[XT912][RAZR/MAXX] Verizon JB Leak ANA KONU

« Older   Newer »

Share  
.
  1. border force
        Like  

.

User deleted

droid_razr_trio-Feature

XT912 DROID RAZR VERİZON JELLY BEAN LEAK (SIZMA) ROM KURULUMU KONUSUNA HOŞGELDİNİZ!

Merhaba MotoModTR,

Tekrardan bir kurulum rehberiyle karşınızdayım, yapılacaklar tarafımdan denenmiş olup, onaylanmıştır.Yinede yapılacak işlemler kullanıcının kendi isteğine kalmıştır.Bu ROM'u XT910 kullanıcılarıda kurabilir ancak onu denemedim çünkü XT910'a sahip değilim. Ama korkusuz olan biri denemek isterse konu sonlarına doğru Verizon JB GSM Patch ve XT910 için portlanan ROM var.Oluşabilecek herhangi bir sorun veya sorunlardan BEN ve/veya MotoModTR sorumlu tutulmayacaktır.Bu ön yazıdan sonra konu aşamalı aşamalı maddeler ile devam edecektir.

KONULARA GÖZ ATALIM;

1. TELEFONU .211 YAZILIMINA RESTORE ETME
    2. JB LEAK YAZILIMINI İNDİRME VE SD KART'A KOYMA
    3. JB LEAK YAZILIMINI KURMA
    4. JB LEAK ROOT YAPIMI (İSTEĞE BAĞLI)
    5. BENİM YORUMUM
    6. XT910'a bu ROM kurulabilirmi?

734971_465253456873357_1524982713_n

1. Telefonu .211 Verizon based ICS yazılımına restore etme
    Bunun için DROID RAZR Utulity'i indirmiş olmanız lazım. Dosyayı buradan indirebilirsiniz.
    md5 değeri : 07DA38035EDAE5D030E725CC89A664FE

DroidRazrUtility1.82Functions

Program yukarıdaki görüldüğü gibi olacaktır, *.zip'in içindeki dosyayı herhangi bir yere extract edin.
    Drivers klasörüne girin ve PC'nizin sistemine göre usb kablo sürücülerini kurun. (32 bit & 64 bit)
    Kurulum bittikten sonra PC'nizi yeniden başlatın.
    Arkada çalışan (MSN, antivirüs gibi uygulamalar varsa kapatın.)
    Telefonu kapatın, ses kısma ve ses yükseltme tuşlarına basılı tutarken aynı zamanda Power düğmesine basın.
    BOOTMENU açılacaktır, AP Fastboot'un üstüne gelin ve Ses yükseltme tuşuna basın.
    Tebrikler! Şuanda AP Fastboot mode'sınız. Tekrardan Utility dosyasını açın ve DROIDRazrUtility.bat'ı çalıştırın.
    Batman logosunu geçmek için herhangi bir tuşa basın.
    Gelen ekrana 1 yazıp enter'layın.Telefon ICS .211 yapı temelli ROM'a restore edilecektir.
    Kurulum bitiminde telefon kendini kapatacak ve tekrardan kendisi açılacaktır, bu sırada Moto-Recovery'e girip bir işlem gerçekleştirecektir.
    İlk açılış uzun sürebilir. Paniğe gerek yok.

2. Jelly Bean yazılımı indirelim;
    Direk link olarak veriyorum, buyrun.
    Dosya indikten sonra kesinlikle hiç bir müdahale etmeden *.zip dosyasını olduğu gibi external sd yani harici hafıza kartınıza atın.
    Bakın burası çok önemli!! Telefonun kendi dahili hafızasına değil, harici hafıza kartınıza atacaksınız!

3. Jelly Bean Leak kurulumu
    Telefonu kapatın, ses kısma ve ses yükseltme tuşu ile power düğmesine basılı tutun.
    Bootmenu geldiğinde recovery'e gelin ve ses yükseltme yapın.
    Biraz bekleyin, ardından ses kısma ve ses yükseltme tuşlarına basın.
    Az önce gözükmeyen yazılar ekranda belirecektir.Bunlar sırayla;
    wipe data
    wipe cache
    install update zip from external sd vs vs. olacaktır.

Install update zip from external sd diyorsunuz ve az önce karta koyduğumuz Blur_Version.6.16.211.XT912.Verizon.en.US.zip dosyasını gösteriyorsunuz.
    Kurulum yaklaşık 10-15 dk. sürüyor, kurulum esnasında yenilenmiş BP ve LTE modem band'larını, sistem, boot, ön yüklü gelen uygulamaları kuruyor.
    Kurulumdan sonra açılış ekranı değişmiş oluyor, eskiden Moto logosunun altında Dual Core Technology yazan yazı silinmiş olacak ve Moto logosu daha büyük hale gelecektir.
    İlk açılış biraz uzun sürebilir panik yapmayın.Hayırlı olsun!

