Zombie Photon, Soft Brick'ten Kurtarma !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. raplex2
        Like  

.

User deleted

Merhabalar bir çok photon kullanıcısının farkında bile olmadığı ve telefona rom atmaya çalışırken karşılaştığı bir sorundan ve kendimce buluduğum çözümden bahsedeceğim öncelikle telefonu root edebilmekteyiz ancak Bootloader unlock olmuyor bununda sebebi CG42.smg dosyası. XDA da bunula ilgili bazı çalışmalar var ancak telefona rom atmak isteyenlere yardımcı olabilmek için bir kaç adımla nasıl yapabileceğinizi anlatacağım.

Bu sorunla sadece telefonunu BL unlock etmeden ve root etmeden telefonu güncelleyen arkadaşlar karşılaşmaktadır.

Öncelikle telefonu root etmemiz gerekiyor forumda bir kaç konu var ancak benm gibi güncelleme yapan arkadaşlar fastboot oem unlock kısmında hata aldığı için başka bir yöntemle yapmamız gerekte onun içinde
    Bu dosyayı indirip ; www.mediafire.com/?195zmexjqjqvq0g
    Bu videoyu ; www.youtube.com/watch?v=7xAYkejI4CE&feature=player_embedded izlemeniz ve uygulamanız yeterli olucaktır.

Evet şuan da telefonunuz root olmuş durumda bunu isterseniz marketten root checker programı ile kontrol edebilirsiniz.

Malesef BL unlock olmadığı için recovery ile işlem yapamamaktayız daha doğrusu stock recovery ile bir işlem yapamamaktayız. O yüzden bootstrap denilen recovery simülatörü de diyebileceğimiz programlarla işlem yapabilmekteyiz.

Programı buradan indirebilirsiniz ; www.mediafire.com/?y19y123n6tauq7s

programın kullanımı gayet basit öncelikle ;

1.install recovery diyoruz.
    2.charge mode seçiyoruz.(burada telefonu şarja takmanız gerekiyor yani prize)
    3.recovery mode seçerek rom flashlayabilirsiniz.

Şimdi telefonunuz yeniden başladığında recovery modunda başlayacak buradan wipe cache wipe data seçeneklerini yapıp install from sd card/choose from sd card diyerek romu seçiyoruz ve flashlıyoruz.

Custom Rom

Öncelikle Custom Rom flashlarken dikkat etmeniz gereken her romu flashlayamıyo olmamız sadece ve sadece locked romları flashlayabiliyoruz.

Buradan locked Hybrid v20 rom a ulaşabilirsiniz ; www.d-h.st/nCH

Bu romu flashladığınız zaman Wifi ve mobil ağ kullanılamamaktadır. O yüzden romu flashladıktan sonra recovery mode dan çıkmadan sırayla şu iki zip dosyasını flashlamanız gerekmekte ;
    Wifi için : www.d-h.st/dr7
    Wifi için alternatif link ; http://d-h.st/aAi
    Mobil ağ : www.d-h.st/BmX

Bu işlemleri yaptıktan sonra reboot phone seçeneğini seçiyoruz. Yeni rom olduğu için telefonunuz sadece ilk açılışa özel biraz uzun bir sürede açılabilir paniğe kapılmayın.

Unutmayın flashlamadan önce mutlaka wipe data wipe cahce işlemlerini yapın.

HATA(failed to boot 2/3/4)

Bu işlemler sırasında eğerki başlıkta yazan failed to boot 2/3/4 hatalarından birini alırsanız panik yapmayın telefonunuz RSD modunda başlayacaktır öncelikle eğer akrep şarj aletiniz yoksa telefonunuzun şarjını boşa harcamayın. İlk olarak kontrol ve dikkat etmeniz gereken driverların yüklü ve güncel olması ;

1.Buradan driverı inidirebilirsiniz ; www.mediafire.com/?x6spndufff5sc39
    2. ihtiyacınız olan program RSD lite ; www.d-h.st/O34
    3. ve son ihtiyacınız olan stock rom telefonunuz ne olursa olsun(sprint/usceller) yüklemeniz gereken stock rom us cellerın stock romu çnkü neyi flashlamaya çaılışrsanız çalışın alıcağınız hata svf:106:1:2 sec_exception: b655, eddc, eb olucaktır sebebini bilmiyorum ancak sadece us cellerın stock romunu kurduğunuz zaman telefonunuzu kurtarabilirsiniz
    link ; www.d-h.st/XGJ
    bu romu rsd lite ile flashladığınız zaman eğer telefonunuz sprint ise mobil ağları kullanmamaktasınız ve bol resetle karşılaşırsınız ancak başka şansımız olmadığı için soft brickten çıkmak için kurmak zorundayız(eğer telefonunuz açılırken amblemde takılı kalıyor ve sürekli reset atıp başa sarıyorsa android recovery ye girip vol +/- aynı anda basıp wipeları yapın telefon açılacaktır) ancak ömür boyu böle kalmıcak tabikide şimdi bu aşamada başa dönüp telefonu yukarıda verdiğim şekilde root etmeniz gerekmekte ve aynı şekilde verdiğim motodx2 bootstrap i kullanarak stock sprint romunu flashlamanız gerekmekte ancak herhangi bir stock sprint yükleyemezsiniz bunun içinde aşağıdaki linki indirip hafıza kartınıza atmanız ve flashlamanız yeterli olacaktır. Telefonunuz stock roma dönmüş olacaktır.
    Stock sprint ; www.mediafire.com/?hji3s79s8cs14c6

