İnternete Gerek Kalmadan Jelly Bean ROOT

En kolay, en kısa sürede yapılan root aracı.

« Older   Newer »

Share  
.
  1. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar yeni bir konuyla karşınızdayım :)

Bilindiği gibi jelly bean güncellemesi cihazımıza (XT910) geldiği günden beri ne zaman root araçları çıkar diye heyecanla bekledik. Sonunda 2 adet root aracımız çıktı birincisi UBUNTU ile kurulan ve gerçekten uzun süren root aracı, ikincisi ise VirtualBox ile kurulan yine linux tabanlı bir root aracı bu iki root aracını da kullanmak için gerekli olan internet ve kablosuz modem. Hani o reklamlarda olurdu ya önce siyah ekranda mutsuz bir şekilde gösterirler sonra bir formül bulunur ve renkli ekranda gösterirler işte simdiki konumuz aynen böyle dostlar :D

İnternete gerek kalmadan, kablosuz modem aramadan ya da benim gibi komşunun evine gidip utana çekine root yapan arkadaşlara bu çözüm yolunu paylaşacağım :)

Program çince fakat sizin için Türkçe anlatım ile burayı atlatacağız,

1- İlk olarak aşağıdaki linkten root programını indirin, resimdeki gibi kurun.

Root Programı Kurulumu:

rg8du

rg8fn

rg8fx

rg8gf

rg8h2

2- Çince Finish'e tıkladıktan sonra program otomatik olarak açılacaktır. Kapatmayın
    3- Şimdi sıra stock jelly bean 4.1.2 sürümlü cihazımızı root yapmaya.
    4- Stock jelly bean bilindiği gibi ingilizce aşağıdaki yerleri anlatıldığı gibi ayarlayın
    Settings'e girin - En aşağıdan Developer options'a tıklayın - Üstten Enable Development'i aktif edin - USB Debugging'i aktif edin - Allow mock locations' u aktif edin - Geri çıkın Security & Privacy 'e girin Unknown Sources (bilinmeyen kaynaklar) aktif edin.

5- Ayarlama işleri bitti , şimdi ana menüye geri dönün.
    6- USB Kablosunu cihaza bağlayın
    7- Bağlantı olarak Mtp (Media device) ile bağlantıyı seçin.

Bağlantıyı kurduktan sonra resimdeki gibi ekran gelecektir. ROOT yazısına tıklayın ve bekleyin.

rg8hz

Root yazısına tıkladıkan sonra bu şekilde bir ekran gelecektir.

rg8l6

Bir dakika sonra Cihaz reset atacaktır, yeniden başladığında menüde Superuser uygulamasının simgesini gördüğünüzde işlem tamamdır
    Programlara root yetkisini vermek için bu resimdeki gibi sağ taraftaki yazıya tıklayın.

rg98w

Root Programı İndir; www.mgyun.com/vroot
    Root yazan resime tıklayın ve indirin.

Kolay Gelsin, Bir Teşekkürü çok görmeyin.

Edited by By.TRabZonLu™ - 14/8/2013, 12:00

.
  2. anticor
        Like  

.

User deleted

Çok iyisin dostum ya. Eline sağlık..

.
  3. nashiro
        Like  

.

User deleted

dün ben de bu şekilde root ettim telefonu arkadaşlar mükemmel kolay bir program konu bile açtım ama trabzonlu arkadaş sağolsun önce davranmış :) umarım herkesin işine yarar.

.
  4. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

QUOTE (anticor @ 14/8/2013, 19:27) 
    Çok iyisin dostum ya. Eline sağlık..

rica ederim dostum.

QUOTE (nashiro @ 14/8/2013, 21:38) 
    dün ben de bu şekilde root ettim telefonu arkadaşlar mükemmel kolay bir program konu bile açtım ama trabzonlu arkadaş sağolsun önce davranmış :) umarım herkesin işine yarar.

bence de herkesin işine yarar :)

.
  5. Semseddin
        Like  

.

User deleted

5mb'lık dosya ile iş kolayca bitiyor, teşekkürler.

