[ROM] [CM7] ElmasRom

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Mert38
        Like  

.

User deleted

Evet arkadaşlar,Cm7.2 Nightly sürümü üzerine yapılmış olan bu rom , Bizim toprağımızın adamı tarafından yapılan bir romdur.Xdada çok beğeni görmüştür.Bende burada olmadığı için paylaşayım dedim.

Neler yüklendi:
    SystemUI düzenlendi (İCS görünümlü bildirim ekranı ve bazı ikonlar İCS gibi yapıldı)
    Cm7 GingerBlur Free Theme yüklendi.
    Cyanogenmod ayarları düzenlendi 2 adet ayar silindi.Force Close önlemek için.
    Miui x2 Tema eklendi.
    Şık bootloader animasyonu eklendi.
    Standart galeri Quickpic ile değiştirildi.
    Samsung klavye eklendi.
    Dosya yöneticisi Es File Explorer ile değiştirildi.
    Standart MMS uygulaması yerine Touchwiz MMS eklendi.
    Alarm saati değiştirilmedi ama kronometre değiştirildi.
    Standart müzik çalar yerine Musicmax eklendi.
    Nemus Launcher varsayılan olarak ayarlandı (Hızlı ve Pil dostu olduğu için).
    Standart tarayıcı silindi yerine Opera Mobile Classic eklendi (Adobe Flash Player desteği ile).
    Standart Superuser yerine açık kodlu ve şık Superuser eklendi.
    Varsayılan kamera ile Miui Camera değiştirildi.

Build.prop dosyası düzenlendi ve:

Batarya kullanımı en aza indirildi.
    Gps kilidi ayarlandı.
    Fotoğraf ve Videolarda görüntü kalitesi artırıldı.
    Wi-fi ve 3g alanı genişletildi.
    Google DNS varsayılan olarak ayarlandı.
    Bazı hatalar giderildi:(Siyah ekran hatası , launcher hatası , kendi kendine ekrana basma yatası ve daha fazlası...)

Neler Dahil Edildi :

Yüzdelik batarya ikonu eklendi.
    Gapps (sadece market) eklendi.
    Flash Player eklendi.
    Google takvim senkronizasyonu eklendi.
    Kingsoft Office eklendi.
    Sesli Komut eklendi.
    Host dosyaları eklendi (Reklamları engellemek için).
    RaindropFix uygulandı.
    Gps.conf dosyası düzenlendi (Gps hızı artırıldı).
    Touchwiz için Framework eklendi.
    Su dosyaları güncellendi.

Neler Silindi :

androidian
    GoogleContactsSync isterseniz Neutrino addonstan : http://forum.xda-developers.com/attachment...60&d=1383081008 tekrar yükleyebilirsiniz.
    Androidterm.
    Calendar.
    Cmstats.
    Cmupdatenotify.
    Cmwalpapers.
    Cyanbread.
    Development.
    Downloadproviderui.
    Dspmanager.
    Fastdormancy.
    Htmlwiever.
    Magicsmokewalpaper.
    Olympusparts.
    Pacman.
    Protips.
    Soundrecorder.
    Provision.
    Rommanager.
    Spareparts.
    Visualization Wallpaper.
    Voicedialer.
    Vpnservices.

Bir sorun var oda GingerBreadda Youtubenin çalışmaması ama YouTube 4.5.17 apk ile : http://forum.xda-developers.com/attachment...64&d=1382910963 Giderildi.

Ekran Görüntüleri :
    iA4OMVu
    NvnAQMN
    Eue3LHg
    c0tSORq
    RV4Ix0d
    YrhnOc6
    mi9WxIL
    wcSrDvk

CanerYVZ arkadaşımızın paylaştığı Fastboot erase komutlarıyla romu İnternal SD yani telefonun kendi hafızasına atıp (External SDyi çıkarıp) kurmanızı öneririm.

TEMİZ KURULUM

fastboot : http://diamantephoto.com/fastboot.rar

C:\ içerisine "fastboot" adında klasöre çıkarın.

CMD'yi açın " cd C:\ " yazın enter'a basın ardından " cd fastboot " yazın enter'a basın aşağıdaki adıma geçin.

*** fastboot modunda CMD ile aşağıdaki komutları sırasıyla yazın ve her adımda enter'a basın.

CODE
    fastboot erase boot
    fastboot erase system
    fastboot erase userdata
    fastboot erase cache
    fastboot erase webtop
    fastboot erase preinstall
    fastboot reboot

Açılışta tekrar fastboot modunu açın!!

*** Ardından aşagıda verdiğim linkten "openrecovery-twrp-2.6.3.0-olympus.img" dosyasını indirip fastboot klasörüne atsınlar.

