[ROM]Drôm v1.4 by niko99 ( TÜRKÇE )

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Orjinal konu by niko99 @forum.android.com.pl

drom14xt862motoroladroi

Droid 3 XT862 modelinin avrupa ülkelerinde en etkin kullanımını sağlamayı amaç edinerek oluşturulmuş Drôme 1.4 custom rom'u, orjinal xt862 906 yazılımı üzerine kurulu. Drôme'un en büyük özelliği tüm avrupa dillerin rom ile beraber gelmesi, dolayısıyla Türkçe'de mevcut. Rom yazarı Polonyalı olduğu için çeviride lehçe'ye ağırlık vermiş. Bazı ingilizce olması gereken menülerin lehçe'ye yanlışlıkla çevrildiğini gördüm. Rom tarafımdan denenmiştir. Türkçeleştirme seviyesi yüksek değil fakat ayarlar ve diğer önemli uygulamaların türkçeleştiğini göreceksiniz. Ayrıca rom ile beraber yüklü birçok faydalı program,modifiye bulacaksınız. Kamera iyileştirmelerinden, kilit ekranına, ana ekran, fm radio, galeri, email programları, klavye vb.. Birçok faydalı yenilik rom ile beraber sunulmuş. Stabilite hakkında yorum yapamayacağım çünkü yükledikten sonra fazla kurcalama fırsatım olmadı fakat orjinal motorola yazılımı üzerine kurulduğu için çalışmayan bir özelliğin olacağını sanmıyorum.

Droid 3'e daha önce rom yüklememiş arkadaşlar, aşağıdaki adımları takip ederek kolayca cihazına Türkçe rom'u kullanabilir. Ayrıca aşağıdaki anlatım diğer custom rom'lar içinde geçerlidir. ( CM tabanlı romlar hariç )

1- Root yetkisi
    2- Safestrap 3.05
    3- Mevcut sistem sürümü 5.7.906 olmalı.

Bu şartları tamamlayanlar, %100 dolu batarya ile işlemleri yapmalıdır.

Drôme 1.4 by niko99

Droid 3 sahiplerine hayırlı olsun. :thumb_yello.gif:

.
  2. Burak™
        Like  

.

User deleted

Paylaşım için çok çok teşekkürler. :)

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Sende sağol burak. Droid 3 kullanıcısı üyelerimizin katılımı olmazsa yapılan hiçbir paylaşımın anlamı olmaz, droid3 severim ama gerek yok derim, geçerim. XT862 10 numara makinedir.

.
  4. soneday
        Like  

.

User deleted

Sonunda be, nekadar ingilizce bilsemde Türkçe ana dilimdir, hemen kuruyorum ellerine emeğine sağlık. Galaxy s3'üm var, ama hala droid3 kullanıyorum, vazgeçmek zor.

.
3 replies since 12/12/2012, 13:00   181 views
  Share  
.