RAZR OLASI SİSTEM HATALARI VE ÇÖZÜMLERİ !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

QUOTE (border force @ 19/3/2013, 19:22) 
    cid yedeğin duruyormu Sercan ?

Evet duruyor. Kaydettim bilgisayara. 512kb'lik bir img dosyası. İnşallah doğru kaydettim.

.
  2. border force
        Like  

.

User deleted

tamamdır o zaman sorun yok. Bootmenu ye hala girebiliyorsan restore cid seçeneğinden göster img dosyasını. eğer erişemiyorsan tek yöntem fastboottur o da ilk postta yazıyor zaten

.
  3. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

QUOTE (border force @ 19/3/2013, 19:26) 
    tamamdır o zaman sorun yok. Bootmenu ye hala girebiliyorsan restore cid seçeneğinden göster img dosyasını. eğer erişemiyorsan tek yöntem fastboottur o da ilk postta yazıyor zaten

BP Tools üzerinden sadece cihaza erişebiliyorum. Bootmenu manager silinmişti haliyle. Yeniden yüklemeye çalıştım ama root istiyor tabiki. Bende root ediyorum cihazı ama açılışta cid error ile karşılaşınca root yapamıyor cihazı root yazılımı.

.
  4. border force
        Like  

.

User deleted

hayır bak dediklerimi yap halledicez aynı duruma bende düşmüştüm. hani toolkit cihazı rebootluyorya orada cihazın kablosunu çek tekrardan bp tools yap ve usbyi tak her rebootlayışında bunu yap. sonra bmm kur restore cid yap, umarım demek istediğim anlaşılmıştır :) ?

.
  5. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

QUOTE (border force @ 19/3/2013, 19:32) 
    hayır bak dediklerimi yap halledicez aynı duruma bende düşmüştüm. hani toolkit cihazı rebootluyorya orada cihazın kablosunu çek tekrardan bp tools yap ve usbyi tak her rebootlayışında bunu yap. sonra bmm kur restore cid yap, umarım demek istediğim anlaşılmıştır :) ?

Bu aklıma gelmişti. Dediğinizi yapayım o zaman. :)
    Şimdi ben EU rom yükledim. Bundan mı devam edeyim yoksa AU romu yükleyip de öyle mi devam edeyim? AU rom kullanmak istiyorum. Yapmışken AU rom üzerinden mi yapayım işlemleri?

.
  6. border force
        Like  

.

User deleted

Bencede AU'dan devam et :)

.
  7. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

QUOTE (border force @ 19/3/2013, 19:38) 
    Bencede AU'dan devam et :)

O zaman şimdi AU romu yeniden yükleyeyim ve devam edeyim dediğiniz gibi.
    Rsd'de cihazın özelliklerinin görünmemesi sorun çıkartmaz değil mi? N/A yazıyor ondan sordum. Flashlama işlemini yapıyor.

.
  8. border force
        Like  

.

User deleted

RSD, seri numarası ve imei vb. bilgileri göstermez, sorun yok

.
  9. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

QUOTE (border force @ 19/3/2013, 19:41) 
    RSD, seri numarası ve imei vb. bilgileri göstermez, sorun yok

Hocam rsd ile flaslamaya başliyim dedim hata verdi. Wipe yapiyim sorun düzelcek mi?

.
  10. border force
        Like  

.

User deleted

verdiği hata nedir

.
  11. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

QUOTE (border force @ 19/3/2013, 19:49) 
    verdiği hata nedir

Status:Failed flashing process. 1/19 flash mbm "allow-mbmloader-flashing-mbm.bim"-> Phone returned FAIL.
    Result: FAIL

.
  12. border force
        Like  

.

User deleted

bu hatayı genelde yüksek sürümden bir düşüğe down yaparken alırsın, ilginç. Sen yaptıklarını en başından bi yazsana

.
  13. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

Ben ilk önce AU rom yükledim. Cid error aldım. Sonra bu konudaki cid error hatası çözümünü anlatmış Şemseddin hocam. Bende ordan bakarak orijinal romu yükliyim dedim. EU romu yükledim. Sonra şunu yapmaya çalıştım. * AP Fastboot üzerinden pc'ye bağlanıp aşağıdaki komutlar sırasıyla verilir. Gereken dosya allow-mbmloader-flashing-mbm.bin ve cid.img dosyanızdır, yedeği sizde olmalıdır. Böylece CID sorununu çözmüş ve cihazı orjinal ellenmemiş haline getirmiş olacaksınız. fastboot flash mbm allow-mbmloader-flashing-mbm.bin
    fastboot reboot-bootloader
    fastboot flash cid cid.img
    Bende bunu araştırdım. Bu fastboot'lar da neki diye araştırdım. Baktım ki komut girme işiymiş bu. Sonra cmd'ye girip komut girmeye çalıştım. Hiçbir komudum onaylanmadı. Şu komut hariç. c:\fastboot\allow-mbmloader-flashing-mbm.bin(ben c'ye fastboot diye klasör açtım içine Sinan Abi'nin dediği dosyaları attım). Zaten rsd'den aldığım hata da şu:Status:Failed flashing process. 1/19 flash mbm "allow-mbmloader-flashing-mbm.bim"-> Phone returned FAIL.
    Result: FAIL
    Herhalde bu komut işe yaramış ve sorun çıkardı bana.

.
  14. Sercan Ç.
        Like  

.

User deleted

border force sorunu çözebildin mi?

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Merhaba Sercan Ç, cihaza cid dosyanı flashladın mı ? cid flashlarken fastboot ile hata veriyor mu ?

.
135 replies since 3/3/2013, 21:55   11958 views
  Share  
.