İndirdiğiniz dosyanın adını "olympus.img" yapın ki kolay yazılsın :D

Link : http://techerrata.com/browse/twrp2/olympus

*** Tekrar CMD yardımıyla fastboot modundaki telefonunuz için şu kodları yazın.

CODE
    fastboot erase recovery
    fastboot flash recovery olympus.img
    fastboot reboot

En son reboot dedikten sonra Recovery modda telefonu açın.

ROM'u flashlayın, reboot yapın!

Eğer uğraşmak istemiyorum veya pc yok diyorsanız romu İnternal SD yani telefonun kendi hafızasına atıp (External SDyi çıkarıp) kurmanızı öneririm.

Kurulum : Full wipe yapın , ElmasRomu flashlayın , Miuix2 temasını default yapın ve kullanıma hazır.

İndirme Linki: http://yadi.sk/d/ktYMUcYtC356y

Edited by Mert38 - 30/3/2014, 15:41

.
  2. DarKKnighTR
        Like  

.

User deleted

Bu romu kullanıyordum. Gerçekten güzel bir rom batarya açısından özellikle çok iyiydi. Fakat biliyorsunuz ki Gingerbread'in o berbat performansı insanı bitiriyor. Ayrıca kamera 1080p kayıt yapamıyoruz o romda. Yani Blur kamera programını kullansaydı çok daha iyi olurdu ve ayrıca youtube videolarınıda izleyemiyorsunuz. Sorunlu yani. O romdayken tespit edebildiklerim bunlardı. Yoksa çok güzel bir rom.

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Güzel paylaşım, geliştiricisi ve paylaşanın emeğine saygı.

.
  4. »CanERYVZ«
        Like  

.

User deleted

Güzel bir iş çıkarmış Mahmut kardeşimiz. Emeğini takdir ederim, Mert arkadaşımıza da paylaşım için teşekkürler.

*Görselleri [IMG][/IMG] olarak koysan yüklenmesin tıklayınca.

.
  5. Mert38
        Like  

.

User deleted

Ben teşekkür ederim böyle bir site açtığınız için...

CITAZIONE (»CanERYVZ« @ 9/12/2013, 09:37) 
    Güzel bir iş çıkarmış Mahmut kardeşimiz. Emeğini takdir ederim, Mert arkadaşımıza da paylaşım için teşekkürler.

*Görselleri [IMG][/IMG] olarak koysan yüklenmesin tıklayınca.

Tamam

.
  6. üstad
        Like  

.

User deleted

+2 , teşekkürler, paylaşımların harikulade

.
  7. Mert38
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (üstad @ 9/12/2013, 22:49) 
    +2 , teşekkürler, paylaşımların harikulade

Önemli değil kardeşim...

.
  8. üstad
        Like  

.

User deleted

üstadım bu romu kurdum, romda kişiler(telefon rehberi) kayıtlarımı yüklemek biraz sorun oldu, titanyum yedeğini yükleyemedim çünkü stock romdaki rehber uygulamasının adı "kişiler 2.3.7" bu romda ise "kişi deposu 2.3.7" olarak gözüküyor. "super backup" ile dosyaya da yedek almıştım oradan yükledim.

bu arada "yeniden başlat"taki "hızlı boot" işlemi hızlı değil(kapatıp yeniden açmak daha hızlı sürdü).

.
  9. kadir3su
        Like  

.

User deleted

romu kurdum yalnız dahili hafızayla hafıza kartım yer değiştirmiş . yani ana depolama yeri olarak hafıza kartını , harici olarak ta telefeon hafızasını görüyor. onu nasıl düzeltirim ?

.
  10. üstad
        Like  

.

User deleted

bende de aynı, hatta uygulamaları da sdkarta atmıştım, dün bozuldu uygulamalarımın sadece simgeleri kalmıştı, bende kapattım sdkartımı takmadan telefonu açtım, açıldıktan sonra sdkartı taktım düzeldi.
    not: düzeldi dediğim ilk haline yani sende olan haline geçti. sanırım yeniden sdkart olmadan kurmak gerekir, sdkartı açtıktan sonra takarsak sorun olmaz.

.
  11. Mert38
        Like  

.

User deleted

Romu telefonun Kendi Hafızasına atıp sd cardı çıkartıp kurmanızı öneririm.Ayrıca CanERYVZ arkadaşımızın paylaştığı temiz kurulumla yani fastboot erase işlemlerini yapıp kurmanızı öneririm:

TEMİZ KURULUM

fastboot : http://diamantephoto.com/fastboot.rar

C:\ içerisine "fastboot" adında klasöre çıkarın.

CMD'yi açın " cd C:\ " yazın enter'a basın ardından " cd fastboot " yazın enter'a basın aşağıdaki adıma geçin.

*** fastboot modunda CMD ile aşağıdaki komutları sırasıyla yazın ve her adımda enter'a basın.

CODE
    fastboot erase boot
    fastboot erase system
    fastboot erase userdata
    fastboot erase cache
    fastboot erase webtop
    fastboot erase preinstall
    fastboot reboot

Açılışta tekrar fastboot modunu açın!!

