ATRIX KERNEL REHBERİ

« Older   Newer »

Share  
.
  1. dedebekri
        Like  

.

User deleted

QUOTE (t_01 @ 6/6/2012, 07:56) 
    Bu kernelleri radio rom gibi rsd ile flashlamamız mümkün mü? Yani illa recovery kurmak mı gerek?

Bu kernel'ler (Linux çekirdeği) .zip dosyası şeklinde paketlenmiş ve CWM (veya TWRP) recovery ile yüklenebiliyor.
    Yani evet, recovery kurmak lazım.

.
  2. beefytr
        Like  

.

User deleted

QUOTE (t_01 @ 6/6/2012, 08:56) 
    Bu kernelleri radio rom gibi rsd ile flashlamamız mümkün mü? Yani illa recovery kurmak mı gerek?

belki bir kere daha tekrar etmekte fayda vardır.
    atrix'inizin gücünü ortaya çıkarmanın yolu tüm zincirlerini kırmaktır.
    bu da ancak bootloader kilidini açarak ve peşinden de CWM yükleyerek olur.
    ama bu işlem garantiyi ortadan kaldıracağı için çoğu arkadaşımız tarafından endişeyle karşılanıyor.
    o zaman da cihazdan alacağınız performans eksik kalabiliyor.

.
  3. t_01
        Like  

.

User deleted

QUOTE (beefytr @ 6/6/2012, 09:46) 
    QUOTE (t_01 @ 6/6/2012, 08:56) 

ama bu işlem garantiyi ortadan kaldıracağı için çoğu arkadaşımız tarafından endişeyle karşılanıyor.

Aslında unlock yapmıştım cihazı ama bazı sorunlar oldu ekran donması filan oluştu nekadar rom değiştirsemde notactrix cm7 cm9 yüklesemde ekran tuş kilidinde donuyordu tam garantiye verecektim cihaza orjinal romu flashladım donma ortadan kayboldu şimdi tekrar cwm yüklemek istemiyorum cihaz stabilleşmişken cünkü tekrar donma olayı yaşamaktan korkuyorum. o yüzden eğer kernel flashlama olayı varsa hiç cwm ile ugrasmadan flashlıyım dicektim ama yokmus neyse bu haliyle kullancaz artık napalım =)

.
  4. dedebekri
        Like  

.

User deleted

QUOTE (t_01 @ 7/6/2012, 23:16) 
    QUOTE (beefytr @ 6/6/2012, 09:46) 

Aslında unlock yapmıştım cihazı ama bazı sorunlar oldu ekran donması filan oluştu nekadar rom değiştirsemde notactrix cm7 cm9 yüklesemde ekran tuş kilidinde donuyordu tam garantiye verecektim cihaza orjinal romu flashladım donma ortadan kayboldu şimdi tekrar cwm yüklemek istemiyorum cihaz stabilleşmişken cünkü tekrar donma olayı yaşamaktan korkuyorum. o yüzden eğer kernel flashlama olayı varsa hiç cwm ile ugrasmadan flashlıyım dicektim ama yokmus neyse bu haliyle kullancaz artık napalım =)

CWM yükledikten sonra, farklı kökenlere sahip ROM'ları (MIUI, CM7, CM9, Nottachtrix, vb.) yüklemeden önce, /system /data /cache /preinstall /osh gibi sistem bölümlerini tek tek elle formatlamanız, ardından ROM kurmanız en sağlıklısı.

Çünkü eğer ROM'un kurulum script'i bu bölümleri silmiyorsa, sadece üstüne yazıyor. Birinden arta kalan herhangi bir ayar veya sistem dosyası da, uyumsuzluk çıkarıp sıkıntıya sebep oluyor.

Orijinal ROM'dan geliyorsanız, önce tüm bu bölümleri CWM ile temizleyin, ardından ROM atın, sonra da gıcır gıcır ve sorunsuz kullanın.

.
  5. beefytr
        Like  

.

User deleted

CWM ile temiz bir rom kurmak için şunları yapmayı ihmal etmeyin:

wipe dalvik cache
    wipe cache
    (isterseniz wipe/format user data işlemini de yapabilirsiniz ama nasıl olsa bir sonraki aşamada yapılıyor)

sonra fastboot'a geçin ve şu komutları sırayla verin alete:

fastboot erase boot
    fastboot erase system
    fastboot erase userdata
    fastboot erase cache
    fastboot erase webtop
    fastboot erase preinstall
    fastboot reboot

şimdi tekrar CWM'ye girip (cihaz yeniden açılırken elinizi ses kapama düğmesinde tutmayı unutmayın) istediğiniz rom'u yükleyin.

.
  6. isminivermeyenizleyici
        Like  

.

