root olmuyor farkli room yuklenmiyor. acil yardim lutfen..

« Older   Newer »

Share  
.
  1. volkan uysal
        Like  

.

User deleted

cok acil yardim istiyorum. bende de motorola
    defy var. eski room a geri donerken telefon hata
    verdi ve ilk ekranda donuyo du. bende farkli bir
    room u flaslite ile attim. suan tel calisiyo fakat
    room ingilizce. birsuru room denedim ve hicbiri
    acilmiyo. ilk ekramda motorola yazisinda kaliyo.
    denemedigim program da kalmadi root ta
    olmuyo. birsuru program denedim bir turlu root
    olmuyo. usb hata ayiklama modu fln acik. acil
    yardim edin. 2 aydir ingilizce kullaniyorum
    telefonumu. artik turkce ve hizli bir room
    istiyorum. camera da calismiyo suan.. telefonun
    ayarlarinda yazanlari yaziyim yardimci olun
    lutfen
    android versiyon: 2.3.6
    baseband versiyon: EPU93-U-00.06.03
    karnel versiyon: 2.6.32.9-ge281b6e
    hudsoncm@il93lnxdroid80#1
    build number: 4.5.1-134-DFP-231
    hersey icin simdiden tesekkurler..

.
  2. ekrem
        Like  

.

User deleted

Gecmis olsun bir daha froyo romlara donemezsin.Dua et defy gingerbread guncellemesi alsin yada yeni gingerbread kernel bir tane rom cikarsinlar defy icin yoksa kamerasiz kullanmak zorunda kalacaksin telefonu.eger telefonu turkce kullanmak istiryorsan defy plus cm9 u cwm den kur cok guzel bir rom ama sarj suresi 1-1,5 gun gidiyor

Ayrica motorola 4.5.1-134-DFP-231 romunda root acigini kapatmis root edemezsin root etmenin bir yolu var

1,wipe cache

2,bu romu flasla

http://sbf.droid-developers.org/umts_jorda...rvice1FF.sbf.gz

3,wipe cache yap

4,Bu romu flasla(2 part)

1. www.mediafire.com/file/v4dmq784z4uq5vc/firmware.zip

2. www.mediafire.com/file/ceekf679b81h6wt/firmware.z01

5,wipe cache yap

6,bitti.

telefonun rootlu olarak acilacak kamera calismiyor cunku defy plus romu.

.
  3. ekrem
        Like  

.

User deleted

wipe cache yi bilmiyorsun ve gingerbread rom flaslamissin telefona neyse........geri donus yok volkan uzulerek soyluyorum miui yada cyanogen gibi romlari artik yukleyemezsin.(defy plus versiyonlarini yukleyebilirsin sadece) cyanogen9 defy plus romunu yukleyebilirsin rom turkce cok guzel ama malesef kameran calismaz miui romum defy plus versiyonu da cikti onuda yukleyebilirsin ama onda da kameran calismaz...

Turkce rom kullanacagim diyorsan cyanogen9 defy plus romunu kullan.

bu programi indir telefonuna kur.telefonu kapat mavi ledy yandigi anda ses kisma tusuna bas recovery>custom recovery yi sec onceden indirdigin cyanogen9 defy plus yazilimini bu programla kuracaksin.senin icin mediafireye upload ettim.

Sndinitdefy2.3

www.mediafire.com/?a62kyy9dryu82bh

.
  4. volkan uysal
        Like  

.

User deleted

ekrem bey cok tesekkur ederim. dediklerinizi deniycem. root atsam diger defy nin roomlarinida da denemek istiyorum acikcasi.. :) bi ara oyle bi room denedim camera da calisiyodu. :) hersey icin tesekkurler. zaten bu gidiste telefon bozulucak.. artik yenisini aliriz ne yapalim. hersey icin tekrar tesekkur ederim. sonuctan haberdar edicem umarim olur.. ingilizceden biktim artik. :))

.
  5. ekrem
        Like  

.

User deleted

Ayni sorun bende de var flasladigimiz rom gingerbread rom yani 2.3.xx romlar bu romlarda kamera calismiyor calisanini bulursan banada haber ver ama yok oyle bir rom.Ama dedigim gibi dediklermi sirasiyla yap iki tane rom flaslayacaksin sirasi ile birinci romu flasladiktan sonra telefon acilacak ama rootlu sekilde degil.telefonu kapatip iki part seklinde indirdigin romuda ustune flasladigin zaman telefon otomotikmen rootlu bir sekilde acilacak

.
  6. volkan uysal
        Like  

.

User deleted

size takrar tekrar tesekkur ederim..basinizi sisiriyorum ama bir sorum daha olucak ben farkli roomlarida denedigimde tel hic acilmazsa uzerine baska room flaslasam acilir mi yoksa beckup tan gerimi yuklemeliyim.?? ben biyerde okudum adam kedi telefonunun beckup dosyasini paylasmis.yada kendi telefonunun flash halini paylasmis. orjinal defy roomu yani. bu sekilde bi geri donus olabilir mi.. hic mi caresi yok yani bunun??

.
  7. ekrem
        Like  

.

User deleted

estafurullah baska romlari deneyebilirsin ama froyo romlari denemene gerek yok cunku froyo romlari flaslarsan telefon hic acmaz sadece verdigim rootlu romu flasladiginda telefonun acilir froyo romlari backup tan yukleseniz dahi motorola logosounda takilir acmaz hicbir sekilde froyo romlari yuklemezsiniz tek alternatifiniz var benim icin kamera onemli degil diyorsaniz cyanogen9 romunu telefonunuza yukleriz tamamen turkce ve cok guzel bir rom ama daha gecelik bir surum oldugu icin sarj suresi biraz kisa 1 gunden biraz fazla gidiyor yada bir gun.motorola dan bunun icin sogudum defy den sonra bir telefon daha alirsam heralde motorola olmayacak htc yada baska bir marka dusunuyorum.

.
  8. volkan uysal
        Like  

.

User deleted

cok tesekkurler.. denemek icin sabirsizlaniyorum. yarin ya telefon iyice bozulucak yada adam olucak. :) tekrar yardiminiz gerekebilir yani. kendinize iyi bakin. verdiginiz bilgiler icin tesekkurler.

son birsey mui roomunu neden onermiyosunuz.. turkce olmadigi icin mi yoksa telefonu kastigi yavaslattigi icin mi.?? cm9 ile mui arasindaki fark nedir??

.
  9. border force
        Like  

.

User deleted

Ekrem abi seni forumda Razr XT910 yada Atrix MB860 ile görmek istiyoruz, bîrak su defyi artik yaw.

.
  10. ekrem
        Like  

.

User deleted

Valla razr da cok ucuzladi burak750 liraya kadar dustu burda ama bu motorola kafami bozuyor protesto ediyoru razr almamakla :D

volkan ben burdayim sen ugras yapamadigin yer olursa foruma yaz gunluk kontrol ediyorum merak etme :D miui romu tavsiye etmiyorum cunku daha yeni cikti cok hatalar var bir iki ay lazim duzeltmeleri icin.

.
  11. volkan uysal
        Like  

.

User deleted

ekrem bey telefonu halletim. root oldu cm 9 uda yukledim. hersey mukemmel. yardimlariniz icin cok tesekkurler. tek bir sorun kaldi camera calismiyor ve rehberimdeki kisilerin numarasi 0555 444 33 22 yerine 055 544 43322 seklinde ayrilmis gorunuyo. duzeltme sansimiz varmi..?

.
  12. ekrem
        Like  

.

User deleted

marketten go dialer ex diye arat yukle orjınalı ıle degistir.zaten marketten yukledıkten sonra ılk telefon aramanda telefon sana secenek sunacaktır hangı d,aler kullanılsın diye alt kısımda sureklı hangısını kullanacaksın tiki var onu işaretle go dialer ex sec sorunun duzelecektır.yada cesıtlı dialerler var markette birini secebilirsin ama go dialer ex ben cok begenıyorum kup seklınde cevırebılıyorsun dialerı.

.
  13. volkan uysal
        Like  

.

User deleted

ekrem bey ben vilkan. yine rahatsiz ediyorum ama chaynegen mod 9 android 4.0.4 yani son versiyonu stabil surumunun linkini paylasirmisiniz. yanlis room yukleyip kardesimin defy sini de haşat etmek ustemiyorum. tesekkurler. :) not: kardesimde motorola defy mb525 orjinal room yuklu. camerasi calisan bi room lutfen.. :)

.
  14. ekrem
        Like  

.

User deleted

Telefonu rootlayıp clockworkmod ile froyo romları yukleyebilirsin Rsd ile gingerbread romları flaslamadıktan sonra birsey olmaz.cyanogen 9 stabil sürüm şu anda yok gecelik sürümler var yani günlük yada haftalık yayınlanan romlar.

.
  15. volkan uysal
        Like  

.

User deleted

peki sizinbdediginiz gibi yapalim. camerasi calisan guncel ve stabil bi mui rom paylasin onu yukliyim. ne olur ne olmaz die bide cm7.1 de paylasin oda yedekte dursun. :) tesekkurler..

.
15 replies since 17/6/2012, 10:15   392 views
  Share  
.