSD Lite ile flashlayıp çoğunuzun kafasında ünlem işareti olarak kalmış BRICK korkunuzu yeneceğim. :D

Bundan sonrasıda rom'lar arası gezinti vaktidir.

valla usta romlar arası gezintiyi bende yapıyorum ama 2 saatten fazla hiçbir custom romda kalamadım telefon ısınırken kalorifer peteğini geçiyor (orjinal romda hiçbir sorun yok ) karnel deniyorum sorun devam ediyor bu gün çok güzel cm7.2 rom buldum stabil dertsiz ama ısınırken el yakıyor karnelleri değiştirdim bir tek radio romlar kaldı ısı sorunu büyük

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Sürekli yüksek frekansta çalıştırırsan sorun ve ısınma olur tabiki. Setcpu ile min max değerleri ayarla ve voltajı kademeleli olarak düşürmek lazım. Kendi denemelerimi yapayım, TR atrix cihazlara referans overclock ve underclock tablo çıkaracağım. Bu arada sizlere bir iyi bir kötü haberim var. Önce iyi olanı söyleyelim :)

Bootloader unlock edilmiş TR ATRIX'e, Orjinal TR sbf rom'u RSD Lite ile bodoslama flashlayınca cihaz'a hiçbirşey olmuyor.

Kötü haber ise Fruitcake maker yeni adıyla Rom factory ile fruitcake yedeği alamadım, program hata veriyor, geçici bir sorun olduğunu düşünüyorum.

.
  4. madmax59
        Like  

.

User deleted

romların çoğunda stok karnel var min 266-288 max 1000 değeri var yani orjinal rom ile aynı overloclu rom hiç kullanmadım cm7 romlara faux 1000 karnel kuruyorum. birde 1.3 1.4 karnelleri hiç kurmadım ama hala çözemedim neden bu kadar ısınıyor

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

faux yerine clemsyn dene, at&t atrix günlerimde clemsyn kerneliyle daha iyi sonuçlar aldım, hem ısı hemde performans ve stabilite olarak.

.
  6. madmax59
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 13/3/2012, 00:47) 
    faux yerine clemsyn dene, at&t atrix günlerimde clemsyn kerneliyle daha iyi sonuçlar aldım, hem ısı hemde performans ve stabilite olarak.

öneri için sağol bu akşam geç oldu yarın denerim artık ihtiyarlık zor sabah iş var iyi geceler sizlere

.
  7. Synertic
        Like  

.

User deleted

Ben geçen sene ATRIX 4G kullanırken puddingi flashlayan international atrix kullanıcılarının kullanılabilir ram miktarı 380 mb.a iniyordu. Şimdi yeniden hepsiburada'dan ATRIX MB860 aldım henüz kutuyu açma fırsatım olmadı. Tabii ki ilk iş olarak bootloader unlock yapacağım. XDA'ya baktım ram problemi fixed diyor ama pudding.in yeni sürümü ile mi fix yapılmış yoksa pudding flashdan sonra başka bir işlem daha mı yapmak gerekiyor tam olarak açık değil. Bilgisi olan bir arkadaş yazabilir mi, intl-fix-try1-sbf'yi rsd ile flashladıktan sonra herhangi bir ram problemi yaşanıyor mu acaba?

.
  8. madmax59
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Synertic @ 15/3/2012, 03:23) 
    Ben geçen sene ATRIX 4G kullanırken puddingi flashlayan international atrix kullanıcılarının kullanılabilir ram miktarı 380 mb.a iniyordu. Şimdi yeniden hepsiburada'dan ATRIX MB860 aldım henüz kutuyu açma fırsatım olmadı. Tabii ki ilk iş olarak bootloader unlock yapacağım. XDA'ya baktım ram problemi fixed diyor ama pudding.in yeni sürümü ile mi fix yapılmış yoksa pudding flashdan sonra başka bir işlem daha mı yapmak gerekiyor tam olarak açık değil. Bilgisi olan bir arkadaş yazabilir mi, intl-fix-try1-sbf'yi rsd ile flashladıktan sonra herhangi bir ram problemi yaşanıyor mu acaba?

puddingten sonra ram miktarı düşüyor sonra küçük bir cwm fix dosyası var onu yükleyince sorunu gideriyor

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

intl-fix-try1-sbf sorunsuz, tr atrix'de ram'i düşürmüyor.

.
  10. Synertic
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 15/3/2012, 11:07) 

intl-fix-try1-sbf sorunsuz, tr atrix'de ram'i düşürmüyor.

