[ROM] Modded based on Blur_Version.672.180.41.XT910.Retail.en.EU

by artur0588

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Kaynak : [ROM] Modded based on Blur_Version.672.180.41.XT910.Retail.en.EU by artur0588 @XDA

Selamlar,

Yine yeni bir custom rom paylaşımıyla forumdayız. Bu custom rom'da, XT910 orjinal yazılımı 672.180.41.XT910.Retail.en.EU temel alınarak yeni razr familyasına ait uygulamalar eklenmiş, batarya ve hız artttırımı için modifiyeler yapılmış. Çok fazla bir özelliği olduğunu söylemem ama stabil, herşeyi düzgün çalışan ve görüntü olarak yeni RAZR HD 'den pek farkı olmayan bir XT910 deneyimini sunuyor. Bu anlamda gözlerinizin alıştığı ve yorulduğu orjinal xt910 deneyimine gayet güzel bir alternatif olduğunu düşünüyorum. Rom'u 10 gündür kullanıyorum,herhangi bir hatası yok. Batarya performansı olması gerektiği gibi 1 gün. Türkçe dil içeriyor, hepinize JB gelene kadar kullanabileceğiniz güzel bir rom tavsiyesidir, deneyin ve yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.

Özellikleri:

- 672.180.41.XT910.RETAIL.en.EU orjinal rom temel alındı
    - Orjinal motoblur ics klavyesi swype destekli android 4.2 klavyesi ile değiştirildi
    - Orjinal ICS launcher yerine XT890 Razr I 'ın launcher'ı eklendi
    - Yeni Jelly Bean pencere animasyonları
    - Rusça eklendi
    - Daha fazla özellik içeren patchli kamera.
    - boostedASSv2, pegasusq, smartassV2, hotplugx, interactivex governorların hepsi eklendi. Rom içerisinde gelen cpu master programı ile hem governor değiştirmek hemde 1350mhz'a kadar overclock mümkün.
    - Rootlanmış, busybox, superuser ve bootmenu eklenmiş.
    - Quickview eklenmiş.
    - %1 batarya ve bildirim çubuğuna güç kontrolleri eklendi (wifi, bt, gps, mobil veri vs.)
    - Gelişmiş güç ve reboot menüsü
    - init.d desteği
    - deodex yada odex tercihinize göre hazırlandı
    - Gereksiz bazı uygulama ve widgetlar kaldırıldı, geriye kalanlar ise 18.12.2012 sürümlerine kadar güncellendi.
    - Batarya sarfiyatı ve launcher hızı için düzenlemeler yapıldı.

Ne gerekiyor ?

* Orjinal 672.180.41.XT910.Retail.en.EU yüklenmiş bir XT910 Razr.
    * Root hakları
    * Bootmenu manager 0.27 yada üstü ( 0.27 tavsiye edilir )
    * Deodex edilmiş rom backup'ı, tarih 20-12-2012

Nasıl yüklenir ?

1- Cihazınızda 672.180.41.XT910.Retail.en.EU yoksa, RSD Lite ile flashlayın.
    2- Cihazı root edin.
    3- Marketten yada üstteki linkten bootmenu manager yükleyin.
    4- İndirdiğiniz deodex edilmiş rom backup dosyasını açın ve çıkan klasörü bütün olarak hafıza kartınız içerisindeki clockworkmod/backup içerisine kopyalayın.
    5- Cihazı yeniden başlatın, motorola logosundan sonra gelen yeşil android'e tıklayın, ardından custom recovery'e tıklayın. BöyleceBootmenu recovery'e gireceksiniz.
    6- Wipe data factory reset/ wipe cache ve advanced içerisinden wipe dalvik cache yapın.
    7- Recovery'de, Backup & Restore menüsüne girin, selective restore'a tıklayın.
    8-Klasörü seçin ve restore system deyin. İşlem bitene kadar bekleyin.
    9- Wipe cache ve wipe dalvik cache yapın. Reboot options'dan reboot deyip cihazı yeniden başlatın.
    10- Hayırlı olsun, rom'u başarıyla yüklediniz.

.
  2. beefytr
        Like  

.

User deleted

valla güzelmiş be sinancığım :)
    atrix artık demode mi oluyor ne :)

.
  3. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler Sinan abi. İndirip deniyorum.

.
  4. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

boostedASSv2, pegasusq, smartassV2, hotplugx, interactivex governorlarından hangilerini kullanmak daha sağlıklı? ve 1350 mhz yapamadım nasıl oluyor Sinan Abi?

.
  5. epivep
        Like  

.

User deleted

https://motomodtr.forumcommunity.net/?t=53322489

bu işlemleri eksiksiz yaptım. Erasing system yazdı ve bir süre işlem yaptı en sonunda da

Error while restoring /system

hatası verdi..

dediklerinizi eksiksiz ve 3 kez yaptım. telefon açıldı ama eski sürümle açıldı. yenisi yüklenmemişti. fabrika ayarına dönmüş halde orj. ICS açıldı

.
  6. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Selective restore seç ve tekrar dene, epivep.

.
  7. epivep
        Like  

.

User deleted

hocam adım adım tekrar yaptım ama sonuç değişmiyor maalesef :(

.
  8. epivep
        Like  

.

User deleted

telefonu usb kablodan pcye bağlamıştım. işlemleri yaparken çıkartmamıştım. bundan olacağını tahmin ettim ve çıkarınca düzgünce yüklendi. hata yapacak arkadaşlara yol göstermek istedim..

sinan bey ilginize teşekkür ederim..

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Epivep, hallettiğine sevindim. Umarım rom'dan memnun kalırsın. Aramızda resmiyet olmasın, sinan dersen daha memnun olurum. ;)

.
  10. epivep
        Like  

.

User deleted

eyvallah sinan

.
  11. bkr89
        Like  

.

User deleted

bu roomu backuptan yükleyince tüm programlar silinecek mi silmeden nasıl yüklenir

.
  12. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Uygulamalarınızın backup'unu alıp romu yükledikten sonra restore edip geri yükleyebilirsiniz.

.
  13. epivep
        Like  

.

User deleted

güzel bir rom ve stabil ancak bir sorunum var. bluetooth dosya yollarken sorun gözükmüyor. ancak ben dosya alacağım zaman karşı cihazlar beni görüyor dosya yolladığında gönderilemedi hatası alıyor. sorun ne olabilir? bu sorun için orjinal roma geçmek istemiyorum..

.
  14. syzofrenic
        Like  

.

User deleted

usta paylaşımın için teşekkurler bi sorum olucak 672.180. sürüm güncellemesinde 3 saati geçti daha güncellemedi normalde bu kadar uzun sürüyomu ?

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Cihazı yeniden başlatmalısın. SES KAPAMA + POWER 10 sn.

.
34 replies since 27/12/2012, 22:07   1634 views
  Share  
.