(rom) truaswild@2 ATRIX

« Older   Newer »

Share  
.
  1. e_cool
        Like  

.

User deleted

Arap romu kullandım en son ve onunla kıyasla (pil durumu dahil) her hangi bir fark göremedim ancak bazı oyunları açamadım,yükleniyor ama açılmadan hata verip kapanıyor.

.
  2. truaswild
        Like  

.

User deleted

oyunlarda hata weriyorsa oyundandır.gpu yla oynamadım hiç çünkü.arap romla aynı diyonda arap romda ne batarya % modu ne quickpanel ne busybox ne vm heap size ne görsellik nede kerneli aynı diğil. bu saydıklarım direk kullanıma etki eden özellikler.androidde yenimisin peki hocam?

.
  3. e_cool
        Like  

.

User deleted

Hocam HD2'ye Android uyarlanmaya başladığından beri Android kullanıyorum.
    Yeni sayılmam ama rom'lardaki ince ayrıntılara çok dikkat etmem.
    Doğru,Arap romunda batarya yüzde olayı yok ama akıcılık,hız,ara geçişler v.s. gibi öğelerde ben açıkçası çok fazla fark göremedim.

.
  4. madmax59
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar Ülkemizde bu işlerle uğraşan insanlar zaten sınırlı onları eleştirmek yerine destek olup hatta geliştirilmesi için bilgi aktarımı ve yardımlarımızı esirgememeliyiz xda da bile gerçek anlamda rom modlayan yazılım bilgisi olan insanların sayısı sınırlı genelde çoğu daha önce yapılmış zip romları derlemeye çalışıyor dikkat edin xda da romlar ya cm7/cm9 yada miui tabanlı, bu gruplar güncelleme yapmadan diğerileri güncellenmiyor çünkü onlarda tam olarak modlama değil zipleri düzenliyorlar. kısacacı xda da yabancılar yaptığı zaman alkışlıyorsak Bizim İnsanımız yapınca destek olmalıyız köstek değil

.
  5. e_cool
        Like  

.

User deleted

madmax59 arkadaşım,ben truaswild arkadaşın yaptığı işe karşılık kötü bir şey demedim.
    Son kullanıcı olarak gözlemlediğim farkları yazdım,yazdıklarımda eleştiri yoktu.
    Bilakis eline sağlık,güzel iş çıkartmış kendisi ama dediğim gibi enazından "ben" fazla fark göremedim.

Romu deneyen arkadaşlar varsa onlarda rom hakkındaki görüşlerini yazarlarsa daha iyi olur.

.
  6. Jo3Lack
        Like  

.

User deleted

Rom için uğraşmışsın eline sağlık ama ben akıcılıkla ilgili diğer romlardan çok büyük bir fark göremedim. Ayrıca kameraya girmek istediğimde (com.motorola.kamera) hatası ve bunun gibi bir kaç hata daha gördüm. Bence romla çok fazla oynanmaması gerek, en stabil nasıl çalışacaksa o şekilde değerleri ve değişiklikleri yapmak gerek, tabi işin üstadları sizsiniz.

Birde kendi isteğim var romla ilgili status bar sekmesinde wifi gibi bluetooth gibi gps gibi birde (2G/3G) arasında geçiş yapabileceğimiz kısayol ikonu olursa çok sevinirim.

Tabiki romla ilgili olumlu şeyleri buraya yazmaya kalksam bitiremem gerçekten güzel uyarlanmış. Ben olumsuz gördüğüm yönlerini yazıyorum, bu bir eleştiridir. Romu yükleyen arkadaşlar buraya romun olumsuz yönlerini yazmazsa truaswild arkadaşımızda hataları tek başına düzeltemez. Eleştirilere açık olması gerekiyor sorunsuz bir rom yapabilmesi için :)

Teşekkürler..

.
  7. dedebekri
        Like  

.

User deleted

@truaswild gardaşım!.. Senin gadalarını alırım! (Orta Anadolu'da kullanılan, "Senin günahların benim olsun" mealinde bir sevgi ifadesidir :D )

Maceramı en aşından alayım. Dün raindrop fix'i elle yapayım derken dokunmatik işlemez oldu. Ben de, alet hazır telefon işlevini göremez durumdayken, bootloader'a el atayım dedim. Onu kırdım, unlocked yazısını gördüm boot esnasında, sonra da orijinal Türkçe romunu indirip rsd lite ile attım, unlocked yazısı gitti, telefon da düzeldi.

Yahu unlocked yazısının yokeldiğini görmüşken, sıra geldi takla attırmaya dedim. romracer cwm yükledim ve @truaswild'ın romunu indiricem diye de inat ettim, tam 2,5 saat sonunda inen romu bu sabah yükledim.

Tam da "Yahu bunu neden böyle yapmamışlar ki?" ve "Şurası şöyle daha güzel olurdu!" dediğim herşey bu romda var! Kardeşim ellerine, emeğine sağlık!

Bu romu sabah yüklemeden önce gece nottachtrix ve cm7 nightly romlarını denedim, ama ikisi de tam da benim aradığım romlar değil gibilerdi. Ama hakkını vermek lazım, cm7'de alet resmen uçuyordu :D

Vakit buldukça bu romda hoşuma giden (ve varsa gitmeyen) yönleri buraya yazacağım. Aklında sorusu olan arkadaşlara da deneyip cevap vermeye çalışırım.

NOT: Rapid tam bir işkence, fırsat bulunca başka birkaç yere daha upload etmeye çalışacağım.

İLAVE: Buyrun bir indirme linki http://i.minus.com/1331808037/GflNOWCgVyij...dcuRJ5dFDTd.zip

Edited by dedebekri - 14/3/2012, 12:25

.
  8. gkhzr
        Like  

.

User deleted

truaswil hocam bende kendi günlük kullanımım için NottachTrix roma ufak modlamalar yaptım. Senden bi ricam var. Ayarlar bölümünün simgelerini nasıl değiştirdin ve full tr yi nasıl yaptın? Sadece bu bölümleri bi yere upload edebilir misin? (NOT: Sadece günlük kullanımım için yapmaktayım.)

Bide normalde moto blur romlarda, launcher ekranının alt kısmındaki dock'un arkası beyaz gölgeli oluyordu fakat custom romların tamamında bu bölüm atılmış. Onu tekrar ekliyemezmiyiz? Alttaki resimde görebilirsiniz..
    D3-Homescreen2

Son olarak program menüsünü alttaki gibi yana kaydırmalı nasıl yapabiliriz?? Ben ilk defa rastladım :wacko:
    D3-Launcher1 D3-Launcher3D

Biraz araştırdımda, yana kayan menü droid3 te mevcutmuş :( Bizim atrix'e olmuyormu arkadaşlar???

.
22 replies since 28/2/2012, 13:28   894 views
  Share  
.