BU AŞAMADAN SONRAKİ YAPILACAKLAR İSTEĞE BAĞLIDIR, İSTERSENİZ DEVAM EDELİM. :)

4. Root yapımı
    Dan Rosenberg tarafından geliştirilen ve sunulan dosyayı buradan indirin.
    Telefonunuzun açık halde olması gerekiyor.
    Ayrıca Settings > Developer options > USB debugging ve Stay awake açık olmalı.

Ads_z

Program yukarıdaki gibi olacaktır, telefonu usb kablo yardımı ile bilgisayarına bağlayın.
    PC'nizin telefonu tanımasını bekleyin.
    .zip dosyasının içindeki razr_blade dosyasını extract edin. run.bat'ı çalıştırın.
    Enter'a basın ve işlemlerin bitmesini bekleyin, kısa bir süre sonra sizden Smart Actions programını açmanızı isteyecektir.
    Get started'a basın, battery saver'ı etkinleştirin ve save'a tıklayın.
    Home tuşuna basın ve ana ekrana dönün. Tekrardan enter'a basın.
    Program gerisini halledecektir. ROOT yetkiniz hayırlı olsun.

Kendi cihazımdan Screenshotlar:
    Screenshot_2013_01_30_15_53_23Screenshot_2013_01_30_15_53_31
    Screenshot_2013_01_30_15_53_42Screenshot_2013_01_30_16_05_17

5.Benim yorumum
    Cihazın hoparlör sesinde biraz artış var. (Müzik ve telefon)
    Kilit sesi daha çok çıkıyor.
    Mobil data daha hızlı. (Yenilenmiş LTE,CDMA,UMTS band sayesinde)
    Kamera çekimleri çok çok iyi ICS'e göre. Makro çekimler çok daha hızlı artık.
    Cihaz daha hızlı açılıyor.
    Chrome ön yüklü geliyor.
    Galeri uygulamasındaki zoom sorunu çözümlenmiş. AOSP benzeri bir galeri uygulaması mevcut.
    Motorolanın My Music uygulaması gitmiş yerine Google Play Music ve Equalizer'ı gelmiş.
    Yeni yazı fontu yakışmış.
    Kilit ekranı değişmiş.
    Cihaz çok hızlı, yetişemiyorum. Asphalt 7 ve Modern Combat 4 sorunsuz. Eskiden ICS'de 20-30 saniyede bir çok kısa lag yapardı.
    Project Butter herşeyiyle RAZR'ı keskinleştirmiş. :thumb_yello.gif:

Şimdilik fark ettiğim gelişmeler bunlar arkadaşlar.

6. XT910'a bu ROM'u kurabilirmiyim? (BU AŞAMA SADECE XT910 KULLANICILARI İÇİNDİR!)
    Verizon ile cilalanmış ve sorunsuz'a yakın daha iyi batarya sarfiyatı olan bu ROM'u denemek istiyorsanız buyrun;
    Buradan yazılımı indirin.
    Gsm patch'i indirin.
    Verizon JB kernel'i indirin.
    Verizon JB kernel dosyasının içindeki boot_jb.img dosyasını boot.img olarak adlandıralım.
    İndirdiğiniz dosyaları cihazın hafızasına atalım.
    Bootmenu Manager'ı play storedan yükleyelim ve install'ı seçelim. (Cihazınızda root olması gerekiyor)
    Ardından bootmenu manager uygulamasından rebooter'a tıklayalım ve recovery diyelim.
    Firmware flashingden CID backup alalım, ardından cid delete yapalım.
    Flash kernel seçeneğinden boot.img'ı gösterelim.
    Geri dönüp, Wipe data, wipe cache ve wipe dalvik yapın.
    install zip seçeneğine tıklayıp Deodexed-98.72.8-XT912.zip dosyasını gösterip flashlayın.
    İşlemler bittikten sonra gsm_patch.zip'i flashlayın, cihazı rebootlayın.

LÜTFEN EMEĞE SAYGI, BİR TEŞEKKÜR YETERLİ! :thumb_yello.gif:
    İYİ FORUMLAR,

BURAK.

Edit : Küçük eklemeler ve imla hataları düzeltildi.

31 Ocak 2013 20:37
    Benim yorumum eklendi.
    Başlık değiştirildi.

2 Şubat 2013 17:14
    XT910 bölümü eklendi. (onay bekleniyor)

22 Şubat 2013 21:40
    XT910 aşaması onaylandı, gerekli düzenlemeler yapıldı.
    Başlık değiştirildi.

