[XT910 4.1.2 Leak] 672.384.801.XT910.ChinaRetail.en.CN

RESMİ ÇİN SIZMA 4.1.2 ROM DAYANIKLI, AKILLI ve HIZLI !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

[XT910 Android 4.1.2 Leak] 672.384.801.XT910.ChinaRetail.en.CN

2b2f1f234318676 0896ee234318681 ccf522234318684 jpg d8110a234318692 ba9271234318695 785cd4234318697 d86069234318702 bc6ec8234318705

XT910 sahiplerine güzel bir paylaşımla beraber tekrar merhaba !

Bu konuda paylaşılan rom tarafımdan denenmiş stabil, tereyağı gibi hızlı, stabil, dayanıklı ve akıllıdır. Motorola China geliştiricileri cömert davranıp rom'u donatmışlar gerçekten en ufak bir ayrıntıyı atlamamışlar diyebilirim. Malesef tek eksiği içerisinde Türkçe yok. İngilizce ve Çince dışında dil desteği yok. Bununla yaşayabilenler devam etsin, diğerleri türkçe eski sürüm ics romlarına devam edip, official xt910 jelly bean rom'u bekleyebilir. Beklemeden XT910 cihazında Jelly Bean isteyenler aşağıdaki noktaları uygularsa sorunsuz yüklemeyi yapabilirler. Aşağıda okuyup uygulayacağınız adımları doğru uygulasanız bile cihazınızda oluşabilecek olası zarar kendi mesuliyetinizdedir.Böyle bir durumda ne ben nede MotoModTR forumu sorumluluk kabul etmez.

* %100 dolu batarya ile başlayın.
    * Cihazda ICS Final rom yüklü olmalı ve root edilmiş olmalı. Marketten Boot Menu Manager (BETA)) 0.32'yi indirin ve çalıştırın.

* Cihazı yeniden başlatıp Bootmenu recovery'e girin, firmware flashing sekmesinden backup cid yapın. Advanced options'dan mount usb, telefonu usb kabloyla pc'ye bağlayıp, masaüstünüze cid.img dosyasının yedeğini alın, bu adımı kesinlikle atlamayın. Yedeği alanlar devam edebilir.

* Erase cid yapın. ( Erase cid yapmadan önce aşağıdaki 3 dosyayı indirip, yeniden adlandırılması gerekenleri doğru şekilde adlandırıp, hafıza kartınızdaki ilgili klasörlere kopyalayın.

* Wipe menüye girin, 3 wipe'ı yapın (battery hariç)

* 672.384.801 nandroid backup indirin ve rar dosyasını açıp hafıza kartınızdaki clockworkmodbackup içerisine 2013-0120.17.45.40 klasörünü tümüyle kopyalayın.

* Sistemimiz, leisures'ın paylaştığı nandroid backup'tır. Backup / Restore menüden > Restore > 2013-0120.17.45.40 seçip yes deyin, yüklemenin bitmesini bekleyin.

* Kernel flashlayacağız, linkteki dosyayı indirin rar'dan çıkartın ve dosya adını boot.img olarak değiştirip hafıza kartına kopyalayın. boot.img dosyamızı flashlamak için firmware flashing > flash kernel diyoruz. Boot.img dosyamızı seçiyoruz ve Yes.

* Şimdi sıra yeni Baseband U4_09.10P sürümü indirip flashlamaya geldi. Firmware flashing > Flash baseband'a tıklayın. bp.img dosyasını seçin ve bitmesini bekleyin. Reboot options> Reboot edin.

İlk açılışdta ekranda customerid error, yazacaktır. Bu normal bir durum, cihazınız çökmedi. Cid silinen cihazlarda bu hatayı vermesi normaldir. Rom ilk açılışı 4-5 dk sürebilir. Açılışta çince birşeyler yazacak geri tuşuna basıp loading ekranının geçmesini bekleyin. Karşılama ekranı geldiğinde Dil English seçin. Hemen ana ekrana düşeceksiniz, çünkü google uygulamaları yüklü değil. Sonra yükleyeceğiz.

Ana ekran'dan Phone'a girin > Settings > Assisted dialing > OFF yapın.

