ATRIX Bootloader Unlock Rehberi

Türkiye'de satılan cihazlar için

« Older   Newer »

Share  
.
  1. ayhanemin
        Like  

.

User deleted

Merhaba,
    Yaklaşık 1 yıldır motorola atrix kullanıyorum ve bu benim ilk android telefonum. Aldığım ilk birkaç ay sorun yaşamamıştım ancak daha sonra bazı sorunlar yaşalamaya başladım, örneğin ilk hatası contact list hatasıydı, sonra mesaj kısmına klavye ile yazamama, rehbere isim yazamama gibi sıkıntılar çıkmaya başladı... ilk hatasından bu güne en az 4 defa anlatımdaki şekilde root ve bootloader unlock işlemlerini yapıyorum ve hala başarılı olamadım. Rom değişirmek istiyorum ama bir türlü olmuyor. Tüm işlemlerin sonunda başarısız olunca RSD ile tekrar orjinal roma dönüyorum ve aynı sorunlar bir süre sonra yine yaşanıyor...
    dün bootloader unlock işlemini yapmıştım ve sorun çıkmadı ama telefonumun ekranında bunu birtürlü göremedim ve telefonu fastboot ile açınca ilk başlarda cwm moda ulaşamadım... sonralarıda failed to boot 2 gibi bir uyarı almaya başladım ve yine orjinal romu RSD ile flashlayıp kullanmaya başladım... ancak bu gün bazı oyunlarda donnmalar falan olmaya başlayınca yeniden root ve bootloader unlocked işlemlerini yapmaya vardım (araştırmalarım sonucu orjinal romu flashlayınca yenşden yapmak gerekiyordu...) sonuç olarak root işlemi başarılı oldu ama bootloader unlock işlemi yine başarılı olmadı... ve ekrandaşöyle bir şey çıktı

bu durumda ne yapabilirim? bootloader unlock yapmadan güzel bir rom yükleme şansım yok mu? yada bootloader unlock işlemini daha kolay yapabileceğim bir yol yok mu?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

.
  2. ayhanemin
        Like  

.

User deleted

Yardımcı olabilecek kimse yok mu? Telefonum çok kötü bir durumda şu anda, 5 dakikada 1 az ram uyarısı veriyor, konuşma esnasıunda karşı tarafın sesi kesiliyor ve pover düğmesine basınca tekrar gelmeye başlıyor vs... Acil yardıma ihtiyacım var...

.
  3. majestic211
        Like  

.

User deleted

Öncelikle selamunaleyküm, ben bu forumdan çok şeyler öğrendim ve öğrendiklerimide güzel bir resimli anlatım yaptım, atrix kullanıcısıyım.Foruma root rom cwm yedekleme gibi yaptığım işlemlerin resimli anlatımını koyacağım ancak kafamda bir soru işareti var bunun cevabını sizden aldıktan sonra yanlışım varsa düzeltip tertemiz bir konu ile anlatımımı paylaşacağım.Sorum şu, telefonuma ilk defa rom atmaya çalıştım ve sorunsuz bir şekilde romu attım, rehber olayında sıkıntı yaşadığım için stock roma dönüş yaptım bu işlememide sorunsuz hallettim.Daha sonra tekrar mrom atmaya karar verdim, işlemlerimi aynı şekilde yapmaya başladım, normalde bootloader unlock işlemimiz bittikten sonra cwm recovery yapmamız gerekiyor ya cwm recovery işlemini her rom atmadan önce yapmak zorundamıyız? yada stock roma döndükten sonra tekrar cwm recovery yapmak zorundamıyız? burada terettüt yaşadım ben yine her ihtimale karşı tekrar cwm recovery yaptım ve sorunsuz sistemi kurdum ama ilk defa bu işi yapacak olanlar sıkıntı çekmesin diye bu soruyu size sormak istedim.İkinci sorum ise root yetkisi verdikten sonra bootloader unlock yapıyoruz ya bu bootlader unlock işlemimizi yaptıktan sonra root yetkimiz kayboluyor mu? bana kayboluyor gibi geldi neden bu kanıya vardım çünkü cwm recovery yani rom manager ile recovery işlemimi yapıyordum işlem tamamlanınca hata veriyor bende tekrar root yaptım sonra recovery yaptım sorunsuz bi şekilde oldu.2 sorumuda cevaplarsanız cok memnun olurum ve atrix kullanıcılarına cok güzel olan paylaşımımı sunmak isterim.Şimdiden teşekkürler..

