[ROM][ICS 4.0.4] CyanogenMod 9 stable for Defy MB525

« Older   Newer »

Share  
.
  1. labirent14
        Like  

.

User deleted

Paylaşım için teşekkürler. Ben ilk defa rom yükleyeceğim. O yüzden sorularım saçma olursa maruz görün.
    Yukarda iki adet indirilen dosya var.

CM9 DEFY ve Gapps

Bunlar nedir ve hangisi ne iş yapar?

Kurulum talimatında bahsedilen *.zip hangi dosyadır?

Ayrıca tüm bu işlemler başlamadan evvel cihazı root yapmak gerekiyomu?
    (Eğer gerekiyorsa onun içinde biraz araştırma yapmam lazım:)

Son olarak bazı arkadaşlardan duyduğum birşey; sonradan yapılan romlar pek stabil çalışmıyormuş (menülerde, internet bağlantılarında, GSM çekim gücünde, hoparlör kulaklık sorunları gibi şikayetler.)

Bu paylaşılan rom tamamen sorunsuzmudur..? Eğer öyleyse hemen yüklemek isterim. Froyodan çok sıkıldım.

.
  2.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    Bu stabil rom demiş paylaşan kardeşim yani tamamiyle çalışıyor her şey. CM9 Defy romun kendisi yani temel olarak düşünün. Gapps ise Google Apps yani Google uygulamaları(Google search, Play Store gibi) *.zip dosyası zip uzantılı dosya demek oluyor, burada CM9 DEFY ve Gapps olacak bu zip dosyalarımız. Diğer detayları bilmiyorum.

.
  3. bayburt
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar Herseyi yapıyorum yanlız recovery menüsüne girdiğinde yanlızca 4 seçenek karşıma çıkıyor sdcart dan zip dosya seçme seçeneği yok birde ekranın alt tarafına böyle bi hata veriyor
    E:cant open/cache/recover/command
    E:cant open/canhe/recovery/caller

Telefon da rootlu

Yardımlarınızi bekliyorum çok uğraştım rsd lite dan da yüklemeye çalıştım orda da hata veriyor bilinmeyen hata diyor

.
  4. bayburt
        Like  

.

User deleted

4 gündür bekliyorum bir cevap veren yok

.
  5. labirent14
        Like  

.

User deleted

Arkadaşlar sırf bu CM9 u yükleyebilmek için telefonumun orginal yazılımını kırdım. Root ettim. (super user yüklendi)

CM9 ve gapps dosyalarını SD karta .zip olarak attım. Recovery menüsünü açtım.

Ekranda 4 adet seçenek var;

-reboot system now
    -apply sdcard:update.zip
    -wipe data/factory reset
    -wipe cache partition

Arkadaşların tarif ettiği gibi ilk olarak "wipe data/factory reset" yaptım. Biraz işlem yapıyor (sarı noktalar ilerliyor) ve tamamlıyor.
    Sonra "wipe cache partition" yapıyorum, yine işlem yapıyor ve tamamlanıyor.

Şimdi sıra "install zip from sdcard" işlemini yapmakta. (Bu işlemi tarif eden herkes aynı komut adını yazmış)

Fakat benim ekranda "install zip from sdcard" seçeneği yok. Yukarda da sıraladığım gibi buna en yakın olan "apply sdcard:update.zip" seçeneğini seçiyorum. işlem yapmaya başlıyor ama hemen sonlanıyor.

Yazılanları okuduğumda E: openning SD card failed gibi error uyarıları yazıyor.

En son "Sndinitdefy.apk" uygulamasını SD karta atıp telefona kurdum.

Programı açıp "install 2ndInit Bootmenu" tuşuna basıyorum kurulum yapıyor ve altta "Succes" uyarısı çıkıyor.

Yukarda ise "2ndInit Menu currently installed" yazıyor. Telefonun bildirim ışığı yeşil yanıp kalıyor.

Bu durumdayken programdan çıkıp telefonu kapattım. Recovery menüsünü tekrar açtım ama sonuç aynı.

Recovery menüsünde "install zip from sdcard" seçeneği yok. Acaba nerde yanlış veya eksik var..?

.
  6. border force
        Like  

.

User deleted

Abi 2nd defy i kurmussun ne guzel iste. Telefonu kapat ve tekrardan ac. mavi isik yaninca ses acma tusuna bas recoverye gireceksin. 2nd recoverye gireceksin yani. Sonra wipelari yap insatll zip diyip dosyayi goster reboot et. sen orjinal recoverye giriyorsun oradan rom flashlanmaz.

.
  7. labirent14
        Like  

.

User deleted

QUOTE (border force @ 2/2/2013, 19:03) 
    Abi 2nd defy i kurmussun ne guzel iste. Telefonu kapat ve tekrardan ac. mavi isik yaninca ses acma tusuna bas recoverye gireceksin. 2nd recoverye gireceksin yani. Sonra wipelari yap insatll zip diyip dosyayi goster reboot et. sen orjinal recoverye giriyorsun oradan rom flashlanmaz.