Yani sorunsuz derken kast ettiğiniz orjinal rom'da sorunsuz değil mi? Şimdi ben hiç orjinal TR romu kullanmadığım için bir süre denemek istiyorum. Bunun için ilk etapta sadece bootloader unlock ve cwm yükleyip bir süre orjinal romu kullanmak istiyorum. Sizin de kastettiğiniz orjinal romda sorunsuz olduğu değil mi? Ben yazdıktan sonra biraz daha araştırdım XDA'dan, sorunlu olan intl atrixlerde faux'un kernel fixi filan kullanılmış ama onun da GB için olan sürümünün stock TR rom ile çalışıp çalışmayacağı belli değil. Sizin TR MB860'da da deneyiminiz var. Bu iki konuyu açıklığa kavuşturabilirseniz sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler.

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bootloader unlock'dan sonra Orjinal rom ile kullanmadan direk CM9'a geçtim ve ramfix ihtiyacım olmadı. Sizde deneyin bakın, eğer ramfix gerekirse de uygularsınız.

.
  12. Synertic
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 15/3/2012, 12:19) 
    Bootloader unlock'dan sonra Orjinal rom ile kullanmadan direk CM9'a geçtim ve ramfix ihtiyacım olmadı. Sizde deneyin bakın, eğer ramfix gerekirse de uygularsınız.

Teşekkürler, peki bu ram fix için xda linki ya da onun gibi bir kaynak var mı yada fix dosyası?

QUOTE (madmax59 @ 15/3/2012, 07:46) 

puddingten sonra ram miktarı düşüyor sonra küçük bir cwm fix dosyası var onu yükleyince sorunu gideriyor

Sizin cevabınızı şimdi fark ettim. Amacım Pudding ile bootloader unlock + cwm + orjinal TR 2.3.4 romu denemek. Bahsettiğiniz fix dosyası hakkında kaynak ya da dosyayı indirebileceğim bir link var mı ?

Teşekkürler

.
  13. madmax59
        Like  

.

User deleted

ben bootloader unlock ettiğimde cihazı açtım ve ram miktarı çok düşüktü sonra ram fix yaptım ve sorun düzeldi zaten international cihazlarda sorun olduğu ve ramfix yapılması gerektiği yazıyor ram fix dosyası aşağıda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1169409

.
  14. Synertic
        Like  

.

User deleted

QUOTE (madmax59 @ 15/3/2012, 13:39) 
    ben bootloader unlock ettiğimde cihazı açtım ve ram miktarı çok düşüktü sonra ram fix yaptım ve sorun düzeldi zaten international cihazlarda sorun olduğu ve ramfix yapılması gerektiği yazıyor ram fix dosyası aşağıda

Teşekkür ederim madmax,

Benim de incelediğim konu oydu zaten.bu durumda diyelim ki benim Atrix'İn tegrapart'ı d00 olsun. O halde sadece NTL-ORFR234-tegrapart-d00.boot.zip kernelini flashlayarak (yani herhangi bir custom rom kurmadan);

1) orjinal Türkçe rom'da ram problemini aşabiliyor muyum?
    2) sizin de gördüğünüz gibi kernel farklı bir ülkenin romundan modlandığı için wifi,3g, vs. gibi radio problemleri olabilir diye düşünüyorum. Yine stock radio rom altında orjinal Türkçe romda herhangi bir sorun yaşadınız mı?

Umarım siz de orjinal 2.3.4'ü denemeden hemen custom rom.a geçmemişsinizdir.

.
  15. madmax59
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Synertic @ 15/3/2012, 15:20) 
    QUOTE (madmax59 @ 15/3/2012, 13:39) 

Teşekkür ederim madmax,

Benim de incelediğim konu oydu zaten.bu durumda diyelim ki benim Atrix'İn tegrapart'ı d00 olsun. O halde sadece NTL-ORFR234-tegrapart-d00.boot.zip kernelini flashlayarak (yani herhangi bir custom rom kurmadan);

1) orjinal Türkçe rom'da ram problemini aşabiliyor muyum?
    2) sizin de gördüğünüz gibi kernel farklı bir ülkenin romundan modlandığı için wifi,3g, vs. gibi radio problemleri olabilir diye düşünüyorum. Yine stock radio rom altında orjinal Türkçe romda herhangi bir sorun yaşadınız mı?

Umarım siz de orjinal 2.3.4'ü denemeden hemen custom rom.a geçmemişsinizdir.

hemen kendi deneyimlerime göre cevap yazayım
    1- orjinal romda ramfix yaparsan problemini çözersin bende işe yaradı
    2- buna bişey diyemem ısınma sorunu yüzünden hiçbir custom romu 2 saatten fazla kullanmadım hepsini denedim ama orjinal gibi hiçbiri olmuyor

birde ben senden bişey rica ediyorum telefona hiç bir işlem yapmadan telefonun tüm sistem çekirdek anabant vs sürümlerini yazabilirmisin..

.
266 replies since 8/2/2012, 15:17   50362 views
  Share  
.