Tekrar söylüyorum wipeları yapmayı unutmayın.

Umarım bu konuyla bazı konularda sizlere yardımcı olabilmişimdir.Eğerki herhangi bir adımda yardıma ihtiyacınız olursa yardımcı olmaya çalışırım. Biraz karışık olmuş olabilir bu şekilde açtığım ilk konu bu acemiliğim için kusura bakmayın. İyi forumlar

Edited by raplex2 - 10/1/2013, 22:50

.
  2. Peslek
        Like  

.

User deleted

adamın dibisin :D

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Ellerin dert görmesin kardeşim, eline ağzına sağlık.

Üst konu yapılmıştır. :thumb_yello.gif:

.
  4. onemsiz
        Like  

.

User deleted

eline sağlık oldu dediklerini harien uyguladım ama iki sorunum var wifi yok sürekli edge bağlantısı kuruyor kontorü sıfırladı :))

şimdi fark ettim sd kartıda görmüyor bi daha deneyecem şimdi

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1587770 burdakilerin hepsini indirip denedim olmadı sd kart normale döndü yanlız wifi ve edge düzelmedi mof 2.3.5 denenirmi yükleyebilirmiyiz nedersiniz
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1648297

Edited by onemsiz - 4/1/2013, 13:48

.
  5. onemsiz
        Like  

.

User deleted

ve hata 3 rsd mod hayırlı işler hepsini kuruncada göctü yanlız bende uykusuzluktan zombie oldum :) ALLAH tan bu threatı atmışsınt minnetarım 22:50 itabıryle rsdyle uscllleri flas
    hladım ancak cihaz sürekli baştan başlıyor moto amblam çift tklıyo tekrar kendini kapatıyor yarım saattir böyle açılıyomuş gibi yapıyor ama açmıyor android recovery moda girebiliyorum burdan hybridi kurmayı deneyeyimmi ancak tekrar root edemiyorumda torpedo cihaz açılmadığı için görmüyor root edemiyorum kısacası. son durum bu tavsiyelerinizi bekliyorum

Edited by onemsiz - 4/1/2013, 22:01

.
  6. Burak™
        Like  

.

User deleted

Konu için teşekkürler, harika paylaşım.

.
  7. raplex2
        Like  

.

User deleted

QUOTE (onemsiz @ 4/1/2013, 15:09) 
    ve hata 3 rsd mod hayırlı işler hepsini kuruncada göctü yanlız bende uykusuzluktan zombie oldum :) ALLAH tan bu threatı atmışsınt minnetarım 22:50 itabıryle rsdyle uscllleri flas
    hladım ancak cihaz sürekli baştan başlıyor moto amblam çift tklıyo tekrar kendini kapatıyor yarım saattir böyle açılıyomuş gibi yapıyor ama açmıyor android recovery moda girebiliyorum burdan hybridi kurmayı deneyeyimmi ancak tekrar root edemiyorumda torpedo cihaz açılmadığı için görmüyor root edemiyorum kısacası. son durum bu tavsiyelerinizi bekliyorum

hocam android recoverydeyken ses açmayla kapama tuşlarına aynı anda bas ve wipeları yap telefonun açılacaktır sonra tekrar aynı adımları izlersin ayrıca wifi ve mobil ağ konusunda da açıklama yaptım tekrar yukarıya bi göz gezdir istersen eğer tekrar bi sorun olursa yine yardımcı olmaya çalışırım.

.
  8. onemsiz
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Semseddin @ 3/1/2013, 10:22) 
    Ellerin dert görmesin kardeşim, eline ağzına sağlık.

