[XT910/XT912 RECOVERY] Boot Menu Manager V 0.3.4

« Older   Newer »

Share  
.
  1. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

Benim gibi neti olmayanlar burdan indirebilir: www.mediafire.com/?indewe9xgplgln3

.
  2. k<3a
        Like  

.

User deleted

merhabalar
    boot menu manager da 2nd systeme bir rom kurmaya calisiyorum fakat E:Can't open ..lu bir hata goruyorum bunun nedeni ne olabilir acaba ve sonuc olarak ikinci sisteme kuramiyorum romu :(

.
  3. kiprit_
        Like  

.

User deleted

QUOTE (k<3a @ 29/4/2013, 03:16) 
    merhabalar
    boot menu manager da 2nd systeme bir rom kurmaya calisiyorum fakat E:Can't open ..lu bir hata goruyorum bunun nedeni ne olabilir acaba ve sonuc olarak ikinci sisteme kuramiyorum romu :(

bende ilk denememde aynı hatayı almıştım, yaptığım araşmalarda aşağıdaki sonuca ulaştım, şu an bende çift sistem var.

aokp romu system2 ye kurmak için, surdu petru nun clean install yüklemesi
    orjinal anlatım:
    http://forum.xda-developers.com/showpost.p...69&postcount=99
    root edip bmm yükledikten sonra, reboot edilecek
    - açılışta bmm ilk ekranda
    - check on Settings -> check System_2 -> check Partition setup
    - 2 adım geriye recovery ekranına dönün
    - check Switch system - > and check System_2 ( system2 yi aktif edeceksiniz.)
    - sırasıyla wipe data & cache , wipe cache, wipe dalvik-cache yapacaksınız.)
    - sonra geri dönüp, check Install zip package
    - choose Install zip from storage
    - hafıza kartınıza attığınız aokp romu ve gapps ı sıra ile yükleyin.
    - yüklemeler bittikten sonra, wipe cache and dalvik-cache yapacaksınız.( wipe data yok dikkat edin sadece ikisi yapılacak )
    - bmm ana menü de, check Reboot options
    - choose Reboot to System_2.

çift sisteminiz hayırlı olsun.

.
  4. k<3a
        Like  

.

User deleted

gercekten tesekkuru fazlasiyla hakkeden bir yardim oldu tesekkurler kibrit dostum :) :)

.
  5. kiprit_
        Like  

.

User deleted

güle güle kullan dostum, işini gördüyse ne mutlu bize :)

.
  6. mnyx
        Like  

.

User deleted

arkdaşlar bootmenumanagar ile bi rom yükledikten sonra bootmenumanageri kaldırsak açlmazmı telefon yani açılışta olamsın telefon direk açılsın istiyorum ?

.
  7. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

acilir diye tahmin ediyorum du deneyim :)

kaldirsakta fayda etmiyor :) time 3sn sfr yapiyorm o sklde direk aciliyor ama yazilar yine geliyor

.
  8. mnyx
        Like  

.

User deleted

anldım sağol :) bi konuda forudma görmüştüm buradamıydı başka yerdemi bilmiyorum birisi yazmış kaldırmaya çalıştım telefon açılmıyo kaldı öyle falan demiş bende elimde kalmasın yeni telefon bi sorayım dedim :)

.
  9. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

elinde kalmaz rsd ile rom flashlarsın olur biter :)

.
  10. sene1983
        Like  

.

User deleted

Öncelikle Xda'da dahil olmak üzere bir çok yerde araştırma yaptım. Bunların cevabını bulamadım. Cevaplabilen biri olursa çok memnun olacağım. Ayrıca yeni başlayanlar için de iyi bir Q/A konusu olmuş olacak. Bir musibet olayı :)

Uzun zamandır safestrap kullanıyordum. Forumdaki Artmod romu ile Boot Menu Manager'ı denemek istedim. BMM yükledim, recovery yaptım. daha sonra rom kurulumunda anlattığı gibi romu kurdum. Dün akşam başka bir rom test etmek istedim. Dedim ne olur ne olmaz, full yedek alayım. Yedeği ve CID yedeğini de aldım. Daha sonra kurmak istediğim romu kurdum. Sorunlar çıkınca tekrar full yedeği geri yükledim. Uzun araştırma yaptıktan sonra fark ettim ki, olay safestrap'daki gibi değilmiş. Meğer ben stock romu kaldırıp artmod'u onun yerine kurmuşum. Bunu da test etmek için az önce BMM'ye girdim, reboot'tan stock romu seçtim, sistem açılmadı, yerde yatan androidimiz belirdi. Tekrar BMM'den artmod'a döndüm. ( System 2-3-4 var. System 1 Yerinde Artmod yazıyor.)

Şimdi şunları merak ediyorum, biri cevaplayabilirse gerçekten çok memnun olacağım.

