[ROM][GSM]Razr Android 4.1.2 Official MIUI V5

Türkçe Miui V5 Karşınızda.

« Older   Newer »

Share  
.
  1. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

MIUI V5 SÜR. 4.6.27

[GEREKENLER]
    Bataryanız %100 dolu olsun.
    Rsd Lite ile kurulmuş ya da ota (wifi) ile Jelly Bean 4.1.2 yükseltilmiş stock rom.
    Safestrap 3.73 programı (link sayfanın aşağısında mevcut)
    Uyarı: Bu rom sadece kernel 3.0.8 ve Jelly Bean 4.1.2 ile çalışır.
    Uyarı: sürüm 2.3.6 veya 4.0.4 android kullanıyorsanız bu rom yüklemeye çalışmayın.

Kuruluma geçmeden sizlere bir tavsiyede bulunayım arkadaşlar, eğer gerçekten temiz bir kurulum istiyorsanaz, rsd ile jelly bean 4.1.2'yi tekrardan kurun, önceki romlardan cm , aokp, avatar vb. romlardan kalan tüm herşey temizlenmiş olur , çok sağlıklı bir şekilde miui v5 kurmuş olursunuz. 4.1.2 kurduktan sonra cihazı root yapıp aşağıdaki anlatımla devam edebilirsiniz.

[KURULUM ANLATIM]
    1. Cihazı root edin.
    2. Safestrap 3.73' i indirin.
    3. Kurulumu yapın ve Safestrap 3.73 programını çalıştırın "install recovery" yazısına tıklayın ve bekleyin %100 olsun.
    4. Miui jelly bean dosyalarını indirin. Linkler aşağıda olacak. (2 tane dosya olacak 2**MB ilk kuracağımız ana rom, ve son olarak , **MB'lık google uygulamalarını bulunduran dosya)
    5. İndirdiğiniz 2 dosyayı da telefon hafızasına kopyalayın, ve telefon hafızasınının yedeğini alın size ait dosyaların :)
    6. Telefonunuzu kapatın ve tekrar açın.
    7. SafeStrap ekranı gelecek.
    8. Bu romu stock rom üzerine , slot 1'e yüklicez.
    9. BOOT OPTIONS'a tıklayın, ROM SLOT1 ve 3000MB'i seçin.
    10. CREATE ROM SLOT 'e tıklayın ve bekleyin.
    11. Bölüm oluşturma bittikten sonra Safestrap ana menüye geri dönün.
    12. Boot Option menusüne girerek ilk önce Stock rom'a girin ve activite'ye tıklayın, ardından geri gelerek ROM-Slot-1 e tıklayarak activiteye tıklayın.
    13. Tekrar anamünüye geri dönün ve Install seçeneğine tıklayın. xiaomi.eu_multi_umts_spyder_4.6.27_jb-4.2.zip dosyasına tıklayın Swipe to start and confirm flash yazan yeri parmağınız ile sağ doğru itin.
    14. Romumuz kuruldu şimdi sıra google uygulamalarını kurmaya geldi, cihazı yeniden başlatıp tekrar SafeStrap'a girin. Aynı şekilde miuiandroid_gapps-4.2.2-small_signed-8012.zip dosyasını yükleyin.
    15. Google uygulamaları da yüklendikten sonra ana menüdeki reboot 'a tıklayın ve system seçeneğini onaylayın.
    16. Cihaz yeniden başlayacaktır, ve romumuz sağlıklı bir şekilde açılmaya başlayacaktır.
    17. İlk açılış 7 dakika kadar sürebilir.

[İNDİRME LİNKLERİ] [VERSİYON 4.6.27] İNDİRME BAŞLAMAZSA 2-3 DEFA TIKLAYIN
    Orjinal Miui V5 Ana Rom; http://files.miuiandroid.com/4.6.27/xiaomi...6.27_jb-4.2.zip
    Alternatif Link;
    Google Uygulamaları; http://media.celogeek.com/roms/android/miu...signed-8012.zip
    SafeStrap 3.73; http://goo.im/devs/Hashcode/umts_spyder/sa...Spyder-3.73.apk

[MIUI TEMALARI]

Çok sayıda çok güzel çeşit çeşit temaları bulabileceğiniz offical miui tema sitesi öncelikle siteye kayıt olun ardından istediğinizi indirin; www.miuithemes.com/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[ROM][GSM]Razr Android 4.0.4 Official MIUI V4

İCS kullanan arkadaşlar için offical final sürümü olan miui v4'ü paylaşmak istiyorum. Bu romu jelly beana geçmeden ics üzerine kurabilirsiniz. Kurulumu üstte anlattığım gibi kuracaksınız.