User deleted

Selamlar.Cm7' kullanıyorum. Oyun oynarken ve Whatsapp'ta uzun süreli takıldığımda telefon ısınıyor.Donanımsal ya da yazılımsal bir sıkıntısını çekmedim ama durumun cm7'deki kernelle bağlantısı olduğunu düşünüyorum..Standar cm7'deki kernel nedir ve ghz değerini düşürsem ısınma sorununu halledebilir miyim? ya da siz ne tavsiye edersiniz? (batarya tasarrufu ve ısınma durumu da önemli tabii)

.
  7. beefytr
        Like  

.

User deleted

atrix genel itibariyle 1Ghz'lik kernelle zaten süper çalışıyor.
    ötesini de, örnek olarak 1.5 Ghz, kaldırıyor ama pil kullanımı ve ısınması çok artıyor doğal olarak.
    belki 1.3 Ghz kernel denenebilir ama o da kullanım amacı bittikten sonra 1 Ghz'e döndürmek kaydıyla.
    yoksa dediğim gibi ısınma ve pil harcamasının önüne geçemezsiniz.

bu arada doğruyu söylemek gerekirse CM7 ne kullanıyordu hatırlamıyorum.
    ama epsilon project türü bir rom kullanırsanız orada 1.5 Ghz'e kadar seçenkelr mevcuttur.

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Üst konu yapılmıştır.

İlk postta kırık linkler mevcut foz54, düzeltirsen seviniriz.

.
  9. foz54
        Like  

.

User deleted

QUOTE (t_01 @ 6/6/2012, 07:56) 

sanırım sbf olarak yok. zaten kernel yükledikten sonra işlemci kontrolü için cihazın rootlu olması lazım, rootlu cihaza da cwm recovery kurmak zor olmasa gerek. tabii unlock yapmak istemiyorsanız bilemem ;)

.
  10. MeeTiN
        Like  

.

User deleted

arkadaslar trden alınma atrixteki takılmaları neden kaynaklanır orjınal kernelden mı konudaki 1.0 ghz lik kerneli yuklesek acaba bu takılmalardan ve yavaslıktan kurtulabılırmıyız.

boyle donanıma sahıp bır telın takılması yavaslaması hıc mantıklı degıl.
    piyasada atrixin yarı donanımına sahıp teller sakır sakır calısıyo hıc anlam veremıyorum.
    cm7 kurmustum gayet guzeldı ama stock rom cok hosuma gıdıyor butun ozellıklerınıde sevıyorum.

.
  11. isminivermeyenizleyici
        Like  

.

User deleted

QUOTE (MeeTiN @ 8/7/2012, 20:01) 
    arkadaslar trden alınma atrixteki takılmaları neden kaynaklanır orjınal kernelden mı konudaki 1.0 ghz lik kerneli yuklesek acaba bu takılmalardan ve yavaslıktan kurtulabılırmıyız.

boyle donanıma sahıp bır telın takılması yavaslaması hıc mantıklı degıl.
    piyasada atrixin yarı donanımına sahıp teller sakır sakır calısıyo hıc anlam veremıyorum.
    cm7 kurmustum gayet guzeldı ama stock rom cok hosuma gıdıyor butun ozellıklerınıde sevıyorum.

stock rom'da kasılmalar olur.Stock rom üzerine kurulmuş Custom romları kurun ? Mesela Canada Bell Romu standart rom üzerine kurulmuş.deneyeceğim yakın zamanda ben de.Şimdilik CM7 RC2 :)

.
  12. MeeTiN
        Like  

.

User deleted

evet costum romlarda hıc sorun olmuyor saol

.
  13. foz54
        Like  

.

User deleted

herşeye rağmen dönüp dolaşıp kurduğum rom: nottachtrix ;)
    stok romdan bahsetmeye gerek yok, cm7 stabil sürümde bile hatalar çıkıyor arasıra ve bu da can sıkıyor, sonunda telefonu nottachtrix yüklü blur uyg. döndurulmuş halde buluyorum :D

.
  14. blttalas
        Like  

.

User deleted

link kırık düzeltin diyoruz adam linki siliyor :D
    ATT original kernel 1 ghz >>att_kernel_stock.zip

şifre :motomodtr

ilk posta eklersen iyi olur

.
  15. foz54
        Like  

.

User deleted

QUOTE (blttalas @ 12/7/2012, 14:49) 
    link kırık düzeltin diyoruz adam linki siliyor :D
    ATT original kernel 1 ghz >>att_kernel_stock.zip

şifre :motomodtr

ilk posta eklersen iyi olur

bu konudaki kernellerin hicbiriyle alakam yok, xda dan alinti. alinti linkleri de mevcut, orjinalinde kirik zaten ;)

BU DEVİRDE KİM NE YAPSİN ATT ORJİNAL KERNELİ, OFFİCAL ROM KURARKEN KERNEL ZATEN YUKLENİYOR.
    bu kernele ihtiyaci olan bir kisi bul ekleyim ilk mesaja :D

.
76 replies since 15/5/2012, 08:56   10199 views
  Share  
.