.
  4. ayhanemin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (majestic211 @ 25/9/2013, 14:07) 
    Öncelikle selamunaleyküm, ben bu forumdan çok şeyler öğrendim ve öğrendiklerimide güzel bir resimli anlatım yaptım, atrix kullanıcısıyım.Foruma root rom cwm yedekleme gibi yaptığım işlemlerin resimli anlatımını koyacağım ancak kafamda bir soru işareti var bunun cevabını sizden aldıktan sonra yanlışım varsa düzeltip tertemiz bir konu ile anlatımımı paylaşacağım.Sorum şu, telefonuma ilk defa rom atmaya çalıştım ve sorunsuz bir şekilde romu attım, rehber olayında sıkıntı yaşadığım için stock roma dönüş yaptım bu işlememide sorunsuz hallettim.Daha sonra tekrar mrom atmaya karar verdim, işlemlerimi aynı şekilde yapmaya başladım, normalde bootloader unlock işlemimiz bittikten sonra cwm recovery yapmamız gerekiyor ya cwm recovery işlemini her rom atmadan önce yapmak zorundamıyız? yada stock roma döndükten sonra tekrar cwm recovery yapmak zorundamıyız? burada terettüt yaşadım ben yine her ihtimale karşı tekrar cwm recovery yaptım ve sorunsuz sistemi kurdum ama ilk defa bu işi yapacak olanlar sıkıntı çekmesin diye bu soruyu size sormak istedim.İkinci sorum ise root yetkisi verdikten sonra bootloader unlock yapıyoruz ya bu bootlader unlock işlemimizi yaptıktan sonra root yetkimiz kayboluyor mu? bana kayboluyor gibi geldi neden bu kanıya vardım çünkü cwm recovery yani rom manager ile recovery işlemimi yapıyordum işlem tamamlanınca hata veriyor bende tekrar root yaptım sonra recovery yaptım sorunsuz bi şekilde oldu.2 sorumuda cevaplarsanız cok memnun olurum ve atrix kullanıcılarına cok güzel olan paylaşımımı sunmak isterim.Şimdiden teşekkürler..

Sn. Majestic,
    bence siz zor olan kısımları başarmışsınız, muhtemelen matrix modelinin modası geçti ve bu konuları açan arkadaşlar çoktan telefonlarını değiştirdiler... konu eskisi kadar hareketli değil... Eğer bahsettiğiniz detaylı anlatımı yaparsanız ilk yararlanacak kişi muhtemelen ben olacağım çünkü şu anda telefonumu değiştirme şansım yok, olsa bile en basitlerinden bir tane alabilirim ancak...
    ben sorularıma cevap bulamayınca RSD ile orjinal romu yükledim tekrar ve ram sorunum çözüldü ancak daha önceki uygularımdan tecrübeyle tekrar kontak list ve donmalar yaşayacağım, mesela klavye yazmıyordu bazen... kısacası romu acilen değiştirmek istiyorum ancak işime yarayacak tüm konuları okumama rağmen hala bunu başaramadım...

.
  5. ceylinnaz
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar.Telefonumu bootlader yaparken şarzım %60 civarındaydı.Bootloaderi başarı ile yaptım.ŞU an şarzım %80-90 larda takılıp kalıyor.Tam şarz yapmıyor.Battery fixi çalıştıdığım zaman %100 oluyor.Ama bu defada uzun zaman düşmüyor.Sonra aniden %20-30 lara düşüyor.Bu dertten kurtulmam için ne yapmam lazım.
    Bu konuda yardımda bulunacak arakadaşlardan destek bekliyorum.

.
  6. Mrsancar
        Like  

.

User deleted

beyler ben unlock kısmına gelince unlocking your device may void your warranty yazdı fakat device unlocked çıkmadı yani tüm olayı dogru yaptıgımı düsünüyorum fakat 1 yerde sbf flashlarken %100 olduktan sonra waiting for power up falan yazıyıdo tam olarak PASS'i göremedik yanii ama baktım bu konuda biyerde olmuş kardeş çekebilirsin yazıyordu şimdi benim hatam PASS'i görmemekmi yoksa farklı bişeydenmi kaynaklanıyor acilen yardım bekliyorum :/

.
  7. beefytr
        Like  

.

User deleted

zaten RSD "pass" etmezse, telefonu elle açın diye uyarı atıyor, o zaman elle açın...

.
  8. Mrsancar
        Like  

.

User deleted

arkadaslar ben unlock sorunumu hallettim fakat android recovery ye girebiliyordum eskiden 1 kere falan telefonu factory resete döndüm unlock atmadan önce 1-2 gün falan sonra android recovery ye girdim (telefon hala bootunlock root) herşey var eminim ama android recovery de starting rsd protocol supportta stuckluyor ne yapmalıyım teşekkürler

.
  9. GOLGEHAN
        Like  

.

User deleted

Selamlar herkese ben tüm işlemleri sırayla yaptım ama cmd kodunu çalıştıramadım cmd kod algılamıyor pc win8 64 bit hata şöyle (is not recognized as an internal or external command operable program or batch file) unlock olmadan romda yüklenmiyormuş çözümü bilen var mı? şimdiden teşekkür ederim

.
  10. yuksel
        Like  

.

User deleted

telefonu rootladığımda içindeki uygulmalar silinir mi?.

.
  11. ahmetkara
        Like  

.

User deleted

merhaba cihazımda
    Failed to boot 2
    Starting RSD mode
    yazısından başka bi şey çıkmıyor
    cihaz açılmıyor ,ne yapacağım

.
  12. Bi Nedeni Yok
        Like  

.

User deleted

ck5UWch bu hatayı alıyorum yardımcı olabilecek var mı ?

.
266 replies since 8/2/2012, 15:17   50362 views
  Share  
.