%100 Türkçe & Orjinal 2.3.4 U.A.E 4.5.2A-74_OLE-26

Atrix Türkçe için olay budur

« Older   Newer »

Share  
.
  1. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Bu rom'u yükledikten sonra, kesinlikle SBF flashlamayın.

Selam arkadaşlar,

Bundan önce Fransa orange rom'u üzerine inşa edilmiş CherryBlur gibi veya CyanogenMOD yazılımlarıyla cihazlarımızı Türkçe kullanabiliyorduk. CherryBLUR Türkçeydi fakat stabil değildi ayrıca %100 Türkçe denilemez. CyanogenMOD tam Türkçe fakat onda da cihazımızı özel kılan özelliklerin hiçbirisi mevcut değildi. Şimdi ise olay değişti, Birleşik Arap Emirlikleri bölgesi'nin aldığı 2.3.4 güncellemesinde Türkçe dil seçeneği var ve dünden beri kullanıyorum, oldukça temiz ve güzel bir rom. Ham Retail bir rom olup, hiçbir operatör'ün ıvır zıvırı yok. İçerisinde para ile alınabilecek programlardan güzel bir müzik oynatıcıya aslında çok şey var. Deneyip kendinizin görmesini isterim. Maksimum performans için radyo rom'u da güncellemeyi unutmayın. ROOT yetkisi için rom'u flashladıktan sonra, tekrar recovery'den aşağıdaki dosyayı flashlayın.

www.mediafire.com/?gc014342inogu01

ROM'umuz, CWM formatında olup recovery'den yüklenmelidir. Bootloader unlock edilmiş ATRIX 4G AT&T ve INTERNATIONAL cihazlar ile uyumludur. Bootloader unlock ve recovery nasıl flashlanır sorularını Atrix 4G mod rehberi ve Romracer's custom recovery konusunda bulabilirsiniz. Her zamanki gibi önce wipe data ardından wipe cahce ve advanced içinden wipe dalvik yapıyoruz, ardından rom'u flashlayın ve reboot edin.

MotoModTR tarafından AT&T ve INTERNATIONAL ATRIX üzerinde denenmiştir, sonuç başarılı. Hepinize kolay gelsin, cihazlarınızı daha da severek kullanacağınızı umut ediyorum.

Sinan.

2.3.4 İNDİR ! Mediafire
    2.3.4 İNDİR (Filesonic ayna)

Rom'u flashladıktan sonra düşük ram sorunu yaşayan ATRIX ME860 ve BELL MB860 sahipleri ;

Aşağıdaki dosyayı indirin ve custom recovery'den flashlayın. Ram değeriniz olması gerektiği gibi düzelecektir. Kolay gelsin.

Ram düzeltme ( Ram fix for Atrix )
    :B):

Edited by Semseddin - 18/2/2012, 19:45

.
  2. caprice
        Like  

.

User deleted

Teşekkür ederim sinan dün akşamdan beri kullanıyorum gerçek ten çok güzel.

.
  3. crazy_66
        Like  

.

User deleted

sinan abi benim BELL atrix'e uyarmı bu rom.

.
  4. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Uyar kardeşim, hemen yapıştır. :D

.
  5. crazy_66
        Like  

.

User deleted

eywallah abi:)

.
  6. ozcankevser
        Like  

.

User deleted

sinan paylaşım için teşekkürler.arkadaşlar romu üç gündür kullanıyorum ve rahatlıkla ve keyifle kullanabileceğimiz orjinal bir rom.
    sinan bu rom için uygun olan radio rom hangisidir bir de elimdeki orjinal webtop u yükleyemedim çalışmadı uygun webtop dosyasını arıyorum
    üç gündür çalıştıramadım çalıştırabilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim

.
  7. crazy_66
        Like  

.

User deleted

sinan abi uymadı benim cihaza bu rom veya ben yapamadım
    bootloaderi unlock ettim recoveryden rom dosyasını seciyorum failed hatası veriyo tam olarak ekranda yazanlar
    Finding update package....
    Openin update package...
    Veriying update package...
    E:signature virification failed
    installition aborted.
    ne yapmalıyım?

.
  8. chn89
        Like  

.

User deleted

bu romda batarya süresi ne kadar gidio birde root işlemini nasıl yaparım :S

.
  9. Semseddin
        Like  

.

User deleted

@ozcan,

Bu konuyu araştıracağım, bu rom ile uyumlu webtop partition 'ın cwm dosyasını flashlamak gerekebilir. En uyumlu radyo sürümü tahminen U.A.E Retail olacaktır. Forumda Atrix radio rom konusunda hepsini paylaştım.

@chn89,

ROOT yetkisi için Atrix4G Mod rehberindeki Tek tıklama root yöntemi çalışıyor.

.
  10. fcandro
        Like  

.

User deleted

sbf olanıda düşermi acaba ?

.
  11. Semseddin
        Like  

.

User deleted

SBF olanı AT&T cihazlara uymaz, zaten sbf olanı mevcut. MB860'lara direk uyumlu.

@crazy,

Senin cihaza uymaması için hiçbir sebep yok, dosyayı indirirken bozulmuştur, indirip tekrar dene ve dikkat et rom dosyası olan zip'li dosyayı açmayacaksın, direk kopyalayacaksın. Dosya adı arasında boşluk yada recovery tarafından tanımlanamayacak karakterler olmayacak.

*düzeltme. ME860 > MB860

Edited by Semseddin - 17/12/2012, 23:13

.
  12. ozcankevser
        Like  

.

User deleted

Bende şöyle bir sorun oldu recovery den romu yukledim sonra webtop yuklemek istediğimde hata verdi.
    bende sbf ile orjinal rom yüklemek istedigimde yüklemenin sonunda cihaz devamlı
    açılıp kapanıyor.tekrar unlock yapmak istediğimde bekletiyor işlem yapılacakmış gibi bekleyin diye yazıyor
    yani unlock u tamamlayamıyorum ve su anda cihaz acılmıyor.yardımcı olabilirmisiniz sinan kardeş

.
  13. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Rom'dan sonra SBF flashlamamak gerekiyor, eklemeyi unutmuşum. Şimdi yapacağın şey, recovery'e girip tekrardan bu rom'u yada başka bir rom'u flashlamaktır özcan. Ayrıca bootloader'ı 1 kere unlock ettinmi bir daha unlock edemezsin. İşlem tek seferliktir, ondan hata alıyorsun.

SBF flashladıktan sonra açılışta sağ üst köşedeki " UNLOCKED " yazısı silinse bile cihazınızın Bootloader'ı unlocked 'dır. Unutmayalım.

.
  14. ozcankevser
        Like  

.

User deleted

cihazda recoveriy menüsü kalmadıki

.
  15. Semseddin
        Like  

.

User deleted

Nasıl kalmadı hocam ?

Fastboot modunda başlatın o zaman, recovery 'i tekrar flashlayın.

.
132 replies since 11/11/2011, 22:32   9440 views
  Share  
.