Yeniden ZN5 !

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

XT910'un bir süre dinlenmesi lazım. Bu sürede telesfonsuz kalmak olmazdı. Sahibinden.com 'u araştırırken kendimi 2.el bir zn5 almış buldum. Chaz eskişehirden geldi, gayet güzel kutulu full + full,tüm evrakları korunmuş. Bataryası bx50 malesef sorunluydu, klasik geçersiz batarya hatasıyla karşılaştım. Eskilerden çıkma bir BX40 ile sorunu geçici olarak çözdüm, cihazda yüklü symbiosis x2 rom'u o kadar kalitesiz geldi ki acilen gerekli dosyaları indirmeye başladım. Kendisi hala şarj oluyor. Cihazda toz birikmiş, diş fırçasıyla da güzelce temizledim, özen göstermek lazım. Şimdi tek ihtiyacım yeni orjinal bx50 batarya ve zn5 batarya kapağı. Yakalamak isteyipte çekemediğim güzel kareleri zn5 yardımıyla yakalarız inşallah.

Aktif ZN5 kullanıcıları varsa selamlar.

.
  2. Semseddin
        Like  

.

User deleted

NoRSA 06.2A bootloader kaldırıp stock yaptım, orjinal tr firmware'i flashlıyorum şu anda. Bulduğum BX40 batarya bitik çıktı, bir tane daha var onu deneyeceğim.

.
  3. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Denediğim 2 adet bitik bx40 batarya şarj tutmadı. İngiltereli bir satıcıdan siparişi verdim, orjinal sıfır bx50 batarya,15$ temiz. İngiltereden çabuk geliyor. 5 günde bekliyorum siparişi inşallah.

.
  4. Mert Dogan
        Like  

.

User deleted

Hayırlı olsun.Ne oldu XT910'a abi?

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

XT910 kayıttan düştü, zn5 backup oldu. outlaw mod deneyelim :)

.
  6. border force
        Like  

.

User deleted

Hayırlı olsun, benimde XT912 yarın kapanacak.Neyse, ne diyeyim abi sana tam bir Moto bağımlısısın. :P Zine5 çok fena makinedir, tekrar iyi günlerde kullan.

.
  7. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bu cihazla ile güzel fotoğraflar çekeceğim. Hala ZN5 'in kalitesinde fotoğraf çekebilen cep telefonu olduğunu düşünmüyorum. Dile kolay 2008'den 2013'e 5 yıl geçmiş. Görenler çok beğeniyor. Bataryam gelsin ben buna birde sıfır batarya kapağı siparişi ederim, koleksiyonumdan çıkarıp ara ara kullanırım. :)

.
  8. <ErKaN>
        Like  

.

User deleted

Cihazi ilk defa bugün gordüm..Gerçekten güzel makine.Motorolanin bu telefonundan haberim bile yoktu.Ama gerçekten MOTOROLA başka bir marka,cihazlari tarzi hep farkli ve sansung gibi leğen plastiğinden değil :D

Iyi gunlerde kullan Semseddin usta.
    Çektiğin resimleri bekliyoruz usta.

.
  9. ErgN
        Like  

.

User deleted

Eh be askere giderken satmıştım , yazılım desteği sıfır olan motorolanın şahane telefonlarından birtanesi.

.
  10. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Daha iyi kondisyonda olan BX40 batarya buldum çok şükür, 3 fotoğraf çektikten sonra eskiden denediğim bitik piller gibi " pil boş " uyarısı almıyorum. Dün baya bir fotoğraf çektim. Hepsini foruma ekleyeceğim. 4MP'lik HTC ONE ile 5mp'lik MotoZINE ZN5 foto kalite karşılaştırmasını da ilk fırsatta yapacağım.

.
  11. beefytr
        Like  

.

User deleted

almayı çok istediğim bir telefondu zamanında :)

.
  12.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    QUOTE (Semseddin @ 11/4/2013, 16:34) 
    Daha iyi kondisyonda olan BX40 batarya buldum çok şükür, 3 fotoğraf çektikten sonra eskiden denediğim bitik piller gibi " pil boş " uyarısı almıyorum. Dün baya bir fotoğraf çektim. Hepsini foruma ekleyeceğim. 4MP'lik HTC ONE ile 5mp'lik MotoZINE ZN5 foto kalite karşılaştırmasını da ilk fırsatta yapacağım.

One bir akıllı telefon, ZN5 ise cep telefonu. Mpx olarak aynı sınıfa giren çoğu cep telefonu akıllı telefonlardan iyi fotoğraf çekiyor sebebini bilmesem de. HTC'nin Ultrapiksel'le kenarını 2 birime çıkardığı piksellerin N95'te bir kenarı 4 birim. Eğer ZN5, One'dan kaliteli fotoğraf çekmiyorsa bu bence One'ın başarısının yanında ZN5 başarısızlığı olacaktır. İyi çekeceğini tahmin ediyorum ben ama az ve fazla ışıklı ortamlarda iş değişebilir.

Edit: Teoriyi kendim üretmedim, nerede okusam aynı şeyi söylüyorlar One'ın bu ölçüyü 2'ye çıkarması inanılmaz başarı ama daha önceden çok daha yüksek olanları vardı. Bu akıllı telefonlar içinde bir ilk şeklinde yazıyorlar.

.
  13. border force
        Like  

.

User deleted

Peki o zaman bende One'dan örnekler ekleyebilirim yakın bir zamanda.
    Beklemede kalın..

.
  14.     Like  

.

Android Man

Group
    Moderatör

Status
    QUOTE (border force @ 11/4/2013, 22:35) 
    Peki o zaman bende One'dan örnekler ekleyebilirim yakın bir zamanda.
    Beklemede kalın..

Teorimi çürütmek adına gaza mı geldin Burak? :D Burada önemli olan aynı şartlar altında hangisi daha iyi çekiyor. Mesela Sinan Abi de One'la kıyas yaparken ZN5'ten bir manzara resmi eklese One'dan loş ortam fotoğrafı eklese kararsız kalırız :)

.
  15. border force
        Like  

.

User deleted

İkimizde az ışık ortamda çekeriz sorun değil, sizler bilirsiniz valla.
    Bu aralar acayip yoğunum söz vermeyeyim ama fotolar eklerim yani..

.
21 replies since 4/4/2013, 23:04   614 views
  Share  
.