1- Şimdi ben gerçekten stock romu silip onun yerine Artmod'u mu yüklemiş oldum? (Cevap HAYIR ise 1.1 şıkkını cevaplar mısınız?)
    1.1)Eğer böyle değilse stock roma nasıl dönerim Yada System 1'i nasıl silebilirim( system1'de farklı bir rom denemek için)

2-Stock rom silindiyse BMM uygulaması da silinmesi gerek miyor mu? BMM nerede çalışıyor?

3-CID yedeğini stock romu silip, artmodu yükledikten, diğer romu denemeden önce almıştım. CID'i kurtarmış olduk mu?

4-Bunun telefona herhangi bir zararı var mı?

Cevaplar için şimiden çok teşekkür ederim.

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selam sene, sorularına cevap vereyim. BMM 0.3.4 konusuyla birleştirdim açtığın yeni konuyu.

1-) Bmm'de system 1 = stock sistemdir. System 1'e herhangi rom kurduğun zaman eğer nandroid yedeği oluşturmadıysan stock sistemin gitti demektir. Nandroid yedeği yoksa RSD Lite ile stock rom flashlayabilirsin,böylece orjinal'e dönersin. Sistem1'i silmen mümkün değil burası çünkü STOCK bölge yani diğerleri system 3-4-5-6 gibi sanal değildir. Sadece wipe yapıp, temizleyebilirsin. Eğer silmek istiyorsan aşağıdaki fastboot komutuyla silebilirsin fakat bu seferde bootloader system partition invalid hatası verecektir.

fastboot erase system

2-) BMM hijack, kendisini aktif edilen system'e entegre eder cwm recovery'den çıkmadan önce, böylece hangi sistemde çalışılacaksa o sistemde çalışmaya devam eder.
    3-) CID yedeği oluşturmak yada silmenin custom rom'la alakası yok. CID'i ya bmm yada fastboot komutlarıyla yedeklemek/silmek/geri yüklemek mümkün. bkz. olası sistem hataları konusu.
    4-) CID silinmiş sistemde BMM zorunlu oluyor, yoksa cihaz ancak BP-Tools ile açılırdı ve Windows'da usb'dan iletişim kuramazdı cihazlarımızla.

.
  12. sene1983
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 28/11/2013, 14:30) 
    Selam sene, sorularına cevap vereyim. BMM 0.3.4 konusuyla birleştirdim açtığın yeni konuyu.

1-) Bmm'de system 1 = stock sistemdir. System 1'e herhangi rom kurduğun zaman eğer nandroid yedeği oluşturmadıysan stock sistemin gitti demektir. Nandroid yedeği yoksa RSD Lite ile stock rom flashlayabilirsin,böylece orjinal'e dönersin. Sistem1'i silmen mümkün değil burası çünkü STOCK bölge yani diğerleri system 3-4-5-6 gibi sanal değildir. Sadece wipe yapıp, temizleyebilirsin. Eğer silmek istiyorsan aşağıdaki fastboot komutuyla silebilirsin fakat bu seferde bootloader system partition invalid hatası verecektir.

fastboot erase system

2-) BMM hijack, kendisini aktif edilen system'e entegre eder cwm recovery'den çıkmadan önce, böylece hangi sistemde çalışılacaksa o sistemde çalışmaya devam eder.
    3-) CID yedeği oluşturmak yada silmenin custom rom'la alakası yok. CID'i ya bmm yada fastboot komutlarıyla yedeklemek/silmek/geri yüklemek mümkün. bkz. olası sistem hataları konusu.
    4-) CID silinmiş sistemde BMM zorunlu oluyor, yoksa cihaz ancak BP-Tools ile açılırdı ve Windows'da usb'dan iletişim kuramazdı cihazlarımızla.

çok teşekkür ederim sağolun.

.
  13. sene1983
        Like  

.

User deleted

Bir sorum daha olacaktı arkadaşlar
    Ben sistem 2ye rom kurdum bunu nasıl sileceğiz
    Yani Safestrap da slotu direkt silebiliyorduk bmm de nasıl?

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

BMM'de cihaz yeniden başlerken gelen yeşil android'e tıkla settings > düzenlemek istediğiniz system > bootmode , burada oluşturulan sanal systemler 3-4-5-6 gibi silebilirsin.

Edited by Semseddin - 29/11/2013, 00:40

.
  15. draltus
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (Semseddin @ 28/11/2013, 14:30) 

şemseddin üstadım. yukarıda söylediklerin ile ilgili olarak bir şey söylemek istiyorum müsadenle

ben bmm de stock sistem olan sistem 1' i
    bmm üzerinden , hem 3 lü wipe yaptım hemde mounts and formattan sistemi, cache ve data yı formatlayarak sistem 1 e istediğim romu deneme için kurdrum. herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

bu ensada bilgi olsun diye söyleyeyim belki fikir verme açısından , cihazımda china 404 rom kurulu idi ve dahili hafıza 8 gb den 9,3 gb ye çıkmış durumda. ben sistem 1 i bmm ile silerek artur 1.5 i kurdum. bir ara cm11 kurdum.

.
56 replies since 30/8/2012, 14:20   5627 views
  Share  
.