[ROM][ICS 4.0.4] CyanogenMod 9 stable for Defy MB525

« Older   Newer »

Share  
.
  1. labirent14
        Like  

.

User deleted

PC den sd kartı formatladığımda sorunsuz çalışıyo. Telefona takınca hata oluyo sadece. Yeni bir SD kart ta aynı şey olmayacakmı?

.
  2. border force
        Like  

.

User deleted

part 1part 2 olarak flashladığın dosyanın tam adını biliyorsan yazarmısın abi?

.
  3. labirent14
        Like  

.

User deleted

burdan almıştım

forum.gizmolord.com/modding-discussions/how-to-root-motorola-defy-(mb525)-and-motorola-defy-(mb526)/

İkinci işlem sırasında a-b-c sırasıyla indirin diyor.

Download all the links below
    a. RSD Lite 5.7
    b. 1st Flash file (Mega Key: QqfNaW1vrTfPy4ic2kwTsnQVQJJTlc-2h-_3qLZrrqM)
    c. 2nd Flash File (Mega Key: LBsdCxCkk1v9SyPSOVui40NPLw46zQNE73qz5VFknC0)

.
  4. border force
        Like  

.

User deleted

Senin cihaz Defy Plus a döndüğü için geri dönemeyeceğiz, sanırım tek dönüş yolu şuanlık bu aşağıda vereceğimsistem;

Cihazı full şarj et, rsd moda alıp şunu flashla

DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231

Ardından şu iki dosyayı indirve winrar ile masüstüne extract et yani ikisini birleştireceksin dosyanın adını firmware.sbf olarak koy

1.dosya
    2.dosya

rsd modda firmware.sbf yi flashla, stock recvoerye girip wipe data wipe cache yap ve telefonu rebootla sonrada rootlanmış olacak ama root gelmez ise unlockroot.comdaki program ile cihazı rootlayıp sndinit kurup herhangi bir cm7 cm9 romu flashla gitsin. Ben şimdi dışarı çıkıyorum sorun olursa buraya yazarsan cevaplarım abi. Hadi bakalım inşallah hallederiz.

.
  5. labirent14
        Like  

.

User deleted

kardeş bu arada şarj %80 de.

Sd kart sorunu çözüldü. Şuanda görüyor.

superoneclick ile root yapmayı denedim. Step 7 ye gelip kalıyor. Sonra program yanıt vermiyor hatası veriyor. iki defa denedim aynı.

Dosyaları indirdim.

1.dosya 99mb zip dosyası. Fakat 2.dosya ile nasıl birleştirecez.
    (2.dosya firmware.z01 olarak indi.)

Sadece 1.dosyayı zipten çıkardığım zaman frimware.sbf (369mb) olarak çıkıyo. hala 2.dosya gerekiyormu?

Edited by labirent14 - 16/2/2013, 12:12

.
  6. labirent14
        Like  

.

User deleted

Kardeş öncelikle 2. dosyayı kullanmadım. (daha doğrusu kullanamadım)

DEFY PLUS U3 dosyasını flashladım telefon yine android 2.3.6 defy plus olarak açıldı. (Türkçe yok. en uygun İngilizce kullanılıyor)
    Sonra 1.dosya olan frimware.sbf dosyasını flashladım.

cihaz yine aynı şekilde açıldı ve superuser yüklü olarak geldi. Sonra SD karttan 2sndinitdefy programını kurdum. Yeşil ışık yandı.
    (bu arada bendekinin adı sndinitdefy(2.3).apk diye geçiyor. Başka versiyon olması gerekirmi bilmiyorum)

Recovery menüde custom ve stock seçenekleri var. custom dan devam ettim ve ekrem'in paylaştığı cm7.2 yi kurdum.
    Kurulum tamamlanıp restart yapınca Siyah ekranda (Boot menu 9.10 err:A5.... Battery:ok.....) bu şekilde kalıyor.

Tekrar frimware.sbf dosyasını flashladım. ve bu kez yine ekremin paylaştığı cm7.1 i yükledim. sonuç aynı. Siyah Boot ekranında kalıyor.

Artık telefonun tüm özelliklerinin sorunsuz ve stabil çalıştığı bir rom yüklemek istiyorum.
    Aslında şuanda yüklü olan defy plus 2.3.6 ingilizce ama biraz kurcaladım. kamera + buton ışıkları + yakınlık sensörü + market hepsi çalışıyor. Birde türkçe olsaydı buna bile razıyım.

.
  7. border force
        Like  

.

User deleted

anlaşıldı senin durumunu çaktım şuanda..
    o akşam gb flashlamasaydın bu sorunlar oluşmayacaktı, yapacak birşey yok gb flashladığın için gb.sbfsinden içinden çıkan yeni bootloader dosyası telefonu .07'e güncelliyor bu yüzden bazı romlar uyuşmuyor. ve bu romdan daha düşük bir sürüme geçersen cihaz hard brick olur. Abi artık romları yüklerken içeriğini incelemen gerekiyor. GB kernel yazanları kurabilirsin. CM9 GB kernel başlığındaki romu at yada CM7.2 GB kernel basedlı bir rom bulursan onu at ancak böyle çalıştırabilirsin telefonu.

.
  8. labirent14
        Like  

.

User deleted

Ya şunu bir türlü anlamıyorum.

Sizin söylediğinize göre flash'lanan sürüm ya kullanılanın aynısı yada bir üst versiyonu olabilir. Atıyorum İCS flashlandığında GB e geri dönülemez diyorsunuz değilmi..?

İşte bunu anlamıyorum. Sonuçta bu yazılımsal birşey. Tüm keş belleği temizleyip tekrar istediğimiz dosyayı flashlayabilmemizi sağyalan bir program olmalı mutlaka.

.
  9. border force
        Like  

.

User deleted

yok abim durum öyle değil eğer rsd ile flashlama yaparsan full flash yaparsın. Custom romlar sadece system data partitionlarını değiştirir. Bu yüzdrn şuanlık geri dönüş imkansız.

.
  10. labirent14
        Like  

.

User deleted

Sağlık olsun. Zaten froyoya dönmek istediğim felan yok. Ama gingerbread in türkçe full olanı bir deneyemedim.

Dün akşam senin sölediklerinden sonra hiç flash la felan uğraşmadım. Direk wipe işlemleriyle cm9 u çaktım. Şuan çalışır durumda.

(Bana sorarsan bu full flashlama olayında mutlaka geri dönüş vardır yada bir gün olacaktır.)

Neyse kardeşim artık cm9 lu kullanmaya devam edecez. Ama eğer defy MB525 ile tam uyumlu, sorunsuz yükleyip çalıştırabileceğimiz bir gingerbread sürümü olursa tekrar denemek isterim. En azından sensörlerin ve buton ışıklarınında çalıştığı bir sürüm olsun.

Bu cm7 ye bukadar takmamın nedeni ekrem çok övmüş bu sürümü. Resmen alet uçuyo felan demiş. Hakikaten merak ettim o yüzden denemek istiyorum.

(Şu anda cihaz çöktüğü zaman defy plus 2.3.6 ingilizce sürümü tekrar flash yapınca canlanıyo.)

Edited by labirent14 - 17/2/2013, 17:47

.
  11. osmaman
        Like  

.

User deleted

konunun üzerinden çok geçtiğinin farkındayım ama linkleri birisi yenileyebilir mi?

.
  12. afaruk
        Like  

.

User deleted

linkler ölü yenilerseniz ve konuyu güncellerseniz çok iyi olur. . .

.
71 replies since 2/8/2012, 08:59   4539 views
  Share  
.