XT910/XT912 KERNEL VE RADIO ROMLAR

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Motorola Droid RAZR XT910/2 için KERNEL ve RADIO ROM paylaşımlarını buradan edinebilirsiniz.

ICS KERNELLER ( Sadece fastboot 'dan flashlanır )

Yapı tarihi : 22 Mayıs, 672.180.17.en.eu.retail içinden çıkarılmış.
    Yapı tarihi : 9 Haziran, 672.180.33 en.EU içinden çıkarılmış.
    Yapı tarihi : 27 Haziran, 676.226.3 en.EU içinden çıkarılmış.
    Yapı tarihi : 16 Temmuz, 676.180.41 en.EU Retail içinden çıkarılmış.
    Yapı tarihi : 14 Haziran, 6.16.211.Verizon.en.US içinden çıkarılmış. [XT912]
    Yapı tarihi : 15 Temmuz, 6.16.215.Verizon.en.US içinden çıkarılmış. [XT912]

Kernel flashlamak için indirdiğiniz kernel dosyasını fastboot araçlarının bulunduğu klasöre kopyalayın ve aşağıdaki komutla istediğiniz kernel'i flashlayın. Hepsi arasında XT910 batarya için en iyisi 22 Mayıs tarihli olandır. Batarya ve gücü en iyi dengelemiş kernel ise son resmi güncelleme ile gelen 676.180.41 en.EU Retail 'dir. Sonunda [XT912] yazan kernelleri XT910 cihazınıza flashlamayın.Aynı şekilde XT910 kernelleride XT912'e flashlanmasın, başımız ağrımasın.

Jelly Bean KERNELLER ( Sadece fastboot 'dan flashlanır )

Yapı tarihi : 11 Ocak, 672.384.801.XT910.ChinaRetail.en.CN içinden çıkarılmış.
    Yapı tarihi : 11 Aralık, 98.72.8.Verizon.en.US Leak içinden çıkarılmış. [XT912]
    Yapı tarihi : 1 Şubat, 98.72.16.Verizon.en.US Official içinden çıkarılmış. [XT912]
    Yapı tarihi : 28 Şubat, 982.124.14.XT910.Vodafone.en.EU içinden çıkarılmış.

CODE
    fastboot flash boot kernel_adi.img

RADIO ROMLAR

U_04.09.00R Baseband from 180.17 ICS Version.
    U_04.10.00R Baseband from 180.33 ICS Version.
    U_04.11.00R Baseband from 226.3 ICS Version.
    U_04.12.00R Baseband from 180.41 ICS Version.
    U_04.10.03P Baseband from new China ICS OTA.
    U_04.11.01P Baseband from 673.94.328.XT910.PSHAsiaRetail.en.03.
    U_04.10.00R Baseband from 982.124.14.XT910 JB OTA.
    U_04.09.11P Baseband from China JB 672.300.404 fastboot

Radyo romlar sadece cwm recovery yada boot menu manager yardımıyla flashlayabilirsiniz. Bootmenu ile yapılan yüklemelerde, indirdiğiniz radio rom'un zip dosyasını açın ve bp.img dosyasını hafıza kartınızın kök dizinine kopyalayıp, bootmenu recovery > firmware flashing > flash bp.img bölümünden flashlayın.

Kolay gelsin.

Edited by Semseddin - 17/12/2013, 17:16

.
  2. Burak™
        Like  

.

User deleted

XT910 bölümü hayata dönüyor, çok teşekkürler. :)

.
  3. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Safestrap recovery ile flashlasam sorun olur mu Radio Romu?

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Safestrap ile olmaz diye yazmışız Mert. Ne diyor, ya bootmenu yada cwm.

.
  5. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Bootmenuden flashlamayı anlatır mısın sinan abi? Yanlış bir şey yapmak istemiyorum, 1st system 2nd sysem falan var. Çözemedim nasıl olduğunu..

.
  6. songoqku
        Like  

.

User deleted

slm bu cwm recovery yi nasıl yükleyebilirim tele yardımcı olurmusunuz. .zip olarak sd karta attım recovery modda acıp yüklemeye calıstım ama olmadı.

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

İndirdiğin radiorom.zip dosyalarını winrar ile açıp, içindeki bp.img dosyalarını sd karta kopyala ve bootmenu recovery aracılığıyla flash bp.img yap.

.
  8. songoqku
        Like  

.

User deleted

sinan kardeş ilgine tşk edrim.söylediklerini anladım ama problem zaten boot menü recovery.bu boot menü recovery telde mevcut olan birşeymi dısardan yuklenen birşeymi aklım karıştı. ...... boot menü manager ile flah yapın demişiniz...bu boot menü manager ile boot menü recovery aynı seylermi farklılarmı...hangisi telde mevcut hangisi dısardan yuklenir....teli ses acma kapama ve power tuşuyla actıgımda da recovery kısmı var bu nedir bunlara bi cevap bulabilirsem inş radyo romu yükleyebilecegim tele....

.
  9. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Telefonda mevcut, Bootmenu manager'i yüklediğiniz zaman recovery'de yüklenmiş oluyor. Bootmenu'yü açıp Reboot/Shutdown a girip Custom Recovery seçiceksin. O açılan yer de Bootmenu Recovery oluyor. Oradan flash radio firmware a girip işlemleri yapıcaksın. Ses açma kapamayla açtığın recovery telefonun kendi recovery'si. O değişmez.

.
  10. songoqku
        Like  

.

User deleted

tsk ler kardeşim.bir sorum daha olucak.bu CMV recovery i nasıl yukleyebilırım tele.adım adım anlatırsan sevinirim

.
  11. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Bootmenu Managerdeki recovery zaten CWM Recovery. :)

.
  12. songoqku
        Like  

.

User deleted

Kardesim tsk ediyorum.boot menu manager google playdan indirip yukledim.soyle bir yazi var kirmizi renkte THiS INSTALLER REQUIRES ROOT PERMISSION TO WORK yzisi var teli root yaptim.burak kardesin vermis oldugu programi denedim root islemi tamamlandi dedi.cihaz root lumu degilmi nasil anlicam......tskler

.
  13. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Superuser programı yüklüyse rootludur.

.
  14. songoqku
        Like  

.

User deleted

superuser yuklu hatta kaldirmayi denedim kaldiramadim ama this installer requires root falan yaziyor bu boot menu recovry actigimda. Valla root lumu degilmi anlayamadim

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Cihazın rootlu değil songogku. Bootmenu manager yüklemek için root yetkisine sahip olmalısın !

.
72 replies since 18/11/2012, 00:10   4636 views
  Share  
.