Hangi rom'u kullanıyorsunuz ?

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selam arkadaşlar,

XT910 cihazınızda hangi rom'u kullanıyorsunuz, sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönlerini buraya genel anlamıyla romlar hakkında deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

.
  2. Burak™
        Like  

.

User deleted

Aynı konuyu Photon bölümüne açayım, belki 1-2 kişi gelir :)

Ben en son 1-2 ay önce RAZR alışımda FTS ROM yüklemiştim, sonra sattım zaten.

.
  3. chevanton
        Like  

.

User deleted

FTS romu kullanıyorum beğendiğim güzel bir rom :). Batarya süresi de orjinal romdan biraz daha iyi sanki hız ve stabil olarak yine orjinal romdan daha iyi . Bir ara miui kullandım çok güzel ama batarya ömrü beni tatmin etmediği için ftsye geri döndüm :D

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

FTS benim ilk denediğim XT910 rom'uydu. Diğerlerini denemeden önce güzel sanıyordum. Batarya sarfiyatı tatminkar değildi. Güncelleme almadığı içinde soğudum 3 aydır 1.2 version'da kaldı.

Epsilon V5, bu rom stabilite ve özellik açısından en iyi XT910 custom rom'u diyebilirim. Sistem sürümü olarak 226 temel alındığı için bazen kararsız davranabilir ama sorun çıkarmaz. Batarya sarfiyatı da yüksek.

Simplex, bu rom XT912 için yapılmış, gsm patch ile sorunsuz çalışıyordu fakat batarya sarfiyatı gene iyi değildi, taşlar yerli yerine düzgün oturtulmamış geldiği için 1 gün ardından başka rom'a geçtim.

Droid HD, bu rom'da XT912 için yapılmış, gsm patch ile sorunsuz çalışıyor, güzel rom tavsiye ederim.

Şimdi ise XT912 için yapılmış Eclipse 1.5 kullanıyorum. Gsm patch ile güzel çalışıyor. Bu rom'da blur'a ait ne varsa çıkarılmış, temiz sade stabil bir AOSP'umsu rom olmuş. Batarya sarfiyatını çok iyi buldum, eksiği yok, fazlası var. Daha iyisi çıkana kadar ECLIPSE 1.5 'dan şaşmayacağımı düşünüyorum.

Denediğim 5 rom arasında hangisi diye sorsanız kesinlikle ECLIPSE derim.

.
  5. chevanton
        Like  

.

User deleted

Eclipse rom dosyasını paylaşabilir misin peki Sinan Abi

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Hay hay, akşama seve seve paylaşırım.

.
  7. zalman_1
        Like  

.

User deleted

Bende verizon maxx var ve linkteki romu çok beğendim yanlız sıkıntı var türkcell'i görmüyor data olmuyor signal sadece bir çizgi çekir ama arama yaptığım zaman ise arama yapıyor Sinan hocam acaba varmıdır bir çaresi?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1936084

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selam zalman, o rom'u boşver. Sende eclipse yüklersin. Motorola ICS tabanlı bir rom olduğundan, sorunlar minimal seviyede.

.
  9. zalman_1
        Like  

.

User deleted

tşk ederim birde onu deneyelim kernel arıyorum ama yok malesef cpu'ya yüklenmek istiyorum :D

Bu arada arkadaşlar kilit ekrandaki titreşimi kapatabilen varmı?

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Eclipse yükleyince işlemciye yüklenmemen gerektiğini anlayacaksın :D

.
  11. zalman_1
        Like  

.

User deleted

Valla Sinan hocam yükledim ama beğenmedim :S

.
  12. chevanton
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 17/11/2012, 12:36) 
    Hay hay, akşama seve seve paylaşırım.

Bekliyorum romu paylaşmanı Sinan Abicim :)

.
  13. erkan17
        Like  

.

User deleted

Hocam bbu eclipse de widget lar nasıl..ben yeni bir motorola kullanıcısıyım ama widget yetersizliğinden ölüyoooommm :)

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba erkan17,

Eclipse'de AOSP android widgetları var, sade ve hafif nexusvari bir vanilla rom denemesi. Eclipse rom yapılırken orjinal motorola droid razr xt912 6.16.211.en.us system temel alınarak yapılmış, fazlalıklar kaldırılmış ve cihaz hafifleştirilmiş, hızlandırılmış, batarya olarak 16 saat garanti çıkarıyor, çin baseband ile bu sonuçları aldım.

.
  15. erkan17
        Like  

.

User deleted

Cevabın için teşekkürler Semseddin hocam...yarın akşam Chevanton ile birlikte deneyeceğiz...FTS romu da onunla yüklemiştik..Yine yardım edecek..Sonuçları buradan da paylaşırız..

Emeğinize sağlık,teşekkürler..

.
34 replies since 16/11/2012, 15:12   1046 views
  Share  
.