[XT910/XT912/MAXX's][ROOT&BMM] Overclock 1.3 - 1.4 GHZ !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar. Burada cihazını overclock etmek isteyenler ve performans'ı sevenler için bu paylaşımı yapıyorum.
    İşlemci yanar, bir şey olur diye korkmayın. En kötü telefon kendine reset atıyor ve kendini tekrar 1.2 ghz'e alıyor.

1.3 ghz - 1.4 ghz - 1.5 ghz ve en son 1.6 ghz'e kadar overclock mevcut. Fakat bizim Razrlar en fazla 1.4'e kadar destekliyor.

Cihazinıza bir şey olursa sorumluluk kabul etmiyorum, istemeyen, tehlikeli bulan yapmasın.

İlk resimde görüldüğü gibi Temp+Cpu Widget'inda 1.3 ghz yazıyor. Ekran görüntüleri bana ait.
    P1_So_Apukugi_Bvgq_Cy_Wp1r

Gelelim anlatıma :

İlk önce bootmenu managerdan aşağıdaki dosyaları verdiğimiz sıraya göre flashlayın;
    1. init.d installer zip
    2. Kernel modules (pegasusq eklenmiş yeni sürüm)

Telefonu açın ve ProjectLense'in yaptığı Tweakerz programını indirin --> İndir

İndirdikten sonra root yetkisi isteyecektir izin verin. Buradan diğer resimlerde görüldüğü gibi istediğiniz değeri ayarlayabilirsiniz. Performans'ı kullandığınız Governordan governor'a ve ROM'dan ROM'a değişir. O yüzden CPU Master programı ile bir önceki paylaştığım Governor konusuna gözatıp, ona göre değerleri yapabilirsiniz. Motorola'nın kullandığı Governor İnteractive'dir, beğenmeyenler değiştirebilir.

Bir Teşekkür yeterli, kolay gelsin. :thumb_yello.gif:

Edited by border force - 16/2/2013, 09:48

.
  2. border force
        Like  

.

User deleted

1.4 GHz?

.
  3. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

1.4 ghz ne burak anlamadım?

.
  4. border force
        Like  

.

User deleted

kanka baslikta 1.4 ghz yaziyo da bende 1.3 ghz var yani 1325 mhz o yuzden sordum. 1.4 cikmiyo tweakerzda. neyse whatsappdan konusalim.

.
  5. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

İlk posta ekledim demek istediğini. :thumb_yello.gif:

.
  6. border force
        Like  

.

User deleted

Mert konu içeriğini yeniledim, bazı deodex romlarda governorlar mevcut olduğu için sen direk tweakerz kullanabiliyorsun ama stock veya stock deodexed romlarda bu modüller mevcut değil o yüzde bu kullanıcılar için flashlanması gereken dosyaları verdim. ;)

İyi forumlar,
    Border Force

.
  7. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Tamam. :thumb_yello.gif:

.
6 replies since 12/2/2013, 14:52   313 views
  Share  
.