Üst konu yapılmıştır. :thumb_yello.gif:

@semseddin @raplex2 hocam uscelleri 1FF-sunfire-user-2.3.5-4.5.1A_SUN_USC_19.0-19 kurdum cihaz raplex2 de dediği gibi açılır gibi oluyor moto amblem çift tıladıktan sonra kapatıp tekrar açıyor kendi saatlerdir böyle root edmiyor ve bootsrap ı kuramıyorum pili çıkarıp açıp android recovery moddan başlayabiliyorum burdan wipe cache wipe data choosee update hybrit yada Stock Photon 4.5.1A-1_SUN-254_13.zip i üstüne kurabilirmiyim bir sorunla karşlaşırmıyım nedersiniz.raplex hocam bunları kurdum zaten ondan göctü zaten

ROM - locked version (no 4G):
    v20 for locked - ready for 254_13 ota, but flash 254_12 libmoto_ril.so after flashing the rom
    Signed 198_7 kernel with modules - only for 2.3.4 sv1 locked or unlocked users
    2.3.5_USC_19 modules - for locked 2.3.5 Electrify users (same like in v16)

ADDON - locked and unlocked:
    Volume keys wake-up
    BlurCamera with gallery choice - mainly for Quickpic (pictures must be on internal SD)
    Blur keyboard
    SDcard switch - use only if you know and don´t mind, what switching cards does
    Possible VVM fix - just scroll down there, you will find it
    No notification toggles

THEME - locked and unlocked:
    Full ICS like theme - from Planters76

Edited by onemsiz - 4/1/2013, 23:40

.
  9. raplex2
        Like  

.

User deleted

hybrid i buradan yükleyemezsin dediğim gibi android recovery ye gir oradan wipeları yap telefonu yeniden başlat sonra root edersin snrada hybridi kurarsın yukarıda wifi ve mobil ağ için verdiğim linkleride indir ki hybridi kurduktan snra hemen flashlaman gerekiyo wipeları unutma kesinlikle

Sırayla yukarıda anlattıklarımı yaparsan sanırım başarıya ulaşıcaksın^^'. Oradakilerin hepsi senin ihtiyacın olanlar değil. Yukarıda yazdıklarımı bir dene olmazsa başka çözüm yolları arayalım olur mu ?

.
  10. raplex2
        Like  

.

User deleted

evet kastımda o android recoveryden wipeları yapıp telefonu yeniden başlat ve root et telefonu snra motodx2 yi kurup hybridi ve yukarıda wifi ve mobil ağ için verdiğim linkleri flashlaman yeterli olucaktır. tabiki motodx2deyken hybridi flashlamadan önce wipeları yapman çok önemli ancak wifi ve mobil ağ için verdiğim linkleri flashlamadan önce wipe yapman gerekmiyor.

.
  11. onemsiz
        Like  

.

User deleted

QUOTE (raplex2 @ 4/1/2013, 23:52) 
    evet kastımda o android recoveryden wipeları yapıp telefonu yeniden başlat ve root et telefonu snra motodx2 yi kurup hybridi ve yukarıda wifi ve mobil ağ için verdiğim linkleri flashlaman yeterli olucaktır. tabiki motodx2deyken hybridi flashlamadan önce wipeları yapman çok önemli ancak wifi ve mobil ağ için verdiğim linkleri flashlamadan önce wipe yapman gerekmiyor.

@raplex hocam sağolasın açıldı kalanını sabah yapayım mala bağladım yoksa tekrar emeğin için teşekkür ederim birde linki verdiğim mof 2.3.5 için ne diyorsun

.
  12. raplex2
        Like  

.

User deleted

ne demek yardımcı olabildiysem ne ala. Mof içinde siz bilirsiniz eğerki locked versiyonu varsa deneyebilirsiniz. ama locked olması önemli yoksa failed to boot 4 hatası alırsınız ve herşey başa sarar :)

.
  13. onemsiz
        Like  

.

User deleted

@raplex hocam wifide geldi diğer paketleride kurdum yanlız edge olayı devam ediyor anladığım kadarıyla 3g bağlantıyla alakalı bişey olması lazım benim sim kart çok eski bende sürekli edge çalışıyor cdma aldığımda yada wifi açtığında duruyor kontor atması kesiliyor eşimin simkartta denedim 64kb olanlardan onda sürekli 3g yanıyor ve aynı olay oaradada oldu kontürleri dibine kadar sömürdü ya internet paketş alıcaz yada eski roma dönecez

.
  14. raplex2
        Like  

.

User deleted

Hocam 1-2 gün kullan batarya performansı daha iyi ve daha seri bir romdur genel olarak telefonda internet ile alaklı bi işlem yaptığınızda zaten varsa internet paketinden yoksa TL lerinizden yer eğerki telefon boştayken gitmesin istiyorsanız yada sadece wifi açıkken oradan kullanmak istiyorsanız ayarlardan pil ve veri yönetimi kısmından veri gönderimi vs vs yazanları kapatın ozman TL leriniz gitmez sadece wifi ile bağlandığınızda internet ile ilgili uygulamaları kullanabilirsiniz.

.
  15. onemsiz
        Like  

.

User deleted

yolda bırakmayan entry :thumb_yello.gif:

.
40 replies since 2/1/2013, 19:08   1392 views
  Share  
.