ATRIX CUSTOM ROM REHBERİ

« Older   Newer »

Share  
.
  1. aslann
        Like  

.

User deleted

Arkadaslar xda de dolasirken dikkatimi cekti.atrix rom rehberi. Foz54 un rehberine ek olaral bi kac rom daha var.

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key...ZUt6NGI2cU9QQlE

.
  2. foz54
        Like  

.

User deleted

QUOTE (aslann @ 20/5/2012, 02:10) 
    Arkadaslar xda de dolasirken dikkatimi cekti.atrix rom rehberi. Foz54 un rehberine ek olaral bi kac rom daha var.

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key...ZUt6NGI2cU9QQlE

evet birçok rom daha var ama onlar da 4,0 ics tabanlı. camera, video kaydı, 2d grafikler sorunlu. cm9 üstüne uğraşıp duruyorlar yüklemenizi önermem ;)

.
  3. aslann
        Like  

.

User deleted

Hocam dogru soyluyorsun da ben uzun zamandir cm9 kullaniyorum. Ve oldukca memnunum kamera problemli ama 100 kere calisiyorsa bi kere calismiyor. Ama dedigin gibi camcoder baya problemli.

.
  4. foz54
        Like  

.

User deleted

QUOTE (aslann @ 20/5/2012, 09:19) 
    Hocam dogru soyluyorsun da ben uzun zamandir cm9 kullaniyorum. Ve oldukca memnunum kamera problemli ama 100 kere calisiyorsa bi kere calismiyor. Ama dedigin gibi camcoder baya problemli.

cm9u o kadar büyükmeye gerek yok, atrix için cm7 katkat daha iyi, şimdilik :B):
    -ön kameraya geçmeye çalışınca kamera takılıyor, videokayddiciyi söylemeye gerek yok, 720p videoları bile kasarak oynatıyor..kısacası elindeki cihazın hakkını vermiyor. rom yüklemekteki amaç telefonu en iyi şekilde kullanmaksa ne gerek var cm9 a ;)

.
  5. aslann
        Like  

.

User deleted

Bu cm9 da eksik olan seyler beni pek zor durumda birakmiyor cunku ne video cekiyorum ne de hd klip izliyorum. İste o yuzden herkes rom yuklerken isteklerini bilmeli, ihtiyacina yonelik rom yuklemeli. Benim icin performans ve gorsellik on plandaydi ondan mutevellit cm9 kullaniyorum.

.
  6. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

Bende birkaç hafta cm9 kullandım pek kamera ihtiyacım olmasa da bazen çok gerekli anlar oluyor bir yazı bir metin fotografı çekmem gerekiyor kamera açınca cihaz donduğunda adeta fıttırasım geliyor :furious.gif: birde 2d olayı sıkıntılı olmasaydı devamlı kullanırdım ama bunlar beni cm7.2 rc2 kullanmaya yöneltti

.
  7. foz54
        Like  

.

User deleted

QUOTE (ahmet__01 @ 20/5/2012, 15:57) 
    Bende birkaç hafta cm9 kullandım pek kamera ihtiyacım olmasa da bazen çok gerekli anlar oluyor bir yazı bir metin fotografı çekmem gerekiyor kamera açınca cihaz donduğunda adeta fıttırasım geliyor :furious.gif: birde 2d olayı sıkıntılı olmasaydı devamlı kullanırdım ama bunlar beni cm7.2 rc2 kullanmaya yöneltti

aynen haklsın :D
    bence biraz kendimizi kaptırıyoruz, telefona hergün başka romlar yükleyip deniyoruz ama unutuyoruz ki telefonun asıl amacı 'en iyi şekilde ihtiyaçlarımızı karşımak' :B):

.
  8. beefytr
        Like  

.

User deleted

her şey yalan stock rom sahi...
    şu anda "bir de şu epsilon'un son sürümünü deneyeyim" günlerimdeyim...
    ama ne olursa olsun yine de en sağlıklı çalışan stock rom...

.
  9. tekilhan
        Like  

.

User deleted

Merhaba degerli motomodtr üyeleri ben cihazıma xda sitesinden MIUI.us V4 2.5.18 Atrix Th3Bill and TeamMotoTegra baslikli konudaki romu yükledim bazi eksikleri var fakat çok farkli bir rom benim sorunum telefonu kurcalarken pilin çok çabuk tükendigini gördüm. bunun önüne geçmenin bir yolu varmi ayarlar v.s yardimci olursaniz çok sevinirim. (xda ya yazmak isterdim ama ingilizce çok zayif)