[İNDİRME LİNKLERİ] [VERSİYON 3.2.22 - FINAL]
    Orjinal Miui v4 Ana Rom; http://goo.im/devs/ibotpeaches/miuiandroid..._ics-3.2.22.zip
    Türkçe ve diğer dilleri destekleyen orjinal rom; http://goo.im/devs/ibotpeaches/miuiandroid...yder-3.2.22.zip
    Google Uygulamaları; http://goo.im/gapps/gapps-ics-20120429-signed.zip
    SafeStrap 2.11; http://goo.im/devs/Hashcode/umts_spyder/XT...ap-ICS-2.11.apk
    Uyarı: Ana romu kurmadan, Türkçe dil paketini içerisinde barındıran orj. romu kurmayın. Yukarıda anlatıldığı gibi romu kurun.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[YORUMUM]
    Kısa ve net harika bir rom çok beğendim bizim telefon için orjinal çıkması çok iyi oldu. :)
    Şarj harcaması gerçekten bana göre çok iyi cm tabanlı romlarda şarj su gibi akıp gidiyordu bunda öyle birşey yok :)
    Önceden 4.2.2 avatar rom kullanıyordum cm tabanlı ve miui görünümlü o romdan sonra bu gerçekten harika geldi, seste bana göre çok iyi bir artış var baslar daha yerinde ve ses daha çok çıkıyor.
    Herkes kendi yorumunu eklesin bakalım neler çıkacak.

Anlatım burda son bulmuştur emeğe saygı bir teşekkürü çok görmeyin :)

[MIUI V5 EKRAN GÖRÜNTÜLERİ]

p4Enkr vzZPlA

O2EDln 27jalE

VpED7j 38Az5p

XWd61D p4En3n

glX60N P3QDJ6

oQEVRQ JL3DyW

JL3DbW

[MIUI V5 EKRAN GÖRÜNTÜLERİ- ESKİ VERSİYON GÖRÜNTÜLERİ !]

r548u r549h

r5498 r549u

r54bf r54bl

r54bt r54c6

r54cl r54d1

r54ds r54f2

r54fp r54fy

r54g8 r54gl

r54gx r54h5

r54hl r573y

Edited by By.TRabZonLu™ - 29/6/2014, 16:03

.
  2. eddl
        Like  

.

User deleted

Türkçe dil mevcut degildir sanırım?

.
  3. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

çoklu dil destekliyor miui sitesinde Türkçemizde mevcut.

.
  4. eddl
        Like  

.

User deleted

bmm ilemi kuruluyor

.
  5. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

Safestrap 3.11 ile kuruluyor, fakat bmm ile de kurulur mu denemek lazım.

.
  6. eddl
        Like  

.

User deleted

Hocam deneme işine girmryryim bende sans yok bu konularda :)

.
  7. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

ben bi denicem müsait bir zamanda şuan telefonumda bir sorun yok sorun çıksın istemiyorum:)

.
  8. eddl
        Like  

.

User deleted

Bende istemiyorum bi ara basıma geldi sıkıntı yasadım:)

.
  9. sagamor
        Like  

.

User deleted

arkadaşlar bu rom'un türkçe anlatımlı kurulumunu sabırsızlıkla bekliyor ve rice ediyorum bilgili arkadaşlardan. çünkü merakla beklediğim tek rom bu. daha önce htc desire'mda kullanıyordum mükemmel bir rom du bana göre miui'ler.

.
  10. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

Türkçe kurulum, ekran görüntüleri , gerekli dosyalar konuya eklenmiştir. :)

.
  11. ifteri61
        Like  

.

User deleted

Bir kaç haftadır bunu bekliyordum.az sonra benim xt912 de deneyeceğim.xda de cdma patchi paylaşmışlar umarım muaffak olurum.Şayet olumlu sonuç alırsam burda paylaşacağım.

Düzeltme:
    Sorunsuzca BMM ile kurulumu gerçekleştirdim.Farklı olarak bir tek google dan sonra cdma patchi kurdum o kadar.Sorunsuzca kurulum yaptım.
    Tek kelim ile mükemmel ötesi bir rom.dahada başka roma geçmem bu kesin.şayet sorunsuz ise tamamdır.
    Şiddetle tavsiye ediyorum.Görsellik zirvede.

nexus 0ne da ilk kez kurup denemiştim ondan bu yana bir daha kulanamak nasip olmadı.

Ben XT912 MAXX CDMA cihaza sorunsuzca kurdum ve kullanıyorum.Hadi herkese hayırlı olsun...

Edited by ifteri61 - 5/8/2013, 15:31

.
  12. eddl
        Like  

.

User deleted

bende AOKP 4.2.2 kurulu bunu kurabilirmiyim..?bide BMM yüklü

.
  13. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

şuan bende 4 tane rom kurulu bunu da kurdum fakat dediğim gibi daha sağlıklı bir şekilde çalışmasını istiyorsanız benim gibi sizde rsd ile 4.1.2 flashlayıp önceden kalan bütün romları temizleyip bunu kurun.

@ifteri61 arkadaşım bmm ile sanırsım 2gb lık bir alan açılıyor galiba o yüzden Safestrap programını kullandım.

.
  14. instigator
        Like  

.

User deleted

ana rom indirilemiyor :(

.
  15. eddl
        Like  

.

User deleted

BMM kuruluyor yani öyleyse bende kurayım..

.
633 replies since 4/8/2013, 23:43   19443 views
  Share  
.