.
  6. doktor42
        Like  

.

User deleted

selam
    bu root şekli ota ile güncellenmiş 4.1.2 retail.au içinde geçerlimi. saygılar...
    QUOTE (Semseddin @ 15/8/2013, 23:16) 

.
  7. anticor
        Like  

.

User deleted

QUOTE (doktor42 @ 3/9/2013, 15:33) 
    selam
    bu root şekli ota ile güncellenmiş 4.1.2 retail.au içinde geçerlimi. saygılar...

Evet 4,1,2 olan her sürümde( verizon ve çin hariç sanırım)

.
  8. By.TRabZonLu™
        Like  

.

User deleted

verizon ve çin de denemedim , fakat ötekilerin hepsinde çalışıyor.

.
  9. jingles
        Like  

.

User deleted

Merhaba arkadaşlar ben bu root işinden pek anlamıyorum ve anlayışınıza sığınarak sizlere şunu sormak istiyorum. Şimdi By.Trabzonlu arkadaşımızın dediği şekilde root yaptığımız da telefonun dili yine Türkçemi olaçak ya da bunun için başka birşeymi yüklememiz lazım.

.
  10. anticor
        Like  

.

User deleted

Root demek telefonun kontrolünü eline geçirmek demek gibi birşey yani Root ypaınca telefonuna birşey olmaz dili ve dosyalarınla ilgili veya oyunların falan silinmez.

.
  11. jingles
        Like  

.

User deleted

QUOTE (anticor @ 3/9/2013, 22:16) 
    Root demek telefonun kontrolünü eline geçirmek demek gibi birşey yani Root ypaınca telefonuna birşey olmaz dili ve dosyalarınla ilgili veya oyunların falan silinmez.

Arkadaşım sağol cevapların için şimdi oldu ben telefonu root yapmak deyince aklıma işletim sistemi yükseltme geliyordu.Anladığım kadarıyla ilk önce root yapıp telefonu kontrolünü sağlıycağız daha sonra Jb yükleyeceğiz doğrumu ? :D

.
  12. doktor42
        Like  

.

User deleted

teşekkürler
    QUOTE (anticor @ 3/9/2013, 16:02) 
    selam

.
  13. anticor
        Like  

.

User deleted

QUOTE (jingles @ 3/9/2013, 22:33) 
    QUOTE (anticor @ 3/9/2013, 22:16) 

Arkadaşım sağol cevapların için şimdi oldu ben telefonu root yapmak deyince aklıma işletim sistemi yükseltme geliyordu.Anladığım kadarıyla ilk önce root yapıp telefonu kontrolünü sağlıycağız daha sonra Jb yükleyeceğiz doğrumu ? :D

Doğrudur. Root yaparsın sonra istersen Rom ( yani bilgisayar dilinde işletim sistemini değiştirirsin) Veya bazı programlar var ROOT gerektiren onları yükler açarsın. Normalde program yüklenir ama root yoksa açılmaz. Root varsa açılır o programlar.

.
  14. doktor42
        Like  

.

User deleted

hocam ben bugün uyguladım ama programı indiriken v1.6.0 indirdi ve root devamında telefon açıldığında superuser menüde gözükmedi. onun yerine şöyle resimde sol üst köşedeki ikonlu bir uygulama gözüktü ve basıncada resimdeki ekran açılıyor. (maalesef resim yapıştırmadım bir türlü. nasıl resim yapıştırabiliriz) saygılarımla...

selam

.
  15. doktor42
        Like  

.

User deleted

inşallah olmuştur resim.

QUOTE (doktor42 @ 4/9/2013, 13:47) 
    hocam ben bugün uyguladım ama programı indiriken v1.6.0 indirdi ve root devamında telefon açıldığında superuser menüde gözükmedi. onun yerine şöyle resimde sol üst köşedeki ikonlu bir uygulama gözüktü ve basıncada resimdeki ekran açılıyor. (maalesef resim yapıştırmadım bir türlü. nasıl resim yapıştırabiliriz) saygılarımla...

.
40 replies since 13/8/2013, 22:27   3242 views
  Share  
.