İşinize yaramayacak Çin uygulamalarını kaldırın. Cihaza 10 dakika temiz kurulum için zaman verirken rom ayarlarınızı yapabilir ve hesaplarınızı yükleyebilirsiniz. Bir süre sonra reboot edip bootmenu recovery'e girin GAPPS dosyasını flashlayacaksınız, böylece google uygulamaları yüklenecektir. Çin ve Google arasındaki anlaşmazlık yüzden ÇİN resmi romlarında Google Uygulamaları yerine Çinli alternatifleri mevcut. Install zip from file > gapps-jb-20121011-signed.zip seçip yükleyin ! ve reboot edin. Alternatif GAPPS : Official china gms r4, bu paket içerisinde maps,face unlock, daha yeni sürümler mevcut.

Açılışta uygulama güncellemeri yapılacak, Google Search Force Close verecek, normal bir durum. Bir sefere mahsus oluyor. Google uygulamalarını indirdikten sonra Play Store'dan supersu indirmeyi unutmayın, böylece root yetkisini kullanabilirsiniz !

Şebekeden internet'e bağlanmak için APN ayarı nasıl yapılır ?

Settings > More > Mobile networks > Access Point Names, seçenek tuşuna basın, New apn >

name : internet
    apn : internet
    username : internet

değerlerini verin, seçenek tuşuna basın, save'e tıklayın ve access point names listesinden " internet " kutucuğunu işaretleyin. Böylece internet ayarlarınızı yapmış olacaksınız.

ORJİNAL ANDROID 4.0.4 Final ROM'A GERİ DÖNÜŞ ?

Bootmenu recovery içeriisinden firmware flashing > restore cid deyip cid.img dosyanızı seçin. Cihazı AP Fastboot modunda yeniden başlatıp RSD Lite 6.1.4 ile ICS Final dosyasını flashlayın. Sistem,kernel,radio rom ve diğer tüm sistem bileşenleriyle orjinal ICS rom'u dönmüş olacaksınız. ;)

YORUM

Çin sızma jb rom'u 67.213.6.XT910.ChinaRetail.en.CN üzerine gelen bu güncellemeyi başarılı buldum. Önceki sürümü olan 67.213.6.XT910'de ki tüm eksiklikler giderilmiş, tepkimeye çeki düzen verilmiş. Programlar son sürümlerine güncellenmiş. Menü hızlı, project butter sağolsun tereyağı gibi bir xT910 deneyimi sağlamışlar. Kamera iyileştirilmiş, ışığı çok daha iyi alıyor. Ekran ve renkler, menü grafikleri çok daha temiz ve hızlı animasyonlar mevcut. Arama kaydetme özelliği var. Daha aklıma gelmeyen birçok yeniliği göreceksiniz. Radio rom U4_09.10P ise olumlu güncelleme, wifi-bt-gps açıp kapatma süreleri inanılmaz derecede hızlanmış. Doğru düzgün çekmeyen odamda 1 dişte bile 0.80mb /sn veri indirebildim. Wireless işini çinliler çözmüş ve adına WLAN demişler. Daha iyi wireless performansı, ekran,kamera,ses kısacası herşeyin en iyisini cihaızmda doğru düzgün kullanabileyim diyorsanız bu rom'u hepinize şiddetle tavsiye ediyorum. Denemesi bedava. :)

Kolay gelsin, Semseddin.

Bu rehber sadece MotoModTR üyeleri ve ziyaretçilerine özel bir paylaşımdır. Farklı forumlara kopyalanması yasaktır. Kaynak gösterilip bu konuya link verilebilir.

Eklemeler

* ICS Final rom'a kolay geri dönüş yolu eklendi.
    * Ek bilgiler ve uyarılar eklendi.
    * update_gms_jb_spyder_r4 , motorola gapps eklendi.

Edited by Semseddin - 19/2/2013, 08:27

.
  2. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Eyvallah Sinan Abi. China Rom'u ben de görmüştüm fakat olumlu şeyler okumadım o yüzden paylaşmamıştım. Şimdi yanıldığımı anladım :) Bir Rom daha deniyip hemen bu Rom'u yükleyeceğim. Paylaşım için teşekkürler. :)

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Epsilon V3'den sonra bambaşka birşey olacaktır.:D

.
  4. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Bataryayı fullüyorum şuan. :) Çok fazla custom rom yüklemekten telefon şuan açılmıyor ama şarj alıyor abi. Fullensiz bi custom rom atıp bootmenu'yu yükleyeceğim. Safestrap var üstünde şuan.