.
  10. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (tekilhan @ 22/5/2012, 10:19) 
    Merhaba degerli motomodtr üyeleri ben cihazıma xda sitesinden MIUI.us V4 2.5.18 Atrix Th3Bill and TeamMotoTegra baslikli konudaki romu yükledim bazi eksikleri var fakat çok farkli bir rom benim sorunum telefonu kurcalarken pilin çok çabuk tükendigini gördüm. bunun önüne geçmenin bir yolu varmi ayarlar v.s yardimci olursaniz çok sevinirim. (xda ya yazmak isterdim ama ingilizce çok zayif)

pilin çabuk tükenmesi bu tip akıllı telefonların ortak sorunu.
    ancak razr maxx alırsanız belki derdiniz biter :)

diğer yandan kullanmadığınız zaman veri hattını kapalı tutun.
    task killer türü bir program yükleyip cihazın periyodik olarak arka planda çalışan programları kapatmasını sağlayın.
    ekran kapanma süresini çok uzatmayın.
    bundan daha ötesi yok :)

.
  11. OrangeKing
        Like  

.

User deleted

Bende forumda yeniyim donanimhaberden takip ediyordum. Ama orası bura kadar yeterli değilmiş onu gördüm. Nottach romu yüklemek istiyorum. Şöyle bir sorunum var onu çözer mi acaba? Telefon bazen arandığı halde çalmıyor arama geçmişindede arama gözükmüyor halbuki arayan kişi telefonumun çaldığını duyuyor. Çok kez niye açmadın lan telefonumu diye sitemler alıyorum :) Reset atınca düzeliyor ama sorunu ne zaman verdiğini bilmemek çok üzücü bir durum. Paranoyak olmak üzereyim orjinal 2.3.4 rom kullanıyorum. Sorunun çözümünü bilen var mı? Yada daha önce yaşayan oldu mu? Birde nottach hakkaten orjinal romun üstüne mi inşa edilmiş motoblurdanda komple kurtulmak istiyorum tibu ile dondurdum ama tatmin olmadım açıkçası =)

.
  12. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (OrangeKing @ 28/5/2012, 03:48) 
    Bende forumda yeniyim donanimhaberden takip ediyordum. Ama orası bura kadar yeterli değilmiş onu gördüm. Nottach romu yüklemek istiyorum. Şöyle bir sorunum var onu çözer mi acaba? Telefon bazen arandığı halde çalmıyor arama geçmişindede arama gözükmüyor halbuki arayan kişi telefonumun çaldığını duyuyor. Çok kez niye açmadın lan telefonumu diye sitemler alıyorum :) Reset atınca düzeliyor ama sorunu ne zaman verdiğini bilmemek çok üzücü bir durum. Paranoyak olmak üzereyim orjinal 2.3.4 rom kullanıyorum. Sorunun çözümünü bilen var mı? Yada daha önce yaşayan oldu mu? Birde nottach hakkaten orjinal romun üstüne mi inşa edilmiş motoblurdanda komple kurtulmak istiyorum tibu ile dondurdum ama tatmin olmadım açıkçası =)

cihazınızın bootloader kilidi açılmış ve CWM yüklü mü?
    bunlar tamamsa, "custom rom" yani nottachtrix gibi romları yükleyebilirsiniz.
    yoksa orijinal blur rom'a devam...

bootloader kilidi ve CWM yükleme rehberleri forum içinde ayrı başlıklar altında mevcuttur.
    foruma hoşgeldiniz...

.
  13. OrangeKing
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 28/5/2012, 11:25)
    QUOTE (OrangeKing @ 28/5/2012, 03:48) 

cihazınızın bootloader kilidi açılmış ve CWM yüklü mü?
    bunlar tamamsa, "custom rom" yani nottachtrix gibi romları yükleyebilirsiniz.
    yoksa orijinal blur rom'a devam...

bootloader kilidi ve CWM yükleme rehberleri forum içinde ayrı başlıklar altında mevcuttur.
    foruma hoşgeldiniz...

Hımm henüz bootloader kilidi açık değil onu açınca geri dönme imkanım kalmıyor ve garanti kapsamı dışında kalıyor kararsız kaldım şimdi varmı bootlader kilidini geri düzeltmenin yolu?

.
  14. mustea
        Like  

.

User deleted

valla kardeş rsdlite ile orjianl türkiye roomu at ne root kalıyor ne bootloader kalıyor . fabrika çıkışı gibi oluyo . garantide gitmez

.
  15. OrangeKing
        Like  

.

User deleted

QUOTE (mustea @ 28/5/2012, 22:38) 
    valla kardeş rsdlite ile orjianl türkiye roomu at ne root kalıyor ne bootloader kalıyor . fabrika çıkışı gibi oluyo . garantide gitmez

Eyw rsd lite ile kurulumu bilmiyorum bi araştırayım sağolasın rehber oyun filan onların backup tibu ile mi yapıyoruz sonra geri kurulumu nasıl oluyor? daha önce T20 kullanıyordum :) Onda backup almaya gerek kalmıyodu =)

.
305 replies since 12/5/2012, 09:39   40278 views
  Share  
.