ATRIX CUSTOM ROM REHBERİ

« Older   Newer »

Share  
.
  1. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

QUOTE (OrangeKing @ 29/5/2012, 01:50) 
    QUOTE (mustea @ 28/5/2012, 22:38) 
    valla kardeş rsdlite ile orjianl türkiye roomu at ne root kalıyor ne bootloader kalıyor . fabrika çıkışı gibi oluyo . garantide gitmez

Eyw rsd lite ile kurulumu bilmiyorum bi araştırayım sağolasın rehber oyun filan onların backup tibu ile mi yapıyoruz sonra geri kurulumu nasıl oluyor? daha önce T20 kullanıyordum :) Onda backup almaya gerek kalmıyodu =)

öncelikle şunu diyeyim bootloader kilidi kapanmıyor rsd ile flashlayınca root gider ilk gün gibi olur cihaz telefon açılırkenki bootloader unlock yazısı silinir. ama bootloader hala açık olur. bunu serviste anlamazlar diye düşünüyorum ama fastboot ile gerekli kodu yazıp bakarlarsa görürler ama bunu bilecek bir teknik servis olduğunu sanmıyorum.

backup olayını recovery üzerinden kolaylıkla backup yapabilir kolaylıkla restore edebilirsin. şunu unutma recovery üzerinden cihazı brick yapman çok zor ama rsd üzerinden çok çalışma olası bir sorunda cihaz tamamen tuğla olabilir.

ve her zaman elinde çalışan bir kernel çalışan bir radio rom vede bir orjinal rom yedeğin bulunsun her an lazım olabilir.
    örneğin geçen gün miui 2.5.25 kurdum şebeke yoktu cm7.2 rc3 döndüm ama şebeke gelmedi orjinal roma restore yaptım yine şebeke gelmeyinde radio rom yükledim düzeldi.

.
  2. beefytr
        Like  

.

User deleted

katılıyorum çalışan bir yedeğin her zaman hazırda bulundurulmasına.
    eğer kurcalamayı seviyorsanız, bir yerde muhakkak çökerteceksinizdir cihazı :)
    oradan da geri dönüş CWM marifetiyle flash yapmak.
    zaten bootloader kilidi açılmamış cihazla pek bir verim alamazsınız custom rom yükleme adına.
    belki onlarca kere söylendi ama bir kere daha ifade edip kapatayım şu konuyu:

bootloader kilidi açılmış cihazın kilidi bir daha kapanmaz.
    RSD ile flash'landığı zaman olan şey "unlocked" yazısının zahiri olarak ortadan kalkmasıdır, cihazın kilidi hala açıktır.
    garantiyi bozar.
    servise gittiği zaman bunu anlayacak pek kimse yoktur.

diğer yandan root etmek de garantiyi bozar ama geri dönüşü vardır.

son söz: kendine güvenen tüm kullanıcılara CWM yüklemelrini tavsiye ederim çünkü oyuncağınızın gerçek gücünü ancak böyle ortaya çıkarabilirsiniz.

.
  3. foz54
        Like  

.

User deleted

CM7.2 RC3 SÜRÜMÜ ÇIKTI, R3 TABANLI NEUTRINO 2.8 SÜRÜMÜ DE ÇIKTI, İLK MESAJDA GÜNCELLEME YAPTIM

.
  4. adige_cenk
        Like  

.

User deleted

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1650030 bu linkteki rom da sorun yasıyorm.. Şebeke çalışmıyor.. radio rom da denedim ama gene gormedı sebekeyi. Yardım edebilir misiniz bu konuda _?

.
  5. dedebekri
        Like  

.

User deleted

QUOTE (adige_cenk @ 10/6/2012, 18:16) 
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1650030 bu linkteki rom da sorun yasıyorm.. Şebeke çalışmıyor.. radio rom da denedim ama gene gormedı sebekeyi. Yardım edebilir misiniz bu konuda _?

Kernel ne kurdunuz?

.
  6. adige_cenk
        Like  

.