.
  5. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Başarılı bir şekilde yükledim Sinan abi. Teşekkürler. Fakat açılışta CustomerID Error: Contact Dialer gibi şeyler var. O error nedir? Ayrıca senin dediğin WLAN olayının tam tersi çıktı. Bağlanamıyorum modeme. Telefonun kendi internetini açtım onda sıkıntı yok fakat bizim modem'e bağlanmıyor..

.
  6. border force
        Like  

.

User deleted

Paylaşım için teşekkürler Sinan Ağabey, harikulade bir rehber olmuş.Ellerine sağlık, bende yakında bizim XT912'ler için JB Leak kurulumu rehberi hazırlayacağım. :)

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (Mert Dogan @ 28/1/2013, 06:00) 
    Başarılı bir şekilde yükledim Sinan abi. Teşekkürler. Fakat açılışta CustomerID Error: Contact Dialer gibi şeyler var. O error nedir? Ayrıca senin dediğin WLAN olayının tam tersi çıktı. Bağlanamıyorum modeme. Telefonun kendi internetini açtım onda sıkıntı yok fakat bizim modem'e bağlanmıyor..

cid sildiğinden dolayı customerid error veriyor, normal bir durum. Eğer cid silmezsek zaten çin sızma kerneli flashlayamayız. WLAN olayı ise gayet güzel dediğim gibi. Modemi kapat aç, düzelir.

WLAN > Advanced settings içerisinde " avoid poor connections " kutucuğundaki işareti kaldır.

.
  8. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Bi faydasi olmadi sinan abi.. baglanmiyor.

.
  9. onurrum
        Like  

.

User deleted

Emeğine paylaşımına sağlık Sinan abi, benim ingilizce zayıf bundan dolayı beklemede kalacağım fakat rehberi mükemmel hazırlamışsın Teşekkürler

.
  10. doominsert
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar desteğinizi istesem?

* Sistemimiz, leisures'ın paylaştığı nandroid backup'tır. Backup / Restore menüden > Restore > 2013-0120.17.45.40 seçip yes deyin, yüklemenin bitmesini bekleyin.

Bu kısmı yaptığımda not found hatası veriyor neden olabilir? zipli zipsiz klasor halinde şuan clockworkmod un içerisinde

.
  11. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Hafıza kartındaki clockworkmod klasörünün içine backup klasörü açın. İçine 2013-0120.17.45.40.rar dosyasının içindeki klasörü ekleyin. Bootmenu'den açıp restore'den yükleyin bakalıım görecek mi.

Sinan abi İCS FİNAL ROM yüklü olmalı yazmışsın ya bendeki Rom Retail British İCS Romuydu ondan kaynaklanıyor olabilir mi? wifi'ye bağlanmama olayı?

.
  12. doominsert
        Like  

.

User deleted

yine görmedi..clockworkmod klasöründe şuan hem klasör şeklinde hemde klasördeki 3 dosya açık şekilde hemde söylediğiniz gibi backup klasörünün içerisinde.. ancak yine görmemekte ısrarla

.
  13. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Backup klasörünün içinde sadece o dediğim klasör olsun. Diğerlerinin hepsi silip tekrar bakın. Olmazsa Telefon recovery moddayken hafıza kartına eklenen veya ordan silinen herhangi bir dosyayı bazen görmeyebiliyor. Telefonu kapatıp tekrar bootmenude açın o zaman görür

.
  14. Semseddin
        Like  

.

User deleted

@Mert,

Alakası yok, retail british de nihayetinde final ics yazılımıdır. Recovery'den wipeları yapıp tekrar dene. Hiçbir ağa mı bağlanmıyor yoksa sadece evdeki ağa mı ?

@doominsert,

Aşağıda klasörün adresini veriyorum.

sd-ext\clockworkmod\backup\2013-0120.17.45.40\

içerisinde de 3 tane dosya olacak nandroid.md5, system.ext3.tar ve system.ext3.tar.a

.
  15. doominsert
        Like  

.

User deleted

baştan başlattım gördü ancak klasör simgesi var yalnızca herhangi bir işlem yapmıyor bir yere tıklamam lazım sanırım ?

ok power tuşuna bastım yes/no sordu suan yüklüyor..

.
273 replies since 28/1/2013, 01:26   9867 views
  Share  
.