Kardeşim aynen dediğin gibiymiş. Benim açtığım telefonun orjinal menüsüymüş.

Ama 2nd defy programının menüsüne ayrı bir yolla girilmesi gerektiğini bilmediğimden oldu aslında.

Dediğin gibi sadece Power tuşuna basıp bırakatım, telefonu açılırken bir an mavi ve yeşil ışık yanıyor. Ben ekrana moto simgesi gelir gelmez ses kısma tuşuna hızlı aralıklarla basıp bıraktım. Veeeeeeee istenilen recovery menüsü karşımda :)

Hemen wipe işlemlerini hızlıca yaptım. Zaten 50 defa deneme yaptığım için artık ezberledim işlemleri.

Artık Motorola Defy (MB525) Android 4.0.4 İCS versiyonu ile sorunsuz çalışıyor. Herkese tavsiyemdir.

Teşekkür ederim...

.
  8. border force
        Like  

.

User deleted

Hayirli olsun hocam. rom stabil. Yakinda daha yenimsurumu var onu paylasicam. Onu yuklersin :)

.
  9. labirent14
        Like  

.

User deleted

Hemen ilk gözlemlerimi paylaşmak istedim...

İlk olarak google play marketi yüklemeyi unutmuştum. Sonradan ilave ettim . Sorun yok. Uygulama indirdim yükledim.
    Kamerayı açtım foto / video çekiyor ve oynatıyor.
    Tel görüşmesi yaptım sorun yok.
    3G üzerinden internete girdim (google / mynet) sorun yok. Wifi henüz denemedim.
    SD kartımda İGO navigasyon vardı onu yükledim. Henüz açık alanda navi yapmadım ama şuanda program sorunsuz gibi görünüyor.

Bu arada kırmızı ve yeşil lenslerde piksel farkı olduğu yazılmıştı. Video çekerken kaç piksel çekim yaptığımı göremedim. Buna bakabileceğimiz bir menü veya ayar varmı...? (çok emin değilim ama benim lens sanırım kırmızı)

Son olarak küçücük bir pürüz dersem belki fazla olur ama genede yazayım :)
    GSM şebeke göztergesi ile 3G internet up/down simgeleri aynı yerde yani üst üste konumlanmış. Yani 3G internetin açık olup olmadığını anlamak için dikkatli bakmak gerekiyor.
    Ben ilk başta anlamadım. Tesadüfen marketi açmış bulundum ve sayfa yüklenince nasıl olur dedim ve dikkatli bakınca 3G simgesinin şebeke çubuklarının arasında saklanmış olduğunu farkettim.

Fakat dediğim gibi internetle alakalı hiç bir sıkıntı yok. Sadece bir detay diyelim.

Tekrar teşekkürler...

Edited by labirent14 - 2/2/2013, 22:36

.
  10. border force
        Like  

.

User deleted

Tekrardan merhaba,

Screenshot alırsan sorunu bizimde görmemiz daha kolaylaşacaktır.

.
  11. labirent14
        Like  

.

User deleted

3G kapalı
    [IMG]3g_kapal[/IMG]

3G açık
    [IMG]3g_a_k[/IMG]

Edited by labirent14 - 3/2/2013, 12:49

.
  12. border force
        Like  

.

User deleted

http://postimage.org sitesine yukle resmi yuklendikten sonra direk linki kopyala ve burada cevaplama yerine img butonuna bas ve kopyaladigin libki yapistir tamam de

.
  13. labirent14
        Like  

.

User deleted

QUOTE (labirent14 @ 3/2/2013, 12:25) 
    3G kapalı
    [IMG]3g_kapal[/IMG]

3G açık
    [IMG]3g_a_k[/IMG]

İşte 3G kapalı ve açık görünümleri...

.
  14. border force
        Like  

.

User deleted

Tamam internet gidiş geliş göstergelerinde sorun yok. ICS ve JB ROM'lar da bu özellik normal zaten. Göstergenin tam üstünde olucak ve E veya 3G (H) yazısıda sol tarafta.

.
  15. labirent14
        Like  

.

User deleted

ok kardeşim sağol.zaten kullanıma olumsuz bir etkisi yok..

Bu arada dünden beri kullandığım kadarıyla söylüyorum; Froyo dan İcs ye geçince cihaz biraz kasabilir diye tahmin ediyordum.
    Fakat hiç te öyle olmadı. Froyo nasılsa İcs de o hızda çalışıyor. Hatta çok kayda değer olmasada biraz hız artışı da oldu.
    Pil tüketimi buna bağlı olarak biraz daha arttı gibi. (Gerçi dünden beri elimden düşürmüyorum onunda etkisi var.) Bikaç gün daha geçince daha net anlaşılır.

.
71 replies since 2/8/2012, 08:59   4539 views
  Share  
.