*** Ardından aşagıda verdiğim linkten "openrecovery-twrp-2.6.3.0-olympus.img" dosyasını indirip fastboot klasörüne atsınlar.

İndirdiğiniz dosyanın adını "olympus.img" yapın ki kolay yazılsın :D

Link : http://techerrata.com/browse/twrp2/olympus

*** Tekrar CMD yardımıyla fastboot modundaki telefonunuz için şu kodları yazın.

CODE
    fastboot erase recovery
    fastboot flash recovery olympus.img
    fastboot reboot

En son reboot dedikten sonra Recovery modda telefonu açın.

ROM'u flashlayın, reboot yapın!

.
  12. üstad
        Like  

.

User deleted

üstatlar bu rom kurulu bende, rom içerisinde nemus launcher kurulu, ilk kullanırken çok çok çok sevdiğim :wub: bir özellik olan, bildirim kısmındaki ayarlar geçiş kısayol butonunu kaybettim, nasıl ettim bilmiyorum, farklı launcherlar kurdum, ancak nemus launchera döndüğümde yine yok :no.gif: cynogenmod ayarlarında durum çubuğu ayarlarını tek tek kontrol ettim yine bulamadım, nemus launcher ayarlarını kontrol ettim yine bulamadım, yastığımın altında da yok, gözümde de takılı değil, nerede bu kısayol? (yanlış kelimelerle aradım herhalde googleda hiç bir şey bulamadım)

.
  13. Mert38
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (üstad @ 15/12/2013, 22:41) 
    üstatlar bu rom kurulu bende, rom içerisinde nemus launcher kurulu, ilk kullanırken çok çok çok sevdiğim :wub: bir özellik olan, bildirim kısmındaki ayarlar geçiş kısayol butonunu kaybettim, nasıl ettim bilmiyorum, farklı launcherlar kurdum, ancak nemus launchera döndüğümde yine yok :no.gif: cynogenmod ayarlarında durum çubuğu ayarlarını tek tek kontrol ettim yine bulamadım, nemus launcher ayarlarını kontrol ettim yine bulamadım, yastığımın altında da yok, gözümde de takılı değil, nerede bu kısayol? (yanlış kelimelerle aradım herhalde googleda hiç bir şey bulamadım)

Wipe data/cache yapmanızı öneririm.

.
  14. üstad
        Like  

.

User deleted

tüm uygulamalarımı yüklemişim hocam wipe data ile başa dönmek istemem, bir yerlerde ayarı olması lazım sanırım. zaten ics romlarda olan bir özellik, bu romda görünce ics tema ile olduğunu düşünmüştüm, sonra cynogenmod ayarları menüsünden olabileceği, tüm cm romlara hazır koymuş olabilecekleri aklıma geldi, kaybedince ilk orada aradım ama malesef; bilhassa bir uygulamada iken ana sayfaya düşmeden, ayarlar uygulamasına(settings) geçebilmek için, bildirim perdesini(durum çubuğu) aşağı çekip, o butona tıklardım.
    bir de bildirim perdesindeki wifi falan anhtarlarının renkleri mavi ve yeşil, birbirine çok yakın renkler, özelleştirecek seçenek bulamadım. Mrom, Noatrich rom gibi diğer cm7 türevlerinde de bu özelleştirmeler kısıtlı mı? (bu romu bi kendime uydurayım, cwm yedeğini alıp diğerlerini de deneyeceğim)

Edited by üstad - 16/12/2013, 02:07

.
  15. Mert38
        Like  

.

User deleted

CITAZIONE (üstad @ 16/12/2013, 00:45) 
    tüm uygulamalarımı yüklemişim hocam wipe data ile başa dönmek istemem, bir yerlerde ayarı olması lazım sanırım. zaten ics romlarda olan bir özellik, bu romda görünce ics tema ile olduğunu düşünmüştüm, sonra cynogenmod ayarları menüsünden olabileceği, tüm cm romlara hazır koymuş olabilecekleri aklıma geldi, kaybedince ilk orada aradım ama malesef; bilhassa bir uygulamada iken ana sayfaya düşmeden, ayarlar uygulamasına(settings) geçebilmek için, bildirim perdesini(durum çubuğu) aşağı çekip, o butona tıklardım.
    bir de bildirim perdesindeki wifi falan anhtarlarının renkleri mavi ve yeşil, birbirine çok yakın renkler, özelleştirecek seçenek bulamadım. Mrom, Noatrich rom gibi diğer cm7 türevlerinde de bu özelleştirmeler kısıtlı mı? (bu romu bi kendime uydurayım, cwm yedeğini alıp diğerlerini de deneyeceğim)

Hiç böyle bir sorunla karşılaşmadığım için cevap veremiyeceğim.

.
23 replies since 8/12/2013, 23:31   1517 views
  Share  
.