[ROM] Android 4.4 CM 11

JBX kernelli stabil bir 4.4 rom

« Older   Newer »

Share  
.
  1. anticor
        Like  

.

User deleted

Konuyu bugün tekrar ( 07-12-2013 ) düzenledim. Nedeni ise ORJİNAL CM sitesinde CM 11 test sürümleri başlamış dtrial1 veya dhacker in değil ve JBX kernel ile sorunlar düzeltilmeye devam ediyor (Yeni kernel 4.4 e göre ayarlanmış Ve 720 P video kayıt var. )

Kurulum:

1-Önce JBX kernelini ve Rom dosyasını UMTS SPYDER Veya ORJİNAL CM İNDİRME SİTESİ ve ek olarak GAPPS indirme linki tıkla
    2-BMM veya safestrap ile ( Ben BMM ile 2. slota kurdum diğerlerini bilmiyorum çalışır mı diye ) öncelikli olarak JBX 4.4 kurun. Kurarken 4.3 ve4.2.2 den farklı bir JBX kernel kurulumu yapacaksınız. Hiçbirşeye dokunmadan ileri install gibi kurun.
    3-Ardından CM 11 romunu kurun ve wipe cache/dalvik cache/ factory reset yapın.
    4-GAPPS 4.4 kurun ve yine wiipe cache/dalvik cache yapın.
    5- Telefonunuzu tekrar başlatın ve hazır.

EK: @sene1983' e teşekkürler bu sorunun cevabını bulduğu için
    Sorun da CRT screen animasyon efektini kapatmanın çözümü:(isteyenler için :) )
    Romu kurduktan sonra gelen Xposed Installer uygulamasına girilir FrameWork yüklenir, Modules'den download kısmına girilir, oradan XBlast Tools download edilir. Uygulama kurulur.
    Xblast Tools açılır, Visual Tweaks, CRT screen off effect'den başka bir efekt seçilerek kurtulunur

Not: 4.4 kitkat launcher üzerinde var. Orjinal romda yani. Ve size 1 tane CM için tema koyacağım. istediğinizi kurun veya orjinal hali ile kullanın ama ben Xperia Z1 teması kurdum ve gerçekten güzel görüntü veriyor.

(Xperia Z1 teması: Buradan indirebilirsiniz )

Bataryayı test edemedim. Daha yeni yüklerim 5-6 saat önce. İleride onu da eklerim.

Ek: Ram olarak 300-400 kullanıyor bende.

ROmun orjinal konusu
    JBX Orjinal konusu

Ekran görüntüsü ( Orjinal launcher ile ve orjinal duvar kağdı ile ama Xperia Z temasını ben kurdum )

uy3fc uy3lj

uy3v0 uy3vf

Bunlar da orjinal ekran görüntüleri official siteden indirilen CM 11 TEST sürümünün: @Semseddin ustaya teşekkürler ekran görüntüleri için..
    6if8970ymg8ifmcbfq1lpngq4t8

Son olarak elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım. Zaten vaktimin çoğu bilgisayar başında geçiyor

:woot:

Değiştirme sebebi : Yeni bir ROm gelmiş daha denemedim. Adı Gummy-2.0-12-01-13-UNOFFICIAL-umts.zip

03-12-2013 değiştirme nedeni: CM 11 in dtrail1 tarafından yeni sürümü ve yeni kernel 02-12-2013 tarihli.

7-12-2013 değiştirme nedeni : CM 11 in orjinal sitesinde test sürümleri (dtrial1 veya dhacker in değil orjşnal geliştiricilerin ) yayınlanması

9-12-2013 değiştirme sebebi : CRT screen efektinin JBX kernelde kronik sorunu olduğu için onu kapatma yolunun eklenmesi :)

Edited by anticor - 9/12/2013, 21:15

.
69 replies since 22/11/2013, 01:24   5286 views
  Share  
.