ATRIX KERNEL REHBERİ

« Older   Newer »

Share  
.
  1. mustea
        Like  

.

User deleted

Motorola Atrix CyanogenMod 7.2 kurdum uygun kernel hangisi olur.
    ğAtrix Cyanogenmod7 kerneller; CyanoElite 1.6GHz Ultimate kernel==> www.tunerspotter.com/clemsyn/Ultimate1.6eliteCyano.zip

yükledim ama telefon core dua ekrnaın geçemedi bi türlü fgormatlamak zorunda kaldım

.
  2. dedebekri
        Like  

.

User deleted

QUOTE (mustea @ 11/8/2012, 02:40) 
    Motorola Atrix CyanogenMod 7.2 kurdum uygun kernel hangisi olur.
    ğAtrix Cyanogenmod7 kerneller; CyanoElite 1.6GHz Ultimate kernel==> www.tunerspotter.com/clemsyn/Ultimate1.6eliteCyano.zip

yükledim ama telefon core dua ekrnaın geçemedi bi türlü fgormatlamak zorunda kaldım

http://faux.androidro.ms/Atrix-CM7-Kernel-1.00GHz-026b1.zip

.
  3. foz54
        Like  

.

User deleted

o 1.6ghzlik kernel fanteziye kaçıyor zaten :D benchmarklarda telefon reset atıyor :D

yüklemeden önce wipe cache yapmadıysan boot ekranında takılır, formatlamana gerek yok, wipe cache yap dene ;)

.
  4. yusufcakmak21
        Like  

.

User deleted

şarj konusunda etkisi oluyor mu yani şarjı çok daha fazla gider mi

.
  5. OrangeKing
        Like  

.

User deleted

QUOTE (yusufcakmak21 @ 16/9/2012, 01:40) 
    şarj konusunda etkisi oluyor mu yani şarjı çok daha fazla gider mi

Tabi işlemci daha çok calisacagindan sarj çok gider ama dokunmatigi bozacak olmasi daha büyük bir sorun hemde kalıcı bir şekilde semseddin uyarıyor herkesi... ;)

.
  6. foz54
        Like  

.

User deleted

cpu master vb. program kullanırsan gözüküyor zaten hangi hızda kaç mV enerji harcadığı. ona göre şarj az gidiyor.
    benim hem stock hem cm romlarda favorim faux 1,3 ghz. çünkü 1ghz=1000mV... 1,3ghz=1300mV enerji harcıyor batarya dostu performans stabil ;)

.
  7. ozkanwap
        Like  

.

User deleted

kernel 2 küsürden 3.08 gibi kerneller sadece numara olarakmı farklı yoksa belli bir yapının üzerine cihazlara göre hazırlanmasımı. atrix 2.xx kernel varken samsung s8500 ün sonradan android yüklendigi halde şuan 3.xxx kernellerinin olması gibi.
    kısacası yapı farkımı var yoksa sadece numaradan ibaretmi ( normalde pc linux da farklıda ondan merak ettim :) )

.
  8. foz54
        Like  

.

User deleted

Kerneller linuxa ozgudur heryerde aynidir. Suan pcdeki linux icin de 3... kerneller var. Atrix icin 2.6 var 3.0 cikmadi

.
  9. ozkanwap
        Like  

.

User deleted

QUOTE (foz54 @ 24/9/2012, 09:44) 
    Kerneller linuxa ozgudur heryerde aynidir. Suan pcdeki linux icin de 3... kerneller var. Atrix icin 2.6 var 3.0 cikmadi

uzun zamandır 2.xx kernel kullanmadım sadece rakamsal olarak bile rahatsız edici <_<

.
  10. eneserk
        Like  

.

User deleted

Çoğu romu denedim, cm7,miui,neoutrino,Nottachtrix,cm10... En stabil bulduğum rom cm10du ama onda da video oynamıyor kasılma yapıyor. Ve birde benim için vpn olayı çok önemli stock rom dışında da vpnsi düzgün çalışan bir rom bulamadım açıkçası.. Stock romda da wifi sleep policy sorunlu. Ekranı kapattığın an wifi kesiliyor uyuz oluyorum ! şimdi soracağım şudur ki mesela stock rom yüklesem cm7 kerneli atsam onun üstüne wifi filan daha iyi olur mu ( cm7de çok hızlıydı wifi) , bu uyku sorunu düzelir mi ?

(bir de bu Nottachtrix'in aroma'sız kurulumu yok mu ? aromadaki ayarları anlamıyorum tam olarak ing. yok da .s Dediğinize göre stock rom gibi hatta daha güzelmiş, ben kurulumdan dolayı sanıyorum verim alamadım. Yardımcı olur musunuz bu konuda?)

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Stock rom'da sadece motorola kerneli yada motorola kernelinin editlenmiş halleri çalışır. CM7 kerneli çalışmaz. Wifi sleep policy sorunu ATRIX AT&T 2.3.6 sürümünde adreslendi, istersen AT&T 2.3.6 stock rom baz alınarak yapılmış custom romları deneyebilirsin. Hem vpn sorunsuz çalışır, hemde diğer isteklerin karşılanır.

.
  12. eneserk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 31/12/2012, 21:21) 
    Stock rom'da sadece motorola kerneli yada motorola kernelinin editlenmiş halleri çalışır. CM7 kerneli çalışmaz. Wifi sleep policy sorunu ATRIX AT&T 2.3.6 sürümünde adreslendi, istersen AT&T 2.3.6 stock rom baz alınarak yapılmış custom romları deneyebilirsin. Hem vpn sorunsuz çalışır, hemde diğer isteklerin karşılanır.

Adreslenmek nedir?

önerebileceğiniz bir rom var mı adminim?

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Adreslenmek, sorunu tespit edip düzeltmektir.

CSRom deneyebilirsin ama Turbo değil normal sürümünü deneyin.

.
  14. eneserk
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 31/12/2012, 21:58) 
    Adreslenmek, sorunu tespit edip düzeltmektir.

CSRom deneyebilirsin ama Turbo değil normal sürümünü deneyin.

hocam bu fruit case ne demek?

bu romun Türkçe destegi var mı?

bir de gapps uygulamasının linkine for turbo yazmış ya normal için ne yüklenecek?

.
  15. necc7
        Like  

.

User deleted

lg optimus 2 x in ics kerneli bizim cihaza olmazmı aynı chipset ve cpu yu kullanıyor sonuçta.

.
76 replies since 15/5/2012, 08:56   10199 views
  Share  
.