User deleted

aroma da verdıgı seçeneklerden ilkini kurdum.. joker 1000mhz olanı

.
  7. dedebekri
        Like  

.

User deleted

QUOTE (adige_cenk @ 11/6/2012, 13:19) 
    aroma da verdıgı seçeneklerden ilkini kurdum.. joker 1000mhz olanı

Wipe'ları doğru yaptınız mı? /system, /cache, /data, /osh, /preinstall gibi sistem bölümlerini formatlaınız mı? ICS ROM'larında 2 defa kurun diyorlar, 2 defa üstüste kurmayı denediniz mi? Yükleme ardından fix permissons yaptınız mı?

O forumda sizinle aynı sorunu yaşayan var mı? Biryerlerde birşeyler yanlış, ama kurmadığım için bu romu, bilemiyorum nerede?

İLAVE: Meğer MIUI de jokersax'ın sitesinde barındırılıyormuş. Orada aroma ile yükleme yaparkenki adımları yazmış, bi gözatın, kaçırdığınız bir nokta olabilir; www.jokersax.com/developer-pages/th3bill/miui-atrix/

.
  8. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (adige_cenk @ 10/6/2012, 19:16) 

ben sizin yerinizde olsam en son çalışan rom'u bir kere daha yüklerdim...
    daha sonra bir kere daha denerdim bu rom'u...
    forum içinde temiz bir rom için yapılması gerekenlerin bahsedildiği kısımları da uyguladıktan sonra kurardım...

.
  9. adige_cenk
        Like  

.

User deleted

wipe ları dogru yaptıgımdan eminim ama fixpermissons yapmadım.. onerilerinizi dikkate alarak tekrar denerim.. Kullanmak istiyorum bu romu :D Çok güzel bir aroma hazırlanmış cok hoş modlar var..

.
  10. beefytr
        Like  

.

User deleted

o vakit kolay gelsin...

.
  11. ahmet__01
        Like  

.

User deleted

aynı romu bende kurdum bendede şebeke yok ama sol üstte tr turkcell yada vodafone yazıyor ama halbuki hattım avea.
    tüm wipeler system osh vs. fix permission falan yaptım ama şebeke yoktu hatta bir keresinde radio rom gitti orjinal roma döndüm hala şebeke yoktu cm7-9 yükledim yine gelmedi radio rom yükledim düzeldi.

.
  12. adige_cenk
        Like  

.

User deleted

Aynen bende de tekrar hüsran oldu.. Ne yapsam çare olmadı. Baska bir ics denedim onda da cm9 temasını kurunca uygula dedım ve reset attı telefon, bi daha da açılmadı :D Sonuç olarak millet ics yi unuttu üstüne süslemeler yapıyor. Biz daha yok 3. çeyrek yok ... çeyrekte gelecek diye oturalm. Gittikçe moto fanlığım dibe vuruyor :D Adamlar win mobile tabanlı telefonda (htc) İCS 4.0.4 ü benden daha stabil kullanıyor :D cm7.2 ye devam. O bile %100 stabil değil.

.
  13. beefytr
        Like  

.

User deleted

Kim ne derse desin en sağlam ve dengeli kullanım yine de Stock Rom'larda...
    Maalesef üzücü ama gerçek bu...

.
  14. foz54
        Like  

.

User deleted

ilk mesaj güncellendi yeni romlar eklendi

bence en iyisi cm7.2 stabil sürüm de çıktı, cm her ihtiyacı karşılıyor motoblurlu stock romlar bıktırdı artık..
    3.çeyrek tem-ağus-eylül oloyo galiba, beklemekten başka çaremiz yok :D
    adige_cenkin dediği gibi adamlar wm6.5 ile gelen htc hd2de wp7, android 2.3 ve 4.0 kullanıyolar biz daha ne diyelim :D

.
  15. BuYaZ
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar az önce NottachTrix4G 1.3.1 romunu kurdum ama ekrana NottachTrix4G yazısı 2DK dır yanıp sönüyor daha sonra telefon kapandı normaldede böylemidir acaba

.
305 replies since 12/5/2012, 09:39   40278 views
  Share  
.