Edited by border force - 22/2/2013, 22:55

.
  2.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    4.1.1, 4.2 ve 5 kullanacağım günleri bekliyorum. Razr'cılar çok şanslılar bu konuyu es geçmesinler, güzel paylaşım Burak :thumbup1.gif: :thumb_yello.gif:

.
  3. border force
        Like  

.

User deleted

Teşekkürler. :)

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

10 numara bir paylaşım, konu. Eline sağlık burak kardeş. XT912 red carpet special edition'dan yeni fotoğraflar görsek iyi olurdu.

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

XT912 cihaz sahipleri şanslı, derim. Bu rom sızma ama şeker,jelibon gibi oldu xt912 droid razr'a. Cihazın iq'su değişmiş. Yeni kernel çok daha iyi, yazılım çok daha hafif ve işlevsel.

.
  6.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    QUOTE (Semseddin @ 30/1/2013, 16:26) 
    XT912 cihaz sahipleri şanslı, derim. Bu rom sızma ama şeker,jelibon gibi oldu xt912 droid razr'a. Cihazın iq'su değişmiş. Yeni kernel çok daha iyi, yazılım çok daha hafif ve işlevsel.

Sinan Abi bu I/O nedir tam olarak? GPU'yla mı ilgili?

.
  7. border force
        Like  

.

User deleted

Konuya benim yorumum adlı bölüm eklendi.
    Başlık değiştirildi.
    Günceldir.

.
  8. Semseddin
        Like  

.

User deleted

QUOTE (smnfrkn @ 30/1/2013, 16:29) 
    QUOTE (Semseddin @ 30/1/2013, 16:26) 

Sinan Abi bu I/O nedir tam olarak? GPU'yla mı ilgili?

Input / Output : Giriş / Çıkış. Modern bilgisayarlarda cpu'nun ram memory ile donanımdaki giriş/çıkış aygıtlarına bağlanmasıdır. Harddisk bir input aygıtıdır, monitör bir output, ekran kartı bir output, ses kartı bir input/output aygıttır. Konuyla ilgili ayrıntılı bir makale, ingilizce olsada faydalı olacağını düşünüyorum.

http://en.wikipedia.org/wiki/Input/output

.
  9.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    QUOTE (Semseddin @ 31/1/2013, 23:42) 
    Input / Output : Giriş / Çıkış. Modern bilgisayarlarda cpu'nun ram memory ile donanımdaki giriş/çıkış aygıtlarına bağlanmasıdır. Harddisk bir input aygıtıdır, monitör bir output, ekran kartı bir output, ses kartı bir input/output aygıttır. Konuyla ilgili ayrıntılı bir makale, ingilizce olsada faydalı olacağını düşünüyorum.

http://en.wikipedia.org/wiki/Input/output

Eyvallah abi çok makbule geçti, peki o zaman Blur tabanlı romlarda I/O'nun AOSP tabanlı romlara göre çok çok çok düşük çıkmasının sebebi kernel mi?

.
  10. border force
        Like  

.

User deleted

Forumda hiç XT912 kullanıcısı yok mu ya ? İnsanın paylaşım isteğini yok ediyorsunuz resmen :lol: :D

.
  11. sanalhh
        Like  

.

User deleted

Üstad ben de aranıza yeni katıldım. Android işletim sistemini de ilk defa kullanıyorum. Cihazım xt910 şu an 4.0.4 sürümüne gücelledim. Telefonu Vatan'dan aldım. Bu paylaştığınız yazılımı uygulamayı düşünüyorum, ancak birkaç sorum olacak. Şimdiden teşekkür ederim.

1- Bu sürümden tekrar geriye dönüş yani 4.0.4 orjinal yazılıma dönüş olur mu?
    2- Bu yazılım sadece ingilizce mi? Tam türkçeleştirilebiliyor mu?

Emeğinize sağlık.

.
  12. sanalhh
        Like  

.

User deleted

İlk sormam gerekeni unutmuşum. Benim cihaza bu yazılım kurulabilir mi? xt910'a.

.
  13. border force
        Like  

.

User deleted

Hayir ustad, sen bu yazilimi kullanamazsin. Semseddin ustanin paylastigi konuya gir, ordakileri uygularsan olur.

o konudaki herseyi yaparsan 4.0.4 e geri donebilirsin :)

.
  14. border force
        Like  

.

User deleted

6. AŞAMA XT910 KULLANICILARI İÇİNDİR! bölümü eklendi, denek aranıyor !?

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

6. adım tarafımdan denenmişti, ek olarak bootmenu manager ilede flashlanabilir. XT910'cular bootmenu manager'dan şaşmamalı, gerçi xt912'cilerde şaşmamalı, neden mi ?

Çünkü cid check bypass, baseband ve kernel flashlama sadece bootmenu'de var. Safestrap çok yavan kalıyor.

.
81 replies since 30/1/2013, 15:06   3566 views
  Share  
.