Root Edemiyorum

« Older   Newer »

Share  
.
  1. paladindemir
        Like  

.

User deleted

Telefonumu ne ettiysem root edemedim,
    Super one click hep başarısız oluyor, ne yapmam gerek bilen yardımcı olursa çok sevinirim.
    Sistem sürümüm: Moto_Version.2.54.0.MB525.Retail.en.ME2
    Bellenim Sürümü:2.1-update 1

sistem güncelle dediğim zaman işlem hep başarısız oluyor ve "şu anda güncellemeler denetlenemiyor
    daha sonra tekrar deneyin" yazısı çıkıyor.

İşin özü derdim yazılımımla ilgili, bazı yavaşlıklar, takılmalar ve eksikliker mevcut.
    Root etmeden yazılımı güncelleme şansım var ise buda işimi görür, yok ise nasıl root edilir bu cihaz.
    Şimdididen yardımı olan herkese teşekkürler.

.
  2. dogangoxel
        Like  

.

User deleted

Merhaba paladindemir , foruma hoşgeldin .

İlk olarak bilgisayarına uygun usb sürücülerini yükle ,

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=31650326

Daha sonra buradan super one click programını bilgisayarına kur ,

http://uploaded.to/file/qkab5pnh

Telefonunu Usb hata ayıklama modunu aktif et ( Menü-Ayarlar-Gelişim)

Cİhazı usb kablo ile bilgisayara bağla ve super one click programını çalıştır.

Root seçeneğini tıkla ve işleme başla ,

Senden yüklenmesi istenen uygulamalara onay ver ,

Son olarak cihazını kapat aç ve menüde superuser kurulduğuna emin ol.

.
  3. ekrem
        Like  

.

User deleted

paladin demir guncelleme ile root etmenin bir alakasi yok.Yani guncelleme yapmak icin telefonu root etmen gerekmiyor.Ayrica root etmek istiyorsan doganin dedigini yap olur.

.
  4. paladindemir
        Like  

.

User deleted

Güncellemeden kastım, androidin yeni sürümüne yükseltmek mümkün mü root etmeden? Telefonun güncelleme sekmesi hep daha sonra tekrar deneyin diyor. Super one click yöntemi ise çok denedim ama root failed mesajı veriyor USB hata ayıklama modu durumuna dikkat ediyorum, zaten çoğu yerde bu yöntem anlatılmış ama bende başarısız. Peki bu adb komut paneli ile root etme yöntemi diye birşey duydum bilginiz var mı?

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Güncelleme için root yapmana gerek yok ama bilgi olsun, cihazını super one click programıyla kolaylıkla root edebilirsin. Yazılım güncellemesi için aşağıdaki konudan 2.2 Froyo rom'u indir ve rsd lite ile flashla paladindemir.

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=46205722

.
  6. paladindemir
        Like  

.

User deleted

Evet , son durumu belirteyim, super one click hiç bir şekilde root etmedi telefonu ancak rsd lite ile 2.2 froyo yu kurduktan sonra
    Super one click işe yaradı. Root ettim, sonra ilginç bir sıkıntı geldi başıma, ben telefonu araba içinde bluetooth ile kullanıyorum, ne zaman arabadan insem kendiliğinden müzik çaları çalmaya başladı, o da telefonda gelen müzik çalar unisntall edilmiyor, allahtan root explorer diye bir program varmış, kaldırdım music playerı kurtuldum. Yardımlarınız için teşekkürler.

.
  7. paladindemir
        Like  

.

User deleted

Evet en son 2.2 froyo kurmuştum aradan biraz zaman geçti ama arkadaşlar faydalansın diye deneyimleri paylaşmak istedim. 2.2 Türkçe destekli froyo dan hiç memnun değildim, kendi kendine sim kartı görmemeye , çektiğim resimleri göstermemeye başlamıştı.yabancı bir forumdan MIUI nin 2.2.17 sürümünü buldum, burada bulunan dan daha yeni bir sürümdü, site adı vermek sakınca yaratıyor mu bilmediğimden şu an için linki paylaşmıyorum. Neyse MIUI nin burada anlatılan kurulum şekli ile kurulumu yaptım, sonuç mükemmel. Telefon ekstra işlemci overlock'u yapmadığım halde 1,1 ghz de default halde çalışıyor, en ufak sorun yok ve üstelik hızıyla ters orantılı pil ömrüde en az %40 uzadı. Telefonuma yeniden aşık oldum zaten ebat ve sağlamlık olarak üstüne yoktu, e şimdi telefonda çok hızlı, tek eksiği kamera kalitesi, keşke DEFY 2 yapacaklarsa HD kameralı yapsalar. Neyse yeterince uzattım, root işlemlerim sırasında yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler 800 liraya aldığım telefon gözümde 1500 tl lik performans sahibi oldu biranda.

.
  8. volkan uysal
        Like  

.

User deleted

Posted on 15/6/2012, 23:09
    Acemi Modder
    Group: Member
    Status:
    cok acil yardim istiyorum. bende de motorola
    defy var. eski room a geri donerken telefon hata
    verdi ve ilk ekranda donuyo du. bende farkli bir
    room u flaslite ile attim. suan tel calisiyo fakat
    room ingilizce. birsuru room denedim ve hicbiri
    acilmiyo. ilk ekramda motorola yazisinda kaliyo.
    denemedigim program da kalmadi root ta
    olmuyo. birsuru program denedim bir turlu root
    olmuyo. usb hata ayiklama modu fln acik. acil
    yardim edin. 2 aydir ingilizce kullaniyorum
    telefonumu. artik turkce ve hizli bir room
    istiyorum. camera da calismiyo suan.. telefonun
    ayarlarinda yazanlari yaziyim yardimci olun
    lutfen
    android versiyon: 2.3.6
    baseband versiyon: EPU93-U-00.06.03
    karnel versiyon: 2.6.32.9-ge281b6e
    hudsoncm@il93lnxdroid80#1