4.1.2 Orjinal TÜRKÇE XT910 ( bmm ile yüklenir )

982.124.14.XT910.Retail.en.Au

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

l6vnm l6vpg

Merhaba arkadaşlar,

XT910 sahipleri olarak yılan hikayesine dönen orjinal Türkçe 4.1.2 rom arayışı osinte nickli üyemiz sayesinde sonlanmış bulunmaktadır. Aşağıdaki rom'u yükleyebilmek için cihazınızda orjinal 4.0.4 yada orjinal 4.1.2 tabanlı herhangi bir rom olmalıdır. Cihazınız root edilmiş ve boot menu manager 0.3.4 yüklü olmalıdır. Bataryanız dolu olmalı. Cid backup'ı alanlar, cid silip boot menu manager'dan önce kernel flashlayacak, ardından rom dosyasını flashlayacak.Böylece çok kolay bir şekilde cihaza Türkçe içeren 982.124.14.XT910.Retail.en.Au sürümü yüklemiş olacaksınız. Rom kendinden root'ludur, root yetkisini kullanabilmek için marketten supersu veya superuser indirmeniz yeterli.

* Aşağıdaki anlatımla cihaza 4.1.2 yükleme yapanlar, kolayca orjinal sürüm 4.0.4 ics 'e geri dönüşü rsd lite ile 2 tıklamayla yapabilirler.
    * OTA yoluyla JB yükleyenler cihazlarını root etmeden bu rom'u yükleyemezler. Çözüm bulununca paylaşımı yapılacaktır.

1- Orjinal 4.0.4 yada 4.1.2 temelli bir rom olmalı cihazınızda, eğer cm türevleri kullanıyorsanız rsd ile orjinal 4.0.4 yapın.
    2- Cihazı root edin.
    3- Boot menu manager 0.3.4 yükleyin ve boot menu recovery'e giriş yapın.
    4- Firmware flashing sekmesinden backup cid yapın, cid yedeğini sağlam bir yere kopyalayın.
    5- Cid delete yapın, böylece cid sileceksiniz.
    6- Firmware flashing > Flash boot sekmesinden UYUMLU JB kernel dosyasını flashlayın.
    7- 3 wipe yapın (datafactory,cache,dalvik)
    8- Rootlu 982.124.14.XT910.Retail.en.AU dosyayı indirin ve install zip sekmesinden seçip flashlayın.
    9- Cihazı yeniden başlatın ve root için marketten supersu yada superuser indirin.

rom için osinte ve artur'a teşekkür etmeyi ihmal etmeyelim. Hepimize hayırlı olsun.

Değişiklikler :

Bluetooth sorunu çözülmüş rom eklendi.

Edited by Semseddin - 23/3/2013, 19:37

.
  2. osinte
        Like  

.

User deleted

Üstad, senin ve artur un eline sağlık hep beraber güzel bir çalışma oldu, herkese hayırlı olsun.
    Forumda sinerji tavan yaptı. :)

.
  3. DroidRazr
        Like  

.

User deleted

osinte ve artur'a sonsuz teşekkürler!!!
    Sonunda kavuştuk jelibona :D

.
  4. asilkan
        Like  

.

User deleted

emekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

RAZR kullanıcıları bu Türkçe JB'yi kullandıkları müddetçe sizler hatırlanacaksınız ;)

bir de sorum olacak, vodafone JB yüklü şu an bende rootlu, direk üzerine kurmamın bir sakıncası yok gördüğüm kadarıyla, yalnız telefon hafızası silinme durumunu merak ediyorum, wipelar yapılacak o sorun değil de, dahili hafıza da silinir mi acaba?

.
  5. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

Rom rootlu ise neden superuseri kurcaz ki. Uyumlu jb kernel dosyasini nasl flaslayacaz Emegi.gecen herkese tesekkurler

.
  6. french press
        Like  

.

User deleted

Emeği geçen herkse teşekkürler

.
  7. damn2u
        Like  

.

User deleted

Osinte, Arthur ve Sinan'a katkılarından dolayı teşekkürler, sayenizde Türk kullanıcılar Türkçe JB rom'a kavuştular Motorolaya inat. :D

Sinan hocam, kernel flash yaparken "Verification failed" "File is not written to device" hatalarını veriyor. Rom olarak AU 4.0.4 var. Az sonra tekrar cid yükleyip orjinal rom'a dönüp tekrar deneyeceğim işlemleri çünkü system/app içinde ki bazı gereksiz sistem dosyalarını kaldırmıştım, bununla alakalı olabilir diye düşünüyorum.

.
  8. emirsaltuk
        Like  

.

User deleted

hayırlı olsun hepimize katkıları bulunan tüm arkadaşlara çok çok tşk akşam yüklerim inş.

.
  9. DroidRazr
        Like  

.

User deleted

Yükleyen arkadaşlar rom hakkında yorum yapabilir mi?
    Birde yeni kullanıcılar için fotoğraf çekip adım adım anlatım olursa geşecek sorular azaltılmış olur ve herkesin doğru bir yükleme yapması sağlanabilir diye düşünüyorum.
    Kıdemli bir rom değiştirici arkadaşlara duyurulur :rolleyes:

.
  10. kiprit_
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar bu vodafone jb yi nası root edeceğiz, allah rızası için biri yardım etsin,
    neler denenim root edemiyorum bu saftirik romu.

.
  11. damn2u
        Like  

.

User deleted

Üst mesajda belirttiğim gibi sanırım system/app içinde ki sisteme gömülü uygulamaları sildiğimden ötürü kernel flashlama yapılmıyordu, cid yedeğini geri yükledip rsd lite ile orjinal romu flashlayıp, rootlayıp en son BBM indirerek işlemlere tekrar başladım ve sorun çözüldü. Rom çatır çatır çalışıyor. :thumb_yello.gif:

Razr için Jelly Bean root var mıydı? Varsa da bu romda çalıştırabilenler var mı?

Edited by damn2u - 21/3/2013, 15:44

.
  12. kiprit_
        Like  

.

User deleted

QUOTE (damn2u @ 21/3/2013, 15:34) 
    Üst mesajda belirttiğim gibi sanırım system/app içinde ki sisteme gömülü uygulamaları sildiğimden ötürü kernel flashlama yapılmıyordu, cid yedeğini geri yükledip rsd lite ile orjinal romu flashlayıp, rootlayıp en son BBM indirerek işlemlere tekrar başladım ve sorun çözüldü. Rom çatır çatır çalışıyor. :thumb_yello.gif:

Razr için Jelly Bean root var mıydı? Varsa da bu romda çalıştırabilenler var mı?

semseddin hoca superuser yada supersu yüklemek yeterli diye yazmış, sanırsam rom rootlu zaten.

.
  13. damn2u
        Like  

.

User deleted

İşte o bilgi tam olarak verilmediği için, şu an cihazı root etmeye çalıştığımdan dolayı sanırım cihaz resete bağladı. Bir de dikkatimi çekti cid silerek yüklenmesi gereken tüm romlarda bu reset sorununu yaşıyorum, hayırdır inşallah. :unsure:

.
  14. zupervisor
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar bluetooth çalışmıyor bilginize, osinte kardeş sen de bluetooth ne alemde?

Ben CID silmeden yükledim. artur avrupa bölgesinde iseniz gerek yok ayrıca ics ye dönüş de yapılabilir demişti.

.
  15. damn2u
        Like  

.

User deleted

Maalesef Bluetooth bende de çalışmıyor.

.
226 replies since 21/3/2013, 13:22